reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog i endokrynolog... Spironol i Dostinex

Dołączył(a)
10 Luty 2024
Postów
10
Hej Kobietki,
Opisywałam już jakiś czas swoją drogę ze staraniami o dziecko (ok 7miesięcy, bez efektu). Miesiąc temu dostałam od endokrynolog dwa dodatkowe leki - Dostinex pół tabletki raz w tygodniu i spironol jedna tabletka, raz dziennie.
Ten miesiąc odpuściliśmy starania, ponieważ usuwałam ósemkę (a teraz ciągle borykam się z bolącymi dziąsłami i krwawieniem dziąseł z jednej strony ...). Powoli zastanawiam się czy to nie jakieś skutki uboczne, zaczęłam czytać i jestem przerażona skutkami ubocznymi i informacjami, że podczas brania leków wymienionych wyżej starania nie wchodzą w grę... A potem powinniśmy zrobić jeszcze podobno przerwę, lekarka nawet nie wspomniała o tym...

Leki zostały przepisane że względu na wyniki badań : progesteron 0.10
Testosteron 41,64
Prolaktyna 20,20

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi lekami?
 
reklama
Hej ja brałam diostinex, drugiego leku nie znam. Diostinex brałam że względu na zbyt wysoka prolaktyne: normy przekroczone ponad 4-5 krotnie, stwierdziła mi endokrynolog mikrogruczolaka prolaktynowego po rezonansie. Nie wiem jak wygląda Twój wynik prolaktyny w stosunku do norm, bo spotkałam się z 3 różnymi jednostkami w laboratoriach. W czasie starań endokrynolog zlecala mi często badanie prolaktyny, by była w normie, inaczej ciężko zajść w ciążę. Poza diostinexem sa inne leki wpływające na poziom prolaktyny, na które możesz zmienić diostinex. Nie wiem po jakim czasie masz teraz skontrolować wyniki i wrócić do dr (ja kontrolowałam prolaktynę po ok. 1 mcu), ale to z dr powinnaś rozwiać swoje wątpliwości.
 
Nie wiem w jakim celu masz przepisany ten Spironol. Dokładnie z jakiego powodu? Co mówił lekarz? Jakie skutki ma wywołać ten lek?
 
Do góry