reklama

Ginekolog czy położna?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez zbuntowana, 5 Wrzesień 2014.

1. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Jak myślicie dziewczyny? Lepiej żeby połozna prowadziła ciąże czy lekarz ginekolog?

2. Famii

Famii Zaciekawiona BB

zbuntowana zależy od przebiegu ciąży. Jeśli ciąża przebiega fizjologicznie a Ty nie potrzebujesz np. zwolnienia to możesz zostać u położnej. Położna może wypisać Ci tak samo kartę ciąży, czy zbadać - a często do lekarza są takie kolejki, że człowiekowi się odechciewa. Jednak w PL częściej ciąże prowadzi się u ginekologa. Ja potrzebowałam zwolnienie ( może głupio zabrzmi - ale zalecenie z pracy, albo urlop albo L4 ), więc biegałam prywatnie do lekarza. Nawet jeśli zdecydujesz na lekarza od 21 TC możesz bezpłatnie spotykać się z położną na spotkaniach edukacyjnych ( też dowiedziałam się dopiero po fakcie ).

3. reklama
  4. Wikti

Wikti Zaciekawiona BB

Ja też się nad tym zastanawiałam, ale ostatecznie powierzyłam swoją ciążę mojej ginekolog w Alfa-Leku. Też z uwagi na tę kwestię, o której wspomniała Famii. Dużo łatwiej jest coś załatwić, gdy trzeba, a łatwiej zaufać komuś, do kogo chodziło się przez kilka ostatnich lat, niż zupełnie przypadkowej (chodzi o wybór) położnej. Taki był mój tok myślenia, ale rozumiem, że ktoś może mieć inne spojrzenie na sytuację.

5. martussia2203

martussia2203 Jestem MAMĄ!!♥

Ja zdecydowanie wybieram ginekologa! Czuje się bezpiecznie pod opieką lekarza :)

6. mama_marysia

mama_marysia Zaciekawiona BB

Chyba raczej ginekolog, a najlepiej ginekolog- położnik w jednym.

7. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Jakbym miała wybór (refundację nfz :-p ), to w przypadku fizjologicznej ciąży wybrałabym położną + dodatkowe konsultacje u ginekologa w razie potrzeby.
    Nic nie poradzę, dla mnie lekarz jest od chorób i leczenia, a położna od fizjologii. Gdyby coś trzeba było leczyć, potulnie poszłabym do lekarza ;-)
    No ale wyboru nie mam, więc chodzę do lekarza :tak:

Poleć forum