reklama

Gdzie w góry z maluchem?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Maga83, 19 Styczeń 2011.

1. Maga83

Maga83 Szczęśliwa Mama i Żona

Witam.:-)
    Planujemy z mężem jakiś wypad w góry na tydzień w sierpniu. Nasza córeczka będzie miała wtedy ukończone 7 miesięcy.
    Myśleliśmy o Beskidach lub okolicy? Może macie jakieś sprawdzone miejsca godne polecenia?

2. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Ja bym pojechała do zakopca , tam nawet po dolinkach da się przejśc z wózkiem .ew okolice np bukowina tatrzańska , mają basen z wodami termalnymi , ciepłe więc i z maluchem iść mozna

3. reklama
  4. Maluch2004.pl

Maluch2004.pl Zaciekawiona BB

Jak w góry to tylko Zakopane:) Nigdzie nie ma takiego klimatu oraz gór jak właśnie w naszych Tatrach. Nie musicie chodzić daleko i wysoko,wystarczą zwykłe spacery i oddychanie świeżym,górskim powietrzem.

5. eweryn

eweryn Początkująca w BB

My szukamy czegos nad morzem :) ale bylem w Zakopanym i nie polecam, gorki za duze dla malych dzieci, kwatery raczej nastawione na doroslego klienta.. choc ja moze nie jestem obiektywny - mam uraz bo gospodarze byli bardzo nie mili (dzieci wyraznie im przeszkadzaly)..

w kazdym razie od jakiegos czasu (3lata) jezdzimy do Tylicza kolo Krynicy z polecenia znajomych.
    Gorki mniejsze, duzo atrakcji dla dzieci (mam ich troje). sankostrada rajskie slizgawki baseny kraina miodow rowery, ale to co najwazniejsze to zwierzeta (farma gdzie mozna karmic zwierzeta glaskac ogladac jezdzic na kucyku.. dla moich maluchow ogromna frajda przesiadywalismy tam codziennie).

A kwatera wylacznie dla rodzin z dziecmi: Agroturystyka U Grzegorza: baseny dla dzieci na terenie, plac zabaw, boisko, pokoj zabaw, czysciutko, swiezo, zupa o 14 :) menu delikatne specjalnie pod katem dzieci.. no i jeszcze jedno chyba to co najwazniejsze dla ojca samotnie wychowujacego dzieci: TOWARZYSTWO innch dzieci.. nie latwo jest ogarnac trzech chlopcow ale kiedy maja towarzystwo rowiesnikow to i piwko oczywiscie bezalkoholowe, pod parasolem nad basenem jest mozliwe ;).

Teraz szukamy czegos nad morzem, ale jesli nam nic nie polecicie to pewnie znow wyladujemy w gorach u Panstwa Krolikowskich w Tyliczu! I wcale sie nie bedziemy smucic - tam zawarlismy juz znajomosci i spotykamy co roku te same twarze (przynajmniej niektore :) ludzie tak jak my lubia Tylicz i Justyne i Grzegorza (tez maja trzech chlopcow - wiec wiedza co to znaczy!!!)moje dzieci ich uwielbiaja..

dosc slodzenia - doradzcie cos nad morzem :)

6. tomeh

tomeh Zaciekawiona BB

Wszędzie dobrze byle blisko był jakiś oddział lekarski to jest ważne

7. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

Maga83 my też bardzo chcielibyśmy pojechać w góry z maluszkiem (ale za rok, też w sierpniu.) maluch będzie miał 10 miesięcy.
    myślimy nad małymi górkami Beskidy, Bieszczady?

8. margot

margot Mamma Mia!

My z 5 miesiecznym synkiem byliśmy swego czasu u bardzo fajnej gaździny w Chochołowie. Dobra baza do wypadów w Tatry - spacery po dolinach i górach z małym w nosidełku. Niestety gdzieś zgubiłam namiary na tę panią, a szkoda, bo bosko gotowała i w ogóle była tam bardzo ciepła atmosfera, ale generalnie Chochołów to fajne, spokojne miejsce. Mieszkaliśmy też w schronisku w Murowańcu i stamtąd chodziliśmy na wyższe, poważniejsze wycieczki, ale to już opcja dla naprawdę zdeterminowanych górołazów :) W każdym razie - nikt nam w schronisku nosem na niemowlę nie kręcił, raczej wszyscy rozpływali się w uśmiechach, choć wiadomo, czasem mały sobie w nocy popłakał.

9. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

margot z 5 miesięcznym ? :-) taki maluszek już góry podbijał ? :-)
    myślałam o Tatrach, ale te góry chcieliśmy sobie zostawić na później, jak dziecko będzie starsze :)

rok temu z mężem wybraliśmy się w Bieszczady nad jezioro Solińskie... może tam ? :happy:

10. reklama
  11. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Cześć :)

ja polecam Kotlinę Kłodzką dla malucha :) ewentualnie Bieszczady :) Nasza młoda "zaliczyła" Kotlinę Kłodzką w wieku 4 m-cy, a Bieszczady jak miała 1,3 m-ce :tak: Co ważne trzeba mieć odpowiednie nosidło turystyczne lub chustę! Ale takie aby maluch mógł swobodnie spać i miał ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem :)

Zakopca nie polecam mi się kojarzy w wielkim spędem ludzi, brakiem spokoju i relaksu.
    Dla malucha ważne są inne wartości :)

Dla trochę starszych już piechurów (od 5 roku ż.) już polecam okolice Żywca : Ujsoły, Soblówka :D

12. margot

margot Mamma Mia!

Mariolciaa wbrew pozorom z 5-miesięcznym łatwiej, niż ze starszym. Taki maluch jest jeszcze stosunkowo lekki, więc rodzic nie męczy się tragicznie nosząc potomka w nosidle. Odżywia się głównie mlekiem z piersi, więc nie ma problemów z odpowiednią aprowizacją. Później, tak od roku, to już ciężko ruszyć z dzieckiem na dłuższe wycieczki w góry, trzeba poczekać, aż samo zacznie i zechce chodzić na dłuższe spacery... mam wrażenie, że dopiero dorastamy do tego momentu. (teraz młody ma prawie 6 lat). U nas doszedł jeszcze potem ten problem, że syn jest alergikiem, i długo był na diecie bezglutenowej (wciąż jest na bezlecznej), co skutecznie utrudniało wyjazdy "w dzicz". A Tatry to łatwe góry do chodzenia o ile nie ma śniegu (nie mówię oczywiście o wyczynach taternickich), trasy są bardzo widoczne, praktycznie nie da się zgubić. Ja nie miałabym odwagi, żeby sama z mężem i dzieckiem wypuścić się na porządną wycieczkę w Bieszczadach czy Beskidach - mówię o porządnej wycieczce, a nie spacerach w okolicy schroniska.
    Minka ja mam podobne odczucia co do Zakopanego. Dlatego jadąc w Tatry wolę zatrzymać się w mniejszych miejscowościach, no i najlepiej jechać poza ścisłym sezonem - co jest możliwe, póki dziecko nie wkroczy w wiek szkolny. Nasz pamiętny wypad z 5-miesięczniakiem miał miejsce na przełomie września i pażdziernika, było pięknie, słonecznie i stosunkowo luźno na trasach. Ale w tym roku byliśmy z młodym na nartach w Zakopcu, w marcu, i mieszkaliśmy na Gubałówce - tam jest spokój nawet w szczycie sezonu (pomijając główny deptak).

Poleć forum