reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Genetyczne usg

Londi1617

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
19
Witam was mamy mam pytanie czy któraś z was miała problem miedzy 11 a 14 tygdniem z zbyt małym noskiem maleństwa lekarz powiedział że powinnmo mieć 2mm w 12 tyg a ma 1.2mm zbyt mało i wysłał mnie na dodatkowe badania a jak u was się skończyło???
 
reklama
Jest ale stwierdził że jest za mała ma 1.2mm a powinna na 12 tydzień mieć 2mm na test pappa a potem na aminopinkcje przerażające to wszystko bo dał do zrozumienia o zespole d.
 
Jest ale stwierdził że jest za mała ma 1.2mm a powinna na 12 tydzień mieć 2mm na test pappa a potem na aminopinkcje przerażające to wszystko bo dał do zrozumienia o zespole d.
Witaj.
Przede wszystkim nie denerwuj się na zapas. Rozumiem że jak każda matka przejmujesz się maluszkiem i masz prawo jak najbardziej twierdzić ,ze jest to przerazające. Ale zdrugiej strony wątpię w to żeby ktory kolwiek z lekarzy dawał do zrozumienia pacjentce o ZD tylko na podstawie malego nosa. W koncu nie wszystkie dzieci maja "orle nosy". ZD to nie tylko nos , USG genetyczne bierze pod uwage cztery podstawowe markery . Napewno masz je w opisie i oprócz noska patrzył na przeziernosc karku, serce i przepłwy. Do amniopunkcji jeszcze dluga droga...poczekaj na wyniki testu PAPPA.
Pozdrawiam.
 
Ileś procent ludzi wcale nie ma kości nosowej i nie mają ZD ani innych anomalii.
Dostaniesz wyniki i sprawdź ryzyko skorygowane wtedy, jeśli będzie wysokie możesz umówić się na amniopunkcje.

Sam brak kości lub zbyt mała kość (wyliczenie może być też skutkiem.bledu lekarza czy sprzętu) o niczym nie świadczy.
 
reklama
Brak kości nosowej to słaby marker Zespołu Downa. 3% zdrowych ludzi nie ma tej kości na etapie 11- 13 tc. To 3 osoby na 100 więc sporo...
A u Ciebie ta kość jest...
Wg najnowszych wytycznych kości się nie mierzy tylko stwierdza jej obecność więc ja poleciłabym Ci zamiast się denerwować skorzystać z drugiej opinii innego lekarza najlepiej takiego co się zna na badaniach
 
reklama
Na pocieszenie u mnie na usg wszystko było ok. Pappa tak zmieszał wynik, że wyszło ryzyko ZD. Zdecydowałam się na amnio nie że względu na to że zmieniło by to moją decyzję o urodzeniu dziecka tylko po to by móc się lepiej przygotować do roli matki tak wyjątkowego dziecka. W amnio wszystko wyszło ok. Jesli chodzi o samą amnio. Jest ona robiona sterylnie, pod kontrolą USG, jeśli chodzi o ból, mnie osobiście bardziej boli pobieranie krwi. Myśl pozytywnie to najważniejsze dla maluszka,stresem możesz mu wyrządzić większa krzywdę.
 
Do góry