reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Gdzie wstawić łóżeczko?

_agnieszka_

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
2
Praca pracą, ale jakoś tak dziwnie to działa, że w początkowym okresie życia dziecku potrzebna jest mama - chyba, że ktoś od razu zakłada karmienie mm, ale podczas kp, to sory, facet cycka nie da

reklama

mamaelaela

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Cycka nie da ale może czasem wstać, podać dziecko i odłożyć je z powrotem. U nas nawet nie była to kwestia ustalania, tak było i już, za co jestem wdzięczna mężowi, bo mieliśmy tragiczne do spania nocą dziecko, czasem się na wzajem z łóżka spychaliśmy ze zmęczenia. Ale to tylko umacnia ;)

Patii_666

Rozwiązania
1
Mój malutki ma 3msc od początku mam go w dostawce obok siebie w sypialni, jest to duży plus gdy już lezymy wieczorem on się wycisza i usypia sam my w tym czasie możemy poczytać książkę lub być na tel, w nocy jak dla mnie to też jest plus bo nie muszę wstawać, karmie go w łóżku poczym staram się odkładać, a na jego samodzielne spanie będzie czas myślę ok roczku, zobaczysz że pierwsze miesiące są naprawdę ciężkie dziecko wstaje co godzine max trzy, ja tam szanuje sen dlatego wolę taki wybór, jak mały już nie będzie musiał w nocy cycac to wtedy go wyniose do jego pokoiku :)

mamaelaela

Rozwiązania
5
Marikke a skąd wiesz że taki spory problem z oduczaniem byś miała ? Jak dla mnie większym problemem by było przyzwyczajenie do miejsca spania którego dziecko nie akceptuje czyli np łóżeczka w naszym przypadku. Nie to nie, niech śpi w wózku choćby do 20 skoro tak lubi

Aguu

Rozwiązania
5
U nas problemów za równo z samodzielnym zasypianiem jak i spaniem we własnym pokoju nie było, mimo iż dzieci dość długo spały z nami i długo kp. Dojrzały i po prostu się "wyprowadziły".
Ale potwierdzam, może być problem, jeśli rodzic chce tą wyprowadzkę zrobić gdy dziecko akurat ma dużą potrzebę bycia blisko.

Ogólnie można podejść do sprawy jak do tresury zwierzątka, od małego uczyć i przyzwyczajać, można też reagować na sygnały od dziecka. Ono działa instynktownie. Są dzieci, które śpią gdzie się je położy i czemu z tego nie korzystać, ale są też takie, które muszą mieć kogoś blisko - tu walka z tą potrzebą może być 'krwawa' ;)

mamaelaela

Rozwiązania
5
Dokładnie Aguu. Mój mały potrafi zasnąć sam tylko w pewnych okolicznościach ( jak był malutki na zewnątrz, w kościele, parę razy przy piersi) ale w domu za chiny ludowe nie chciał sam zasnąć, bez kołysania. Żeby nie było że jestem taka wyrodna matka co dziecko kołysania nauczyła, to miał kilka podejść do samodzielnego zasypiania- za każdym razem kończyło się tak samo, dziecko owszem zasnęło ale z buzią mokrą i czerwoną od płaczu, gdzie przez sen jeszcze wzdychał od płaczu. No nie umiałam go "oduczyć" tego kołysania. Ma 2 lata i kołyszemy do dziś. Może do 18 stwierdzi że czas już na samodzielne zasypianie...ja na takie rzeczy nie naciskam. Kiedyś się nauczy. Podobne podejście mam do kp. Mały sam się odstawia. Póki nikt za nas rodziców bujać nie musi czy nikt za mnie cycka dawać nie musi to nie rozumiem bulwersu niektórych osób. Póki co to nie musiałam mojego syna od niczego "odzwyczajać" i ufam że wszystko w swoim czasie

mamaelaela

Rozwiązania
5
Dodam że to tylko moje zdanie, każdy robi jak uważa, przecież nikt za nas dzieci nie wychowuje, nie usypia, nie karmi więc co kogo to obchodzi. Niestety przyznam szczerze że bardzo dużo ludzi lubi sypać radami jak to się powinno "oduczać" tego czy tamtego. Albo jestem taką super mamą bo ja to swoje w czas oduczyłam, nie przyzwyczaiłam. Rady o "oduczaniu" od piersi słyszę już od roku. Serio rzygać się chce :) szkoda tylko że lekarze mówią co innego

Aguu

Rozwiązania
5
Dziecko 9 miesięcy przyzwyczaja się w brzuchu do noszenia, bujania i bycia blisko mamy (słuchania jej serca). Rodzi się już przyzwyczajone.

reklama

Judka28

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
a orzystałyście z elektronicznej niani? wiecie na czym to w ogóle polega?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I Poronienia 2x, gdzie szukać pomocy Trójmiasto Ciąża po poronieniu 5
Ana.34 Gdzie zastrzyk imunoglobuliny antyD Potrzebuję porady 16
M 4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak? Potrzebuję porady 6
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 3
L Gdzie wybrać się nad morze? Pytanie tygodnia 4
A Gdzie rodzić w Zabrzu?:) Potrzebuję porady 0
O Gdzie rodzić w lublinie ? Potrzebuję porady 13
M Gdzie rodzić w Krakowie? Ciąża, poród, połóg 5
Z Gdzie popełniłam błąd? Potrzebuję porady 85
E Gdzie rodzić w Bielsku? Potrzebuję porady 0
L Gdzie rodzic w Krakowie OBECNIE? Opinie, szpital "zapasowy". Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
N Gdzie rodzić w Krakowie Ciąża, poród, połóg 14
A Gdzie rodzić w Kujawsko-pomorskim? Ciąża, poród, połóg 0
M Prolutex - gdzie wbijałyście? Potrzebuję porady 4
M Dziewczyny, gdzie robiłyście badania prenatalne w Krakowie/Katowicach? Potrzebuję porady 6
łódzka Jaga Urazy piersi od laktatora. Gdzie szukać pomocy? Potrzebuję porady 6
M Planowana cesarka 2019, gdzie w Warszawie Ciąża, poród, połóg 10
aniaslu Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy? Temat tygodnia 11
H Gdzie rodzić w Bielsku Potrzebuję porady 1
CioteczkaAdeczka Gdzie rodzić bliźniaki w Łodzi? I jaki ginekolog położnik od ciąży mnogich? Potrzebuję porady 1
A Gdzie rodzić? Warszawa 2
mama.Antosia Gdzie rodzić w Łodzi Ciąża, poród, połóg 2
maksik_87 Catering Świąteczny, gdzie w Gdańsku? Trójmiasto 0
W Cześć? Nie wiedziałam gdzie mam to napisać... Młodziutkie mamy 24
Estta Cytologia gdzie najszybciej wyniki Potrzebuję porady 0
M Kindergeld, Eltengeld, Zasiłek dla bezrobotnej ? co jak i gdzie pomocy ! Mamy z Niemiec 0
porcelana Brzuszki, brzuszki, gdzie rosną maluszki. Kwietniowe mamy 2019 206
M Takofobia - gdzie w Warszawie nie zmuszą mnie do sn Poleć szpital, lekarza, położną 2
A Gdzie urodzić i operować dziecko z wadą wrodzoną Ciąża, poród, połóg 4
karolinne Gdzie na depilację laserową (najlepiej Gdynia) Trójmiasto 15
MangoWawa Gdzie planowe cc w Warszawie? Potrzebuję porady 1
maksik_87 Jaka antykoncepcja i gdzie w Łodzi? Łódź 0
A Gdzie powinna pojawić się druga kreska? Potrzebuję porady 20
LassHa Poród 2018 - gdzie ? Kraków 21
A Gdzie wynająć samochód - Warszawa Potrzebuję porady 3
K Gdzie poród - Kraków Sierpniowe mamy 2018 59
oliwiapatrycja Zakupy mama i dziecko /strony internetowe gdzie warto kupić Sierpniowe mamy 2018 28
Magdzik9111 Zakupy, sklepy internetowe, gdzie mozna kupic?/gdzie kupilyscie/ rzeczy dla dzidziusia Lipcowe mamy 2018 139
A gdzie jechac z dziecmi? Potrzebuję porady 5
E Psycholog/pedagog Potrzebuję porady 2
A 7 klasa- gdzie pytac? Kraków 4
S Gdzie na rehabilitacje dla mamy po endoprotezie barku Śląsk 3
Rybcia2309 Dziewczyny gdzie jest forum? Dzieci urodzone w czerwcu 2017 6
M@gda Kliniki - gdzie się leczymy Ciąża po in vitro 139
M@gda Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać Ciąża po in vitro 0
M@gda Kalendarz - gdzie go szukać i jak obsługiwać Dzieci urodzone w grudniu 2017 8
A Gdzie badanie prenatalne w Trójmieście? Trójmiasto 0
weraphotoo Sukienka ciążowa gdzie szukać :) ? Modowe porady i inspiracje... 11
E Podejrzenie poronienia - gdzie USG w niedziele w Warszawie lub Radomiu? Potrzebuję porady 4
ElenkaBiz Gdzie sie nauczyc? Potrzebuję porady 0