reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gęsta kupa u niemowlaka czy to może być alergia????

milkana

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
16
Witam, mój 4-miesięczny synek robi bardzo brzydkie, gęste kupk lepiące o konsystencji gęstego kremu w dodatku w burym kolorze. Właściwie jest tylko na piersi i dostaje jedną butelkę bebilonu 1 na noc. Poza tym maluch wypróżnia się raz na dwa albo trzy dni. Dzisiaj byliśmy u pediatry i niestety stwierdziła, że to bardzo niedobrze. Ostatnio dużo czytałam o mukowiscydozie a pediatra stwierdziła, że nie można tego wykluczyć.Nie muszę chyba pisać jak bardzo się zdenerwowałam. Mam pytanie, czy może któraś z was miała podobny problem? Może to alergia na coś? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
 
reklama
Ja miałam z 4miesięcznym Wiktorem podobny problem, robił kupy gęste ale ciemnozielone, okazało się że mleko Nan mu nie odpowiada i prawdopodobnie to alergia, obecnie jestem na mleku Nutramigen i kupki doszły do normy:-) Proponowałabym odwiedzic innego lekarza najlepiej homeopatę!!!!:-)
 
Gosiula, a po jakim czasie kupki doszly do normy?
Robert ma skaze bialkowa, byl na Nanie 1 i tez kupki robil zielone i geste, teraz jest na Nutramigenie od tygodnia i kupki dalej takie same, a nawet gesciejsze,. :no:
 
Kupki po Nutra są brzydkiego kolory, szare, czasem zielonkawe. To zupełnie normalne, bo to hydrolizat. Przy skazie ważniejsze jest czy w kupce nie ma śluzu ani krwi. Olkowi po nutra kupy bez sluzu i krwi pojawiły się już po pierwszych butelkach. Poza tym jak był na piersi to przestrzegałam diety. Po nutra, jak dzidziuś jest tylko na tym mleku to mogą być zaparcia i gęstsze kupki. Podawaj wodę do picia między posiłkami, powinno być lepiej.
 
A moj maluch wczoraj i dzisiaj zrobil dziwna kupe: wyglada jak bobek wielkosci pileczki do pingponga, kolor zoltawy (taki jak zazwyczaj) i bardzo sucha, troche smierdzaca. Dzisiaj zauwazylam tak jakby czerwonawe 'zylki' i zastanawiam sie czy to nie krew? Wczoraj zrobil kupke po 2 dniach, dzisiaj normalnie i nie placze przy tym ani nic. Moze wiecie co to oznacza? Chba jutro powedrujemy do lekarza...
 
Do góry