reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie w Krakowie USG 3d/4d

reklama
Ja z całego serca polecam: Specjalistyczne Centrum Medyczne - SCM, Wiślane Tarasy (Specjalistyczne Centrum Medyczne SCM - ginekologia, dobry ginekolog, usg ciąży, depilacja laserowa Kraków)
USG genetyczne kosztuje 200 zł (II trymestr), USG zwykłe położnicze 120 zł.
Szczególnie polecam tam lekarza Tomasza Bastę.

Ja również robiłam USG I i II (połówkowe) trymestru w tym miejscu. Za obydwa zapłaciłam 200,00zł, z tego co wyszukałam w Internecie, w wielu miejscach opłata potrafi być sporo wyższa. Obydwa badania wykonywała pani lek. M.Juszczak. Uważam, że badania były robione porządnie, dokładnie,"jeżdżenie" głowicą było dość długie i skrupulatne, nie poczułam, badanie jest "odbębnione".
Rejestrowałam się z ok. 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem i w obu przypadkach nie było problemu z terminem.
 
Polecam przychodnie ginekologiczną ARKA na Królowej Jadwigi 15. Robiłam tam USG genetyczne w obu ciążach i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Personel i aparatura na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra praca doświadczonych pielęgniarek położnych.
Poniżej link do strony: Ginekolog Kraków - NZOZ-ARKA
 
istnieje specjalny rejestr lekarzy ktorzy zdobyli odpowiednie certyfikaty w dziedzinie usg genetycznego. Nie ma ich tak wielu, w Krakowie kilku. Dr Wiecheć jest jednym z najbardziej "ucertyfikowanych" ;-) fachowców z tehj dziedziny , rejestrowac sie trzeba z 8 tyg wczesniej
 
Polecam dr Joannę Górecką z przychodni Arka na Salwatorze. Robi bardzo dokładne badania i poświęca dużo czasu na wizycie. Ma też wszystkie niezbędne certyfikaty łącznie z brytyjskim FMF.
 
Mam do was pytanie: W pierwszym usg genetycznym wyszło że jest duże prawdopodobieństwo wady płodu. Lekarz prowadzący skierował mnie na genetyczne badanie z krwi ze względu na to że nie jest obarczone ryzykiem poronienia - w przeciwieństwie do amniopunkcji. Mieszkam w Krakowie i jest tu kilka placówek wykonujących te testy, to jest test Nifty i test Harmony. Mój gin skierował mnie do przychodni ginekologicznej Arka na Salwatorze, bo twierdzi że tam mają największe doświadczenie z tymi badaniami i specjalizują się w tych badaniach. Sprawdzałam w internecie i opinie mają faktycznie bardzo dobre. Zadzwoniłam do przychodni Arka i dowiedziałam się że koszt testu Nifty lub Harmony wraz konsultacją lekarza ginekologa ze specjalizacją z genetyki to 2300 zł. Jak dla mnie sporo... Może znacie miejsca w Krakowie gdzie jest taniej? A może jednak nie warto kombinować i wykonać badanie tam?
 
Niestety cena tego badania taka jest :/. Moze jeszcze raz skonsultujesz usg? W tym przypsfku tylko i wylacznie dr Wiecheć lub dr Nocuń. Znajdziesz na www.dobreusg.pl. Oni tez Cie pokieruja na dalsze leczenia. Na ich str znajdziesz troche info.
Z tańszych badań jest test Pappa ale on czasami daje zaburzone wyniki a juz napewno nie jest tak wiarygodny jak nifty ktory daje wynik niemalże w 100%.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam do was pytanie: W pierwszym usg genetycznym wyszło że jest duże prawdopodobieństwo wady płodu. Lekarz prowadzący skierował mnie na genetyczne badanie z krwi ze względu na to że nie jest obarczone ryzykiem poronienia - w przeciwieństwie do amniopunkcji. Mieszkam w Krakowie i jest tu kilka placówek wykonujących te testy, to jest test Nifty i test Harmony. Mój gin skierował mnie do przychodni ginekologicznej Arka na Salwatorze, bo twierdzi że tam mają największe doświadczenie z tymi badaniami i specjalizują się w tych badaniach. Sprawdzałam w internecie i opinie mają faktycznie bardzo dobre. Zadzwoniłam do przychodni Arka i dowiedziałam się że koszt testu Nifty lub Harmony wraz konsultacją lekarza ginekologa ze specjalizacją z genetyki to 2300 zł. Jak dla mnie sporo... Może znacie miejsca w Krakowie gdzie jest taniej? A może jednak nie warto kombinować i wykonać badanie tam?

Hej! Cena 2300zł za to badanie jak na kraków jest całkiem przystępna. Ja robiłam ten test za 2500 zł w grudniu zeszłego roku i też spędziłam trochę czasu na telefonie by znaleźć dobrą ofertę. Co do powtórnego usg genetycznego, tak jak sugeruje Kalita to ja byłabym ostrożna. Po co narażać dzidzię na kolejną dawkę utradzwięków podczas badania. No chyba że chodzi o napędzenie klientów doktorom wymienionym w poście? Coś mi się zdaje że mamy do czynienia z szeptanym marketingiem i to w nie najlepszym wydaniu.:(((
 
Dwoch wymienionych przezemnie lekarzy to specjalisci znani nie tylko w Krakowie. Wystarczy przeczytać jakiekolwiek opinie na ich temat lub zapytac ktoregokolwiek ginekologa w Krakowie to powiedza to samo. Oboje pracuja w klinice na Kopernika. Nikogo do niczego nie zmuszam a jedynie podalam alternatywe.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dwoch wymienionych przezemnie lekarzy to specjalisci znani nie tylko w Krakowie. Wystarczy przeczytać jakiekolwiek opinie na ich temat lub zapytac ktoregokolwiek ginekologa w Krakowie to powiedza to samo. Oboje pracuja w klinice na Kopernika. Nikogo do niczego nie zmuszam a jedynie podalam alternatywe.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom

Ciekawe... Mój ginekolog dr Ufnalewski wcale tak nie twierdzi. Mało tego uważa że lekarze z kopernika są mocno przereklamowani. Mnie odradzał tych specjalistów i skierował do dr Jędrzejczyk. No to chyba nie wszyscy krakowscy ginekolodzy polecają lekarzy których tak intensywnie reklamujesz.
 
Do góry