reklama

Geje i lesbijki a dzieci

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 30 Czerwiec 2005.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

co wy o tym myślicie bo dzis w telewizji usłyszałam że w Hiszpanii zezwolono na adopcję dzieci przez małżeństwa homoseksualne.

2. naja

naja Fan(ka)

szczerze mowiac to sama nie wiem. bo niby dziecko powinno meic standardowa rodzine, bo wtedy ksztaltuje mu sie jej model na przyszlosc ale:

1. nie znaczy to, ze wtedy rodzina jest normalna, jak ma tatusia i mamusie roznych plci. o patologiach kazda z nas slyszala, wiec nie bede drazyc tematu.

2. co z dziecmi samotnych mam/ojcow? ja sama wlasciwie jestem tego przykladem, bo ojca maly zna glownie z moich opowiadan. wiec jaki bedzie mial kiedys wzorzec? ze on ma byc daleko, a jakas jego kobieta sama borykac sie z problemami dnia codziennego, on najwyzej doradzi przez telefon? no chyba nie o to chodzi, wiec czy samotni rodzice tez nie powinni istniec?

3. argument, ze dzieci z takich par tez beda homoseksualne jet nietrafiony moim zdaniem, bo w koncu wiekszosc homoseksualistow, a przynajmniej wszyscy, ktorych ja znam, maja tatusia i mamusie roznoplciowych. a jednak hetero nie sa..

wiec niby cos tam we mnie przemawia za tym, zeby tak, ale z drugiej strony chyba silna tradycja, konwenanse i przynaleznosc do kregu kulturowego, ktory daleki jest od popierania takich pomyslow mowia nie.

totez sama nie wiem, co powiedziec.

3. reklama
  4. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

A ja króciutko napiszę swoje zdanie.
    Wyobrażam sobie że za 16 lat moja córka przyjdzie do mnie i powie mi tak, "wiesz mamo ja to chyba jestem jakas nie taka, bo większość moich znajomych ma rodziców jednej płci i tylko u nas jest kobieta i mężczyzna"

pkt.2 jeżeli dziecko z takiego związku pójdzie do szkoły czy ma zagwarantowane że inne dzieci nie będą wyzywac go od dzieci ciot albo cos takiego??
    czy nie będzie się nikt nabijał z tego że ma np. dwóch tatusiów albo dwie mamusie.
    pomyślmy o tych dzieciach bo tylkot o mnie obchodzi

to jest moje zdanie

5. didi

didi Fanka BB :)

hmm...kazdy z nas ma odnienne zdanie na ten temat..ja osobiescie mam wielu znajomych homoseksualistow i sa ta sami geje...:)..nawet moj przyjaciel jest taki..jestem zdania ze kazdy ma prawo do szczescia i wlasnej rodziny...a jesli decyduja sie ze beda adoptowac dziecko to czemu nie...nie jest mowione ze takie dziecko pojdzie w slady rodzikow..jest wiele rodzin w stanach homo..maja dzieci i te dzieci sa heterykami..:)..wiec wszystko zalezy od orientacji jaka dany czlowiem na juz w chwili urodzenia chyba ze ona bedzi enabyta z casem..moj przyjaciel powiedzial ze on juz taki jest od zawsze..:)..to nie jest choroba ani nic nabytego..mowi ze odkad pamieta zawsze lubil chlopco a dziewczynki go nigdy nie iteresowaly w wieku dojrzewania..:)..a szkoda bo naprawde super miesko z niego i laski placza sie kolo niego jak mrowki w kolo mrowiska..:)

6. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

Ogólnie, moje podejście do homo... jest takie,że mi oni wiszą, ani mnie cieplą ani ziębią.Może czuje się niezbyt konfortowo, jak 2 osoby tej samej płci się migdalą obok mnie, ale zawsze mogę odejśc albo odwrócić się, by nie patrzeć.
    Każdy ma prawo do szczęcia,do wlasnych poglądów.To jest trudny temat, albo inaczej temat rzeka.Zgodze się ze wszystkim co napisała naja, dobra rodzina wcale nie równa się tata i mama, czyt. pan i pani.Dzieciom jest potrzebne przede wszsytkim szczere uczucie, zainteresownie, chęć ofiarowania się w całości, a tacy ludzie również są wśród gejów. Jest tyle dzieci samotnych, pokrzywdzinych przez los.Więc może jeśli nie sama adopcja, to chociaż możliwośc pobycia razem w weekendy,święta, wakacje, ułatwiłaby życie obu stronom.

7. agask

agask nałogowiec

A ja myślę, że u nas w Polsce dzieci z takich rodzin nie miałyby życia.Za dużo u nas nietolerancji i ciemnogrodu. I mimo że nie mam nic przeciwko osobom homoseksualnym to zastanawiam się czy taki model rodziny nie powodowałby problemów z budowaniem prawidłowych relacji w związkach tych dzieci, bo miłość i ciepło to jedno ale seksualność też jest ważna. Nie mam tu na myśli "produkcji" nowych homoseksualistów, ale spowodowanie pewnego zagubienia.

8. Agnexx

Agnexx Gość

A ja krótko: małżeństwa homoseksualistów - tak, adopcja - nie.

9. Sunina

Sunina poszukująca :)

Mądrze. A ja zawsze myślałam, że może należałoby zapytać starszych dzieci z domu dziecka, które mają już pewne pojęcie o temacie, czy chciałyby być adoptowane przez parę homoseksualną... Co do mojego zdania - nie mam pewności, Aga już napisała o ważności seksualności, ale gdyby moje dzieci miałyby żyć w "standardowym" domu dziecka, to nie wiem czy nie zgodziłabym się na taką adopcję, gdybym np. umierała na poważną chorobę. Sama chciałam kiedyś poruszyć taki temat na forum! :) Pozdrawiam!

Sun.

10. reklama
  11. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Zgadzam się z Agnexx - małżeństwa tak, adopcje - nie. Nie przeszkadza mi, że są tacy ludzie, nic do nich nie mam, nie uważam ich za zwyrodnialców i nie zamknęłabym ich w gettcie, jak by chcieli niektórzy, nie przeszkadzałaby mi nawet ich parada w moim mieście, w końcu oni też mają swoje prawa, mają prawo żyć jak chcą, pod warunkiem, że nie krzywdzą nikogo, ale to dotyczy wszystkich ludzi wogóle, nie tylko gejów i lesbijek. Ale jeśli chodzi o adopcję dzieci, to jestem przeciwna. Śluby - tak, adopcje - nie, zdecydowanie nie. Swoją drogą ciekawa jestem, jakie są opinie na ten temat psychologów i innych fachowców, pracujących z dziećmi, ale nigdy nie słyszałam, żeby ktoś taki się na ten temat wypowiadał, boją się czy nie chcą się narazić?

pozdrawiam
    nikita

12. didi

didi Fanka BB :)

Mądrze. A ja zawsze myślałam, że może należałoby zapytać starszych dzieci z domu dziecka, które mają już pewne pojęcie o temacie, czy chciałyby być adoptowane przez parę homoseksualną...
    Sun.
    Mi sie wydaje ze takie dziecko byloby kochane bardzo mocno przez pare homoseksualistow co nie znaczy ze staloby sie takie samo jak one..Tacy lidzie jak geje czy lezbijki maja inny swiatopoglad na milosc i przelewanie uczuc na inna osobe ..:)..ale w naszym kraju jeszcze baaaardzo dlugo bedzie to borykalo sie z nietolerancja

Poleć forum