reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog

Milenaa0810

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2019
Postów
49
Witam.
Pisze do was mamy ponownie.
Byłam na usg i na zdjęciu jest 6 tydz było to koło 20 listopada. Razem z rodziną znajomymi zauważyliśmy że mam duży brzuch jak na końcówkę 13 tyg. Czy ginekolog mógł się jakos pomylić lub czy moge być w ciąży bliźniaczej choć na usg widać tylko jedno dziecko?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja również mam termin porodu wyznaczony na podstawie wielkości dziecka w 1 trmestrze i wystąpienia owulacji bo miałam monitoring cyklu. Moje cykle były długie i dodatkowo mam podejrzenie pcos. Owulacja była w 24 dniu cyklu więc licząc od om to ciąża byłaby o 10 dni młodsza. A tak jak mam liczone z wielkości dziecka na usg w 1 trymestrze to się to pokrywa z tym kiedy doszło do zapłodnienia. A co do brzucha to indywidualna sprawa. Ja jestem w 34 tygodniu ciąży i mam mały brzuch a dziecko rośnie prawidłowo i mam tyle wód plodowych co trzeba. Także na wielkość brzucha nie ma co patrzeć.
Do końca 13 t.c. można zrobić prenatalne i wg. wielkości zarodka określić termin porodu. Tak ustalany jest on na podstawie ostatniej miesiączki. Pewnie na zdjęciu masz wiek wyliczony przez komputer. Może zmierzona jest też wielkość zarodka - i też podany skorygowany wiek ciąży. Z z wielkością brzucha to sprawa indywidualna. Jednym szybko rośnie, u innych długo nie widać.
 
Do końca 13 t.c. można zrobić prenatalne i wg. wielkości zarodka określić termin porodu. Tak ustalany jest on na podstawie ostatniej miesiączki. Pewnie na zdjęciu masz wiek wyliczony przez komputer. Może zmierzona jest też wielkość zarodka - i też podany skorygowany wiek ciąży. Z z wielkością brzucha to sprawa indywidualna. Jednym szybko rośnie, u innych długo nie widać.


Tak szczerze mówiąc ostatnia miesiączkę miałam jakoś 5 lub 10 września a ginekolog mi powiedział że napewno nie wtedy tylko później. A ja sobie notuje więc raczej wiem kiedy.
 
Nie bylas od 1,5 miesiaca na usg? Ocenianie tyg ciąży na podstawie wielkosci brzucha to glupota. Ale z ta miesiaczka b. dziwnie, wiec skoro Cie to niepokoi,to moze idz do innego lekarza.
 
Tak szczerze mówiąc ostatnia miesiączkę miałam jakoś 5 lub 10 września a ginekolog mi powiedział że napewno nie wtedy tylko później. A ja sobie notuje więc raczej wiem kiedy.
Wielkość brzuszka i to jak szybko go widać to sprawa bardzo indywidualna i jednym kobietą bardzo szybko go widać- juz 10-12 tydzień a nawet i wczesniej a po innych i w 25 nic nie widać. W tak wczesnej ciąży ginekolog co do wielkości ciąży raczej dużo nie mogl się pomylić, conajwyzej tydzień, góra dwa(chociaż i to by było bardzo dziwne). Zdaża się tak że nawet do 10 tygodnia nie widać drugiego zarodka choć też jest to rzadkie, ale jeśli od 6 tygodnia nie miałaś usg to może tak być. Dziwne jest to że od tamtego czasu nie miałaś wizyty i usg. Skoro data okresu nie zgadza się z wiekiem zarodka to nie rozumiem dlaczego gin nie chciał skontrolowac tego po 2-3 tygodniach a już najpóźniej po miesiącu.
 
Najbezpieczniej byłoby iść jak najszybciej do ginekologa na USG i to zweryfikować - bo wg. ostatniej miesiączki wychodzi, że ciąża jest bardziej zaawansowana.
 
reklama
Ja mam termin porodu wyliczony z wielkości dziecka. Mam zespół policystycznych jajników i okres raz na kilka miesięcy, więc data ostatniej miesiączki kompletnie nie pokrywała mi się z wynikiem z USG. Konsultowałam to z dwoma lekarzami w okolicach 11-13 tyg ciąży i oboje wyznaczyli mi termin na 11-12 marca więc byli zgodni. Co ważne jeden z lekarzy powiedział mi że właśnie w tym okresie najlepiej da się wyliczyć termin i tego już się trzeba trzymać, bo potem dziecko może już różnie rosnąć i rozwijać się więc z kolejnych USG termin może wychodzić inny, A wielkość brzuszka to sprawa bardzo indywidualna, w pierwszej ciąży miałam mniejszy brzuch, w obecnej od 6 miesiąca wyglądam już jakbym do porodu miała iść :)
 
Ja również mam termin porodu wyznaczony na podstawie wielkości dziecka w 1 trmestrze i wystąpienia owulacji bo miałam monitoring cyklu. Moje cykle były długie i dodatkowo mam podejrzenie pcos. Owulacja była w 24 dniu cyklu więc licząc od om to ciąża byłaby o 10 dni młodsza. A tak jak mam liczone z wielkości dziecka na usg w 1 trymestrze to się to pokrywa z tym kiedy doszło do zapłodnienia. A co do brzucha to indywidualna sprawa. Ja jestem w 34 tygodniu ciąży i mam mały brzuch a dziecko rośnie prawidłowo i mam tyle wód plodowych co trzeba. Także na wielkość brzucha nie ma co patrzeć.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry