reklama

głęboki wózek w samolocie?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez gapiszek, 4 Lipiec 2006.

1. gapiszek

gapiszek Początkująca w BB

Hej,

mam pytanie do tych, którzy mają za sobą podróż samolotem z 3 - miesięcznym niemowlakiem. Znalazłam w wielu miejscach informację, że nie powinno byc problemu z zabraniem na pokład samolotu fotelika samochodowego lub skłądanemgo wózka - spacerówki. NIgdzie natomiast nie znalazlłąm informacji co w sytuacji kiedy lecę z 3- miesięcznym dzidziusiem, który jest za mały do spacerówki i chcę zabrać wózek "głęboki" - gondolę. W moim można zdjąć godnolę i złozyc stelaż, niemniej jednak sama gondola jest dość duża i nie wiem jak będzie traktowana - jej wymiary przekraczają dozwolone (przynajmniej w LOcie) na bagaż podręczny wymiary. Chcę ja mieć aż do wejścia do samolotu i nie nadawać razem zbagażem. Czy ktoś z was leciał z głebokim wózkiem? Jak to wygląda - jakie sąregulacje odnośnie takiego wózka w samolocie. Ewentualnie w jaki inny sposób radziliście sobie z 3 - miesięcznym niemowlakiem jeśli chodzi o wózek i podróż samolotem?
    Z góry dzięĸi za odpowiedzi, pozdrawiam.

2. naja

naja Fan(ka)

moi znajomi przewozili dziecko w glebokim wozku, wiec na pewno przynajmniej w jakis liniach mozna. nie znam niestety szczegolow tej podrozy, bo ja latalam tylko ze skladana parasolka, kiedy maly juz siedzial, i to mnie nie interesowalo. ale chyba obowiazywala ich normalna wozkowa procedura, czyli wozek oddawali stewardesie przed wejsciem na poklad.

najlepiej zrobisz dzwoniac do linii, na ktore wykupujesz bilet, bo przepisy wewnetrzne sa bardzo rozne. zawsze tez mozna kupic parasolke, ktora rozklada sie zupelnie na plasko. ja taka, kiedy maly mial pol roku, bardzo sobie za te ceche chwalilam.

3. reklama
  4. Yoka

Yoka Zaciekawiona BB

Ja lecialam z glebokim wozkiem Centralwingsem, zadnego problemu-wozek jest wozek. Oczywiscie musi sie moc zlozyc ::) My osobno dalismy rame, osobno gondole. Aaaa i jeszcze jedno nic w gondoli byc nie moze-kocyki, poduszki i co tam jeszcze musicie zabrac ze soba. Tak my zostalismy przy wejsciu do samolotu ze spiworkiem, kocykiem i raincoverem + 3 bagaze podreczne+laptop i dziecko na rekach (i kurtki, szaliki itp bo to zima byla) Az mi sie chcialo zaspiewac "My Cyganie"....

5. sylwia532

sylwia532 Fanka BB :)

wozek gleboki zabieraja przy wejciu do samolotu potem oddaja takze mozna to jest wliczone z niemowlakiem-a jak z fotelikiem samochodowym to sie nie dowiedzialam czy mozna jezeli sie nie ma miejsca wykupionego dla dziecka.

6. barbara84

barbara84 Zaangażowana w BB

Mam pytanie: Wybieram się samolotem linii Wizzair z niemowlakiem ( będzie mieć 4 miesiące). Chciałabym sie dowiedzieć czy któraś z Was miała wózek głęboki do samego wejścia do samolotu? Wiem, że nie wszystkie linie lotnicze na taka opcję pozwalają. Na stronie wizzair przeczytałam, że można mieć wózek, ale nie było sprecyzowane jaki może być. Może któraś z Was leciała Wizzairem i miała gondolę?
    Kolejne pytanie: co warto zabrać na pokład samolotu? Oraz czy muszę coś dodatkowego dla takiego maleństwa wykupywać przy kupnie biletu (jakieś ubezpieczenie itp)?

7. madlena

madlena Początkująca w BB

witam, mam ten sam problem z tym ze za tydzien lece ryanairem. dzwonilam do ryanaira odnosnie wozka-gondoli, i pani powiedziala, ze jezeli da sie zlozyc to nie ma zadnego problemu, czyli na to wychodzi, ze gondole akceptuja takze (moj maly ma 3 miesiace) pozdrawam:tak:

8. Smile_

Smile_ Antek, Franek i Staś

Hej,

Ja właśnie wczoraj wróciłam z wakacji z naszym 9-miesięcznym synkiem. Lot charterow. Zabieraliśmy ze sobą spacerówkę X-landera XA (dosssyc duża). Przy wejściu do samolotu oddaliśmy go obsłudze przy schodach, która zapakowała go do luku bagażowego. Jak dolecieliśmy na miejsce dostaliśmy go dopiero razem z bagażami. Jak wracaliśmy do Wrocławia to nam go dali od razu przy wyjściu ze samolotu.
    Ogólnie widziałam kilka wózków/gondoli podczas wakacji i nikt raczej nie miał problemu skoro doleciał ;)

Co do fotelika to mi mówili na lotnisku, że dziecko do 2 lat leci za darmo gdyż nie przysługuje mu miejsce. Jeżeli jednak są wolne miejsca w samolocie to można takowy fotelik zabrać na pokład i zamontować do 2-punktowego pasu bezpieczeństwa. Jeżeli nie to do luku bagażowego się go wkłada i po problemie.

9. barbara84

barbara84 Zaangażowana w BB

Wróciliśmy w zeszłym tygodniu z Anglii. Linie Wizzair nie pozwalają mieć wózka głębokiego (można go nadać tylko jako bagaż główny)- dzwoniłam w tej sprawei na infolinię Wizzair. Jeśli chodzi o spacerówkę, to nie robią problemów :)

10. reklama
  11. zielona maupa

zielona maupa Na skrzydłach melancholii

Lecialam z 9 miesiecznym dzieckiem na trasie Meksyk - Niemcy - Polska i spowrotem. W moim wypadku podroz z wozkiem wygladala tak, ze z wozkiem przechodzilam przez odprawe i mialam go przy sobie az do zapokladowania. Ktos z obslugi zabieral wozek, wkladal go pod poklad i w chwili gdy opuszczalam samolot po wyladowaniu wozek czekal na mnie przy drzwiach. Na pokladzie nie bylo problemu poniewaz Lufthanza (wszystkie linie lotnicze) dysponuje lozeczkami turystycznymi dla maluchow. Szczesliwie nie musialam w dorodze do Polski prosic o takie lozeczko z uprzedzeniem, niestety w drodze powrotnej juz nie mialam szczescia, bo samolot byl wypelniony do maksimum. Radze Ci zadzwonic do linii lotniczych, w ktorych masz rezerwacje i poprosic o udostepnienie takiego lozeczka. Odbywa sie to bezplatnie. No i robiac rezerwacje dobrze jest poinformowac glosno i wyraznie, ze lecisz z dzieckiem, wowczas przysluguje Wam miejsce w pierwszym rzedzie - jest tam wiecej miejsca i zamontowane sa zaczepy do takiego lozeczka.
    Jesli chodzi o foteliki dla maluchow, to mozna je wniesc na poklad tylko jesli dziecko ma wykupione osobne miejsce - znaczy to ni mniej, ni wiecej, ze dziecko ma wiecej niz 2 lata. No i opiekun dziecka MUSI potrafic taki fotelik zamontowac, poniewaz obsluga lotu nie ma obowiazku, a nawet nie pma prawa udzielania pomocy w montazu fotelika.

Powayzsze nie bedzie mialo zastosowania na lotach krotkich i w tanich liniach lotniczych.

12. mania1711

mania1711 Początkująca w BB

Witam . Liniami wizzair nie ma najmniejszego problemu jeśli chodzi o gleboki wozek "gadole" . Pani w bagazowym pyta tylko z ilu czesci sklada sie wozek oznacza kazda czesc i tyle . Lecielismy z mezem i naszym dwu miesięczny m OLisiem z londyn luton do katowic . Jak i w luton tak i w katowicach wozek mozna oddac z bagazem lub miec az pod sam samolot . Oddalismy go przy schodach przy wejsciu na poklad . Najlepsze jest to ze z takim maluchem od razu ma sie pierwszenstwo wejścia .

Poleć forum