reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog/endokrynolog ciaża na metforminie

Krakowianka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2020
Postów
549
Hej,

Czy któraś z Was kojarzy lekarza w Krakowie, który przepisze metfirmine w ciaży?

Jestem w 16tygodniu, brałam metformine do 14tego ale żeby zrobić krzywa musiałam odstawić. No i teraz boję się troche bez konsultacji do niej wrócić - moja Pani doktor mówi że zda się na opinie diabetologa.
 
reklama
Bez sensu było odstawienie. Poszłabym na konsultacje do diabetologia na Kopernika od ciąży z cukrzyca
 
Ja nie jestem w ciazy, ale mam zalecenia do krzywej odstawić i potem w zależności od krzywej brać dalej, albo całkiem odstawić.
Dobry lekarz powinien to ogarnąć. Niektórzy prowadzą ciążę na metformine do samego końca.
 
No troche żałuję, tylko że mnie cisnęli strasznie o zrobienie krzywej a na lekach to badanie nie ma sensu
Tez muszę zrobić za jakieś 2 tygodnie i to prawda, ze co do zasady leki się odstawia ale w ciąży tez jest zasada ze się nie obstawia leków. Ale Tobie lekarze kazali odstawić metę przed badaniem?
 
Tez muszę zrobić za jakieś 2 tygodnie i to prawda, ze co do zasady leki się odstawia ale w ciąży tez jest zasada ze się nie obstawia leków. Ale Tobie lekarze kazali odstawić metę przed badaniem?
Tak, schodziłam stopniowo z dawki. Miałam 1500xr, więc najpierw tydzień na 1000 potem tydzień na 500 i dopiero na 0
 
reklama
reklama
Do góry