reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog NFZ

Dołączył(a)
23 Listopad 2016
Postów
5
Mam pytanie czy któraś z Was chodzi do ginekologa na NFZ? Z obserwowanych podobnych wątków, każda z Was poleca jedynie prywatnych lekarzy, jestem ciekawa dlaczego? Nie ma już dobrych lekarzy na NFZ? Dopiero zaczynam starania o dzidziusia i tak na prawdę nie mam zbyt dużo pieniędzy aby chodzić na wizyty co miesiąc prywatnie.
 
reklama
Chodziłam na NFZ i byłam zadowolona. Pozwala to naprawdę dużo zaoszczędzić. Wszystko miałam za darmo, usg na super sprzecie 3D, badania laboratoryjne i genetyczne. Nie miałam limitów na usg ani na ilosć wizyt. Usg robiła mi na każdej wizycie i mogłam porzychodzić kiedy chciałam jak mnie coś martwiło. Czasu tez poswięcała tyle ile było trzeba. Chyba odd 22 tygodnia mogłam się umawiać z położną w domu np. na posłuchanie serduszka. Później mogłam przychodzić na ktg. Z minusów to nie była pod telefonem po godzinach pracy.
 
Mam pytanie czy któraś z Was chodzi do ginekologa na NFZ? Z obserwowanych podobnych wątków, każda z Was poleca jedynie prywatnych lekarzy, jestem ciekawa dlaczego? Nie ma już dobrych lekarzy na NFZ? Dopiero zaczynam starania o dzidziusia i tak na prawdę nie mam zbyt dużo pieniędzy aby chodzić na wizyty co miesiąc prywatnie.
Kochana to wszystko zależy od lekarza, od przychodni. Ja w pierwszej ciąży chodzilam prywatnie, znajoma chodzila na nfz i powiem ci szczerze, ze co wizyta uslyszala jest ok, jest zadowalajaco, zdjęć dzidziusia nie dostała a płeć poznała w dniu porodu.
 
Ja chodze na nfz ogólnie nie narzekam jedyny minusik to że nie ma usg na kazdej wizycie. Ale badan mam wiecej niz niektore prywatnie.
 
Ja ciążę prowadziłam prywatnie.
Nie wyobrażam sobie chodzić ma nfz
Wiem ze nie kazdego stać, i nie kazda placówka ginekologiczna na nfz jest zla.
Aczkolwiek u mnie takowych nie ma chyba raz poszlam ściany obdrapane kolejka ze nie wiem sprzet ze lekarz sam powiedzial Pani na tym sprzecie na nfz ciężko pracować ledwo dziecko było widac.
Nigdy wiecej tam nie poszlam
Ciążę prowadzilam we Wrocławiu w prywatnej klinice i do konca zycia bede chwalić
Trafilam ma mega lekarza nigdy sie z takim nie spotkalam duzo ma zawdzieczam zawsze moglam "liczyć" na niego
Opieka boska wiedza ...tez położne to samo.
Na każdej wizycie usg zwykle i 4d zdjecie synka plus filmik
Nie musialam dodatkowo płacić
Placowka odwalona bo to tez dla mnie byl duzy komfort i wchodzilam na umówiona godzine.
Jesli jestes okolic Wrocławia moge dac Ci namiar na znanym lekarzu sa mega opinie o moim :)
Dodam ze na nfz jak pracował mial taka sama takze to zależy od lekarza jakim jest czlowiekiem :)
Bo oczywscie mozesz trafic na prywatnie na konowala i takiego co to tylko na kase leci
Tak sie zlozylo ze w ciąży jak bylam bylo duzo moich kolezanek znajomych i prawie wszyscy chodzili prywatnie jedna chodzla ma nfz i sobie chwalila bo lekarz i sprzet byly super a dwie nardzo bardzo narzekaly ze w polowie sie przeniosły prywatnie
I tak wszystkie badania te usg najważniejsze oprócz zwyklego usg nfz wysyla prywatnie bo przewaznie sprzętu nie maja a do tych badan waznych musi byc bardzo dobry.
Oczywscie nie mowie ze wszedzie bo jak widac na gorze jedna jest zadowlona :-)
Wiec szukaj i lekarza z bardzo dobra opinia bo to naprawdę mega wazne i placówki zebys miala obraz dziecka na dobrym sprzęcie to tez bardzo wazne.
Od polowy musiałam chodzić co dwa tyg nie powiem kasy poszlo ale nie zaluje i jakbym miala dac dwa razy tyle to bym dala.
Druga ciąża jak będzie to bez zastanowienia tam.
A uwazam ze dziecko powinno byc monitorowane na kazdej wizycie nie wyobrazam sobie miec usg co 3 miesiace bo tak w niektórych placówkach ma nfz robią..po nocach bym spac nie mogla.
Z reszta lubialam widziec jak synek sie zmienia;)
 
Ja chodziłam na NFZ w Krakowie i nie narzekam.wszystkie badania za darmo. Trzeba tylko rozglądnać się za lekarzem i przychodnia bo ze sprzętem jest różnie.na ginekologa nie ma rejonizacji więc możesz chodzić gdzie chcesz.możesz też wybrać przychodnię przyszpitalna jeśli wiesz w którym szpitalu chcesz rodzić. Jedyny minus jaki odnotowałam to kolejki.reszta była bez zarzutu a lekarz świetny.
 
Ja chodzilam do cudnej ginekolog na NFZ jesli mialabym chodzic gdzies prywatnie to tez do niej.

Na kazdej wizycie usg badanie mila kompetentna wizyt trwaly srednio 30-40min.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi się wydaje, że dużo zależy od lekarza, ale także od przychodni w której pracuje i sprzętu, który tam jest. Ja akurat prowadziłam ciążę w luxmedzie, bo miałam pakiet z pracy. Ale siostra mojego narzeczonego chodziła na NFZ. Na same wizyty raczej nie narzekała, z USG trochę gorzej. Miała 4 USG na całą ciążę, USG robił inny lekarz niż jej lekarka, sprzęt mega kiepski, o zdjęcie nie mogła się doprosić. Jak raz poszła na USG do mojego lekarza w Luxmedzie (chciała poznać płeć dziecka, bo na NFZ jej się nie udało, bo akurat jak miała USG to dziecko było tak obrócone, że nie było widać), to mówi, że różnica w sprzęcie mega duża. W podejściu lekarza też.
 
Mi się wydaje, że dużo zależy od lekarza, ale także od przychodni w której pracuje i sprzętu, który tam jest. Ja akurat prowadziłam ciążę w luxmedzie, bo miałam pakiet z pracy. Ale siostra mojego narzeczonego chodziła na NFZ. Na same wizyty raczej nie narzekała, z USG trochę gorzej. Miała 4 USG na całą ciążę, USG robił inny lekarz niż jej lekarka, sprzęt mega kiepski, o zdjęcie nie mogła się doprosić. Jak raz poszła na USG do mojego lekarza w Luxmedzie (chciała poznać płeć dziecka, bo na NFZ jej się nie udało, bo akurat jak miała USG to dziecko było tak obrócone, że nie było widać), to mówi, że różnica w sprzęcie mega duża. W podejściu lekarza też.
Ale w Luxmedzie tez sprzętu dobrego nie maja moj lekarz tam pracuje ale chodzilam do innej kliniki gdzie tez pracuje bo w Luxmedzie sprzętu 3d nie ma .
Bynajmniej we Wrocławiu a jest kilka placówek lux tylko z nazwy chyba hehe
 
reklama
Pierwsza ciąża prowadzona na nfz i teraz także. Z obu lekarzy (zmiana wynikała z tego, że lekarz od pierwszej ciąży przestał przyjmować na nfz) jestem zadowolona. Z obecnego nawet bardziej niż z poprzedniego.
 
Do góry