reklama

glista ludzka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez wiki151208, 28 Styczeń 2011.

1. wiki151208

wiki151208 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, mam pytanie moze ktos slyszal w jaki sposob dziecko moze sie zarazic od drugiego dziecka glista ludzka?.Czy przez sline rowniez mozna sie zarazic?Moja 2 letnia corka miala kontakt z zarazonym dzieckiem a ze kolega poczestowal mala ciastkiem ,ktore wczesniej sam jadl to wpadlam w panike.Z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje te wziete z zycia sa najpewniejsze a ja i tak przebadam mala na obecnosc tego GADA! bo ponoc jest to trudne do wytepienia.

2. kaja2187

kaja2187 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Nie wiem, czy pomogę gdyż nie miałam bezpośredniego kontaktu z tym ROBAKIEM, ale odpowiem tak: do zarażenia dochodzi poprzez połknięcie jaj glisty, które znajdują się w odchodach nosiciela (zakażonego człowieka). Niestety najczęstszą drogą zarażania wśród dzieci są brudne rączki tzn. zanieczyszczone jajami glisty np. po wyjściu z wc. Stąd jaja przenoszone się na różne przedmioty i jeśli trafią do buźki innego dziecka to wywołują zakażenie. W ślinie nie ma jaj glisty. Myślę, że jeśli kolega córci miał czyste rączki to ryzyka nie ma. Ale oczywiście warto to sprawdzić.

3. reklama
  4. Lilijanna

Lilijanna Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Warto też podać pestki dyni do jedzenia i np. kiszoną kapuste albo chociaż sok z takiej kapusty. Pomogą. No, ale to wtedy jak będzie zakażona. Czyste ręce to nie chwila pod wodą, tylko porządne mycie za pomocą mydła, a o to już
    trudniej.

Glistą można się zarazić jedząc niedomyte warzywa, które były nawożone ludzkimi fekaliami, lub pijąc zanieczyszczoną wodę (np. w czasie kąpieli w jeziorze, rzadziej basenie). - to tekst z wikipedii.

w przedszkolu można zarazić się przez dotykanie wszystkiego, np. zabawek.

Ostatnia edycja: 29 Styczeń 2011
  5. Tomi_pl

Tomi_pl Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Szczerze mówiąc to przed przeczytaniem tego postu również nie zwracałem na to żadnej uwagi,ale teraz już zacznę i będę pilnował,żeby dziecko zawsze myło rączki po wyjściu z WC. Teraz wiem jakie to ważne.

6. wiki151208

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czekamy na wyniki, zrobilismy badania malej na przeciwciala z krwi, poniewaz pani w labolatorium nas doinformowala ze z kalu raczej nie wyjdzie, musielibysmy conajmniej 3 razy badac ,poniewaz nie codziennie glista oddaje jajeczka do kalu (a tylko wtedy wyjdzie). Wiec pobrali malej krew z paluszka i czekamy, jedno badanie tylko na tego jednego pasorzyta prywatnie, bez skierowania koszt 54zl.

7. wiki151208

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wczoraj odebralismy wynik naszczescie ujemny - mala sie nie zarazila jest zdrowa! bardzo sie cieszymy!

8. Lilijanna

Lilijanna Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wiki151208 - cieszę się, że wszystko dobrze się zakończyło, niemniej jednak rączki myjemy porządnie. Grunt to nauczyć od małego. Po prostu 'dobre nawyki'

Poleć forum