reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gimnazjum dla niesmialego dziecka

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2015
Postów
5
witam, pytanie, tylko nie linczujcie mnie od razu, sama sie zastanawiam czy ma sens to co ja mowie, ale chcialabym sie poradzic kogos kto moze na sytuacje popatrzec z zewnatrz. mam corke, jest teraz w ostatniej klasie podstawowki, za rok idzie do gimnazjum. uczy sie dosc dobrze, nie jest moze super orłem ale większych zaleglosci nie ma. jej problemem jest chorobliwa wrecz niesmialosc. pod koniec podstawowki w sumie nie utrzymuje kontaktow z zadnymi kolezankami, siedzi raczej sama w domu, w stosunku do doroslych tez jest bardzo niesmiala. zaraz wejdzie w okres dojrzewania i pewnie zupelnie przestanie sluchac rad starej matki, a ja chcialabym jej pomoc poki czas. dlatego nie chce jej wysylac do naszego regionalnego gimnazjum, które jest wielkim molochem i wlasciwie nie licza sie w nim dzieci tylko interesy dyrektora. zastanawiam się nad jakąś mniejszą placówką, może prywatną. tylko trochę się boję, że tam będą same dzieci bogaczy i córka będzie jeszcze bardziej samotna niż w takim gimnazjum. jak wyglada nauka w takich szkolach? jest faktycznie jakas roznica? jak z poziomem nauki? Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi :)
 
reklama
Witaj ;) Pozwól, że odpowiem ;) Temat prywatnych szkół znam dość dobrze. Dlatego, że mój syn Nathan chodził do prywatnej szkoły podstawowej, gimnazjum i teraz liceum Niczego nie musisz się obawiać. Nikt nie dzieli dzieci na te bogate i biedne, wszyscy się fajnie dogadują, ze sobą i działają wspólnie jako grupa. Przede wszystkim fantastyczna praca z dziećmi, dziecko to nie numer z dziennika ale z każdym pracuje się w sposób indywidualny , potrzeby edukacyjne dostosowane są do dziecka. W takich szkołach rozwija się też wyobraźnie dziecka i jego talenty i wszystkie dobre strony. Zwiększona ilość godzin z języka polskiego, matematyki, języków obcych. Podoba mi się to, że nawet gdy nauczyciel rozmawia z dzieckiem to nie stosuje metody ja jestem ważniejszy bo jestem nauczycielem tylko rozmawiają na jednej płaszczyźnie, by pokazać jesteśmy partnerami jesteś tak samo ważny jak ja ;) I przede wszystkim małe klasy. Dodatkowe fakultet, zajęcie wyrównawcze
Cóż szkoły państwowe, z nimi mam małe doświadczenie, Nathan był tylko uczniem takiej szkoły przez pierwszy semestr pierwszej klasy i głównie znam szkoły państwowe z opowiadań moich koleżanek gdyż, ich dzieci chodzą do publicznych. Mój drugi syn Michaś jak będzie już w wieku szkolny również trafi do niepublicznej szkoły.
 
Ostatnia edycja:
moze cora jest po prostu typowym introwertykiem? nie piszesz zeby taki stan rzeczy jakos szczegolnie jej w zyciu przeszkadzal. moze to wcale nie jest niesmialosc, tylko corka “laduje baterie” bedac sama a nie w towarzystwie innych :)

 
melafefonek może mieć rację, ale trudno wywnioskować z tak pobieżnego opisu, jak jest naprawdę. Pamiętaj, że okres gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej to jedne z najtrudniejszych okresów dla młodego człowieka. Gimnazjum prywatne może być pewnym rozwiązaniem, ale to zależy, z czym tak naprawdę ma problem córka. Mogę powiedzieć na przykładzie, jak to wygląda u nas, w Prywatnym Gimnazjum nr 5 w Krakowie. Jeżeli dla córki trudnością są faktycznie kontakty międzyludzkie, to wybór prywatnej placówki może być korzystny - klasy są tam mniejsze i łatwiej nawiązać kontakt z rówieśnikami, a jednocześnie dostępna jest stała pomoc psychologiczna, dzięki której córka mogłaby przełamać swoje lęki.
Co do samych uczniów i ich rodziców - to już dawno nie są dzieci bogaczy którzy chcą przejść bezstresowo przez edukację, tylko osoby, które wymagają najwyższej jakości kształcenia i indywidualnego podejścia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Gimnazja w Krakowie | Prywatne Gimnazjum nr 5 W razie pytań - jestem do dyspozycji.
 
też stawiałabym na wizytę u jakiegoś specjalisty, bo jeśli jest jakiś problem, to wybór szkoły chyba niewiele zmieni...
 
Jedna szkoła (dotyczy to również tych niepublicznych) drugiej nierówna. Szukaj po prostu takiej z dobrymi opiniami nie tylko pod kątem poziomu nauczania, ale i atmosfery w niej panującej.
 
reklama
Do góry