reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie USG z nagraniem filmu na CD/DVD na NFZ?

reklama
papapara- ja rownzie jestem na etapie poszukiwania gabinetu gdzie robia usg 3d/4d. Ponoc Fuch w Medixie juz nie przyjmuje tylko ma gabinet gdzies w Złotnikach. Koleznaka polecila mi przychodnie Eskulpa na Bulwarze Ikara usg 4d z płytka 150 zł wiec cena atrakcyjna musze tam zadzownić.

A czy ktoras ma jakies nowe informacje i ceny gdzie warto takowe usg zrobić??
 
Ja w końcu zrobiłam to USG 3d na Joannitów u dr Jaworowskiego.

No i nie wiem w końcu czy mogę to miejsce polecić, czy nie. Cena USG 3d wynosiła 130 pln. Nie jestem lekarzem, badania wydały mi się być przeprowadzone rzetelnie (najpierw naczekałam się ponad 1h w poczekalni, takie było opóźnienie), poza dwiema rzeczami:
1. dr stwierdził u mnie zatykanie się jednej nerki i kazał na to pić piwo oraz brać tabletki z wyciągiem z żurawiny; te tabletki od razu mi "wcisnął", tj. wyjął je ze swojej torby, dał mi i skasował za nie 20 pln ekstra (czyli w sumie 150 pln). Sprytne zagranie marketingowe, stawianie klienta przed faktem dokonanym. Podejrzewam, że te tabletki kosztują kilka pln w aptece. Byłam już w życiu wiele razy u różnych lekarzy, ale każdy jak mi zalecał coś brać, to albo pisał na to receptę, albo pisał na kartce co mam kupić i w lekarstwo zaopatrywałam się w aptece.
2. Zagranie marketingowe #2: pan dr od razu mi powiedział "to zapisujemy Panią na następną wizytę w okolicach 32 tygodnia, czy pasuje Pani termin ..." - bez pytania, czy ja w ogóle chcę jeszcze raz przyjść na usg 3d skoro i tak mam już lekarza prowadzącego, do którego chodzę co miesiąc. No i mnie wpisali na ten termin, ale na dzień dzisiejszy myślę, że z niego zrezygnuję.

Generalnie zdjęcia 3d mam, i tak dzidzia się obróciła tyłem do USG (to jest bardzo częste, bo dzieci nie lubią USG, słyszą je tudzież wyczuwają jako coś bardzo nieprzyjemnego), no ale przynajmniej zostały gruntownie prześwietlone jej wszystkie organy. Zresztą USG 3d jest mocniejsze niż te tradycyjne i nie należy go nadużywać. A do tego bardzo nie podobał mi się ten kontrowersyjny marketing pana doktora.

Z tym że nawet z ceną tych "wciśniętych" mi tabletek wyszło nie drożej niż gdzie indziej we Wrocławiu. No i nie wiem czy inni doktorzy zaopatrzeni w taki sprzęt też nie wciskają swoim pacjentkom podobnej bajery. Oczywiście może i mam te nerke, nie wiem bo nic nie czuje :) ale wolałabym zaopatrzyć się w lekarstwa na nią we własnym zakresie.
 
dzieki za info,
ja sie zdecydowałm na Eskulap na Bulwarze Ikara. Tam usg 3d/4d z nagraniem 150zł. Za 2 tygodnie napisze jak było
 
ja polecam na ul. Glinianej 40 u dr Marka Eliasa, choc on juz chyba przyjmuje na Kamiennej; prowadzil cala moja ciaze; a na 2 USG 3D w 12 i 22 tyg bylam u innych lekarzy, ktorzy u niego w gabinecie robia te badania, bo jak powiedzial, kazde oko widzi co innego.. koszt 150zl a z nagraniem plytki 200zl.
 
Czesc dziewczyny!
Szukam jakiegos dobrego specjalisty od USG we Wroclawiu. Czeka mnie wlasnie USG polowkowe i chcialabym miec je zrobione bardzo dobrze, bo genetyczne zrobil mi partacz najprosciej rzecz ujmujac.
Mozecie kogos polecic we Wroclaiu? Nie koniecznie musze miec najgranie z tego, wazne aby USG bylo dobrze wykonane.
Znajomosc USg blizniat bylaby dodatkowym atutem.
Pozdrawiam
 
reklama
tak jak tu wcześniej dziewczyny pisały Fuchs.
Ja robiłam tam gdzie chodziłam ( medfemina) , wyszły jakieś nieprawidłowości i miałam dodatkowo skierowanie ( juz na NFZ ) do Działu Szybkiej Diagnostyki Płodu – działający na zasadach „Kliniki 1 dnia”, mający możliwość dokładnej diagnostyki przypadków problematycznych, kierowanych do konsultacji z innych placówek medycznych, ustalający wytyczne do dalszego postępowania ze wskazaniem miejsca dalszego leczenia.
Medfemina :
http://www.medfemina.pl/articles.php?article=1304955925

 
Ostatnia edycja:
Do góry