reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie rodzić w Krakowie?

reklama
Szpital na Siemiradzkiego, świetni specjaliści, bardzo dobre warunki, genialne wyżywienie - rodziłam tam i polecam. Ale to zależy czego oczekujesz. Ujastek warto wybrać przy ciążach powikłanych lub jeśli poród ma się odbyć przez CC (wg powszechnej opinii bardzo schludnie kroją).
 
Z własnego doświadczenia powiem Ci, żebyś kierowała się szpitalem z oddziałem neonatologicznym. Przez chwilę zastanawiałam się nad Siemiradzkim bo niby teraz taki popularny, ale znalazłam lekarza z Ujastka i tam miałam CC. Ciąża książkowa, dziecko miało być zdrowe a po porodzie dostalo 7 pkt i spędziło 14 dni pod respiratorem. Nie wyobrażam sobie w tym czasie, żeby było gdzieś daleko ode mnie. Przemyśl;)
 
To ja polecę szpital Rydygiera. Bardzo dobra opieka. Wspaniały poród rodzinny, mili lekarze i pomocna polozna, ja byłam "z ulicy", nie miałam tu swojego lekarza. A do tego wszystko po remoncie więc to też dodatkowy, ale nie najważniejszy aspekt :)
 
Z własnego doświadczenia powiem Ci, żebyś kierowała się szpitalem z oddziałem neonatologicznym. Przez chwilę zastanawiałam się nad Siemiradzkim bo niby teraz taki popularny, ale znalazłam lekarza z Ujastka i tam miałam CC. Ciąża książkowa, dziecko miało być zdrowe a po porodzie dostalo 7 pkt i spędziło 14 dni pod respiratorem. Nie wyobrażam sobie w tym czasie, żeby było gdzieś daleko ode mnie. Przemyśl;)
U Siemiradzkiego jest 2gi stopień referencyjnosci, mają świeżo wyremontowany oddział neonatologiczny z nowym sprzętem. O ile nie są to jakieś stany krytyczne to sobie poradzą. Przyjmują porody po 34tygodniu ciąży. Moje dziecko leżało tydzień na oddziale, więc miałam okazję poznać wszystko od środka :)
Ujastek ma 3ci stopień referencyjnosci co oznacza, że przyjmują skrajne wcześniaki i jeśli ciąża jest młodsza niż 34 tydzień to z każdego innego szpitala (oprócz Kopernika) odeślą na Ujastek. Faktycznie mają świetnych specjalistów i sprzęt, natomiast bardzo kuleje tam opieka położnych, pomoc laktacyjna, wyżywienie na oddziałach dla kobiet. Leżałam na patologii prawie miesiąc i po tym pobycie nie byłam w stanie tam rodzic - a wcześniej miałam taki plan.
 
Ja polecam Kopernik. Ja rodziłam 2 tyg. Temu. Jeśli są jakieś komplikacje to tylko tam ❤️ przy zdrowej ciąży pewnie wybrała bym inny szpital
 
reklama
Ja rodziłam 8 lat temu na Galla, ale tam już chyba nie ma porodówki. Wtedy było super, miałam przy sobie partnera (obecny mąż) i mamę. Teraz będę się zastanawiać nad Narutowiczem lub Rydygierem 🙂
 
Do góry