reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog NFZ

Byłam raz na fundusz. Jednak wizyta mnie nie zadowoliła. Po pierwsze musiałam na nią długo czekac, po drugie był dużo kobiet i wizyta trwała może z 3 minuty.... Aktualnie chodze prywatnie do doktora Mogiły Komorowskiego. Z tego co wiem to jednak nie przyjmuje na fundusz. Szkoda, bo płace składki :) Ale i tak lekarza nie zmienie.
Link do: Ginekolog Kraków - Prima-Med
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja nie mam najlepszych doświadczeń z lekarzami na NFZ, nawet jeśli mają wiedzę, umiejętności i doświadczenie to barkuje im podejścia do pacjenta. Dlatego ja chodzę prywatnie, do kliniki Femina, do doktora Jankowskiego. Moim zdaniem to najlepszy lekarz, jakiego sobie można wyobrazić. Ma też super podejście do pacjentek.

Czy masz jakąś wiedzę odnośnie tego jak porody u niego? Wlasnie mysle o wybraniu go do prowadzenia mojej ciąży.
 
Chodziłam na NFZ i byłam zadowolona. Pozwala to naprawdę dużo zaoszczędzić. Wszystko miałam za darmo, usg na super sprzecie 3D, badania laboratoryjne i genetyczne. Nie miałam limitów na usg ani na ilosć wizyt. Usg robiła mi na każdej wizycie i mogłam porzychodzić kiedy chciałam jak mnie coś martwiło. Czasu tez poswięcała tyle ile było trzeba. Chyba odd 22 tygodnia mogłam się umawiać z położną w domu np. na posłuchanie serduszka. Później mogłam przychodzić na ktg. Z minusów to nie była pod telefonem po godzinach pracy.
A możesz podać do której przychodni chodziłaś?? Szukam obecnie lekarza NFZ i w mojej okolicy ciężko o dobrego..
 
Zaraz mnie szlag trafi powiedzcie mi czy też tak macie na wizytach u gin na NFZ?
ostatnie usg miałam 9.10 potem wizyta 3.11sty i brak usg więc zero dokładnych informacji, dziś kolejna wizyta i usg również nie zrobione tylko badanie dopochwowe za każdym razem a tak od 2msc niemam usg i nie wiem nic!!! ani płci ani czy dziecko rośnie dobrze (w poprzednim ciąży problemy z wagą i rozmiarem dziecka) ani czy jest zdrowe. nie wiem nic jak powiedziałam ginekologowi, że chciałabym coś wiedzieć to stwierdził: Że on i tak teraz z usg nic się nie dowie i on może zrobić tylko 3x usg w trakcie ciąży i następne dopiero pod koniec ciąży. brak słów!!!! Ja teraz mam całymi mieciaxami czekać żeby się dowiedzieć jaka płeć? Czy dziecko zdrowe? Czy się dobrze rozwija?!! i czy choroba się nie powtarza?!!! załamka chyba zacznę chodzić prywatnie bo to śmiech na sali co się wyprawia!!!
Czy wy też macie takie problemy na nfz?😃
Niestety wg zaleceń z NFZ to przysługują trzy USG chyba że coś nie tak jest ale to też zależy od lekarza. Bo ja pierwszą ciążę chodzilam do ginekologa na NFZ, a miałam dużo więcej USG niż 3 nie na każdej wizycie ale dużo więcej. Dostałam skierowanie na prenatalne też.
 
Ja chodziłam na NFZ w Krakowie i nie narzekam.wszystkie badania za darmo. Trzeba tylko rozglądnać się za lekarzem i przychodnia bo ze sprzętem jest różnie.na ginekologa nie ma rejonizacji więc możesz chodzić gdzie chcesz.możesz też wybrać przychodnię przyszpitalna jeśli wiesz w którym szpitalu chcesz rodzić. Jedyny minus jaki odnotowałam to kolejki.reszta była bez zarzutu a lekarz świetny.
Hej, a możesz podać nazwisko lub adres gdzie przyjmuje lekarz?
 
reklama
Ja chodziłam na NFZ w Krakowie i nie narzekam.wszystkie badania za darmo. Trzeba tylko rozglądnać się za lekarzem i przychodnia bo ze sprzętem jest różnie.na ginekologa nie ma rejonizacji więc możesz chodzić gdzie chcesz.możesz też wybrać przychodnię przyszpitalna jeśli wiesz w którym szpitalu chcesz rodzić. Jedyny minus jaki odnotowałam to kolejki.reszta była bez zarzutu a lekarz świetny.
Czy możesz się podzielić do kogo chodziłas na NFZ?
 
Do góry