reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie w Krakowie USG 3d/4d

Ja USG w 12tc robiłam na Szczepańśkiej u dr Marcina Wiechecia. Wszystko było w porządku, było widać że lekarz jest fachwocem w swojej dziedzinie.
Jednak najbardziej zadowolona byłam z USG przeprowadzonego u dr Zarotyńskiego. Zarówno sprzęt, jak i sam lekarz przeprowadzający USG jest godny polecenia. Dr wszytsko dokładnie objaśnia, pokazuje. Mnie najbardziej podobało się też samo podejście lekarza, dr opowiadał o dziecku, a nie o jakimś tam płodzie.
Gdy wszytsko zbada to wtedy można też liczyć na zdjęcia, które są fantastyczną pamiątką.
Ja za to USG zapłaciłam 250zł.
 
reklama
A ile taka przyjemność kosztuje? :confused:

220-300zł w zależności od tego, gdzie się udasz.

Ja byłam u dra Macieja Bodzka na Grzegórzeckiej na połówkowym, placiłam 220. Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość, bo przesunięcia są znaczne, ale jestem zadowolona z obsługi.
Z tego genetycznego w 13-14 tyg zrezygnowaliśmy.
 
ja robiłam m.in u
Zarotyńskieg-super
w Fertlity Clinic ale nie u Wiechecia, tylko u młodej lekarki-nie pamiętam nzwiska, chyba Agnieszka/Kasia.

Obydwa miejsca polecam :)
 
Ja robiłam w Ultramedice na Dietla u dr Totko. Polecam w 100%. Młoda dziewczyna, ale wszystko super opisała, opowiedziała, włączyła na dość długo 3D i oglądaliśmy jak sobie córa pływa. Wykryła nieprawidłowość w serduszku i sama umówiła mnie na NFZ do Ujastka na echo serduszka dzieciątka. Na prawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla :-)
 
Hm... Ja u mojej lekarki płacę 60 zł. Tyle dałam za te zwykłe i za genetyczne. Jestem zadowolona, bo babeczka jest bardzo konkretna i dokładna.

Zastanawiałam się ile kosztuje usg w Ujastku - w Medycynie Prywatnej. Któraś wie?
 
Aby można było mówić o USG genetycznym to lekarz musi przejść odpowiednie szkolenia i musi posiadać certyfikat.
Moje USG genetyczne trwało 45 minut, a zwykłe USG u lekarza nigdy nie trwało dłużej niż 10 minut.
 
USG w 12 tygodniu wraz z testem Pappa wykonane miałam na Klinice na Kopernika, dostałam skierowanie od lekarza prowadzącego, zgłosiłam się do przychodni i tego samego dnia dostałam wynik z USG wraz z szacunkiem ryzyka wystąpienia trisomii u płodu, po trzech dniach dostałam wynik z krwi. Więcej informacji na stronie Kliniki.

USG połówkowe wykonałam w SPESei u dr Wójtowicz, bo to ona wykonywała USG na Klinice w 12 tygodniu. Podczas badania zostało wykonane echo serca płodu. Cena umiarkowana jak na Kraków i co najważniejsze terminy dogodne.
 
Ostatnia edycja:
Aby wykonać USG genetyczne trzeba posiadać odpowiedni certyfikat oraz oprogramowanie. Niestety większość lekarzy robi to na zasadzie, mam dobry sprzęt (najczęściej 3, 4 D) i wystarczy, dam kobiecie płytkę z nagraniem niech się cieszy.
Z doświadczenia i opowiadań koleżanek wiem, że często badanie "genetyczne" ogranicza się do zmierzenia grubości fałdu karkowego i obecności kości nosowej u dziecka. Niestety płacimy grube pieniądze, za zwykłe badanie USG.
Opis badania wykonanego w 12 tygodniu to cała strona A4, z dokładnym opisem obrazu oraz szacunkiem ryzyka wystąpienia trisomii u płodu a nie zdjęcia czy płytka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja robiłam w Ultramedice na Dietla u dr Totko. Polecam w 100%. Młoda dziewczyna, ale wszystko super opisała, opowiedziała, włączyła na dość długo 3D i oglądaliśmy jak sobie córa pływa. Wykryła nieprawidłowość w serduszku i sama umówiła mnie na NFZ do Ujastka na echo serduszka dzieciątka. Na prawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla :-)

Robiłam w Utramedice USG ginekologiczne, u pani dr. Wyszłam z gabinetu ze zwalającą z nóg diagnozą i skierowaniem na łyżeczkowanie macicy (oczywiście do wykonania na Ujastku). Miałam umówiony termin do szpitala i coś mnie tknęło, żeby skonsultować to z innym lekarzem. Ani badanie ginekologiczne, ani ponowne USG a nawet zrobiony na cito rezonans nie potwierdził przypuszczeń Pani doktor.
Sprzęt pierwsza klasa, ale co do umiejętności mam pewne zastrzeżenia.
 
Do góry