reklama

gdzy maluszek nie chce pic herbatek itp.

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kachaa28, 10 Marzec 2012.

1. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

witam,mam pytanie.co zrobic kiedy dziecko nie chce pic zadnych herbatek,sokow a nawet zwykla woda gardzi.kiedys jeszcze tam cos popijal ale odkad je obiadki i deserki to nie wypija praktycznie nic.jak ma dobry dzien to wypije 10,20ml.nie szkodzi maluchowi ze pije tylko mleko,zje kaszke i jakis deserek??przy czym deserek tez nie zawsze bo czasami jest najedzony i nie chce,

2. dianna

dianna Zaciekawiona BB

spokojnie, po pierwsze jak robisz kaszke to pewnie na mleku a mleko na wodzie wiec dziecko odwodnione nie bedzie, zreszta jak bedzie spragnione to samo bedzie wyciagalo raczki do butelki, miej gdzies w poblizu po prostu przegotowana wode, ja daje normalnie z kranu - z wodociagow ale mamy b dobrej jakosci do tego mieszam troche soku i jak ma ochote to sobie siega.

3. reklama
  4. kachaa28

kaszke mu podaje z woda bo kaszka jest juz na mleku.a twoj maluszek ile wypija mleka??bo niby moj powinien 180ml bo zaczal 6 miesiac ale wypija ostatnio mniej a ja nie chce mu nic wciskac na sile bo wiadomo ze bedzie sie zle czul.poprostu jak wyjmuje butle albo sie odwraca to znak ze juz nie chce,pozdrawiamy

5. dianna

dianna Zaciekawiona BB

moj juz pija tylko soczki:) ale jak pijał mleko to pamiętam, że na początku też się denerwowałam bo nie pił tyle ile potrzeba tzn. tyle ile było napisane w mądrych książkach, a prawda jest taka, że dziecko przecież się nie zagłodzi i je/pije tyle ile potrzebuje. Tylko my mamy musimy przestać być takie 'książkowe' ;)

6. kachaa28

jakby to bylo takie proste heheheh:-D teraz sobie ubzdural ze mleko mu sie znudzilo i mu nie smakuje.wypije 100ml i koniec i to jeszcze musi byc zmieszane z kaszka bo inaczej nie da rady.chce mu czyms zastapic te butle,moze nie wszystkie ale nie wiem jakimi posilkami zeby poktywaly sie z butla.pozdrawiamy

7. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

Na mleku którego używamy jest napisane ,że dziecko powinno go pić 2- 3 butle ( ok 200 ml) i ieden albo dwa inne posiłki mlecze. Maja czasem dostaje kaszkę a czasem owoce z jogurtem. Też z niej niepitek okrutny :no:

8. kachaa28

to takie owoce z jogurtem co sa w sloiczku np z hippa to moga zastapic jeden posilek mleczny tak??

9. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

no chyba tak skoro jogurt to nabiał ;-) Ja już zaniechałam w zasadzie słoiczków i Majoza dostanie jogurt naturalny zblenderowany z owocami :tak:

10. reklama
  11. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

12. kachaa28

nie mozna podawac malemu jogurtu z owocami zamiast np jednej butli??dlaczego??ja malemu podaje raz kaszke a raz taki jogurcik

Poleć forum