reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

glista ludzka

wiki151208

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
30
Miasto
Chodzież
Witam, mam pytanie moze ktos slyszal w jaki sposob dziecko moze sie zarazic od drugiego dziecka glista ludzka?.Czy przez sline rowniez mozna sie zarazic?Moja 2 letnia corka miala kontakt z zarazonym dzieckiem a ze kolega poczestowal mala ciastkiem ,ktore wczesniej sam jadl to wpadlam w panike.Z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje te wziete z zycia sa najpewniejsze a ja i tak przebadam mala na obecnosc tego GADA! bo ponoc jest to trudne do wytepienia.
 
reklama
Witam!
Nie wiem, czy pomogę gdyż nie miałam bezpośredniego kontaktu z tym ROBAKIEM, ale odpowiem tak: do zarażenia dochodzi poprzez połknięcie jaj glisty, które znajdują się w odchodach nosiciela (zakażonego człowieka). Niestety najczęstszą drogą zarażania wśród dzieci są brudne rączki tzn. zanieczyszczone jajami glisty np. po wyjściu z wc. Stąd jaja przenoszone się na różne przedmioty i jeśli trafią do buźki innego dziecka to wywołują zakażenie. W ślinie nie ma jaj glisty. Myślę, że jeśli kolega córci miał czyste rączki to ryzyka nie ma. Ale oczywiście warto to sprawdzić.
 
Warto też podać pestki dyni do jedzenia i np. kiszoną kapuste albo chociaż sok z takiej kapusty. Pomogą. No, ale to wtedy jak będzie zakażona. Czyste ręce to nie chwila pod wodą, tylko porządne mycie za pomocą mydła, a o to już
trudniej.

Glistą można się zarazić jedząc niedomyte warzywa, które były nawożone ludzkimi fekaliami, lub pijąc zanieczyszczoną wodę (np. w czasie kąpieli w jeziorze, rzadziej basenie). - to tekst z wikipedii.

w przedszkolu można zarazić się przez dotykanie wszystkiego, np. zabawek.
 
Ostatnia edycja:
Szczerze mówiąc to przed przeczytaniem tego postu również nie zwracałem na to żadnej uwagi,ale teraz już zacznę i będę pilnował,żeby dziecko zawsze myło rączki po wyjściu z WC. Teraz wiem jakie to ważne.
 
Czekamy na wyniki, zrobilismy badania malej na przeciwciala z krwi, poniewaz pani w labolatorium nas doinformowala ze z kalu raczej nie wyjdzie, musielibysmy conajmniej 3 razy badac ,poniewaz nie codziennie glista oddaje jajeczka do kalu (a tylko wtedy wyjdzie). Wiec pobrali malej krew z paluszka i czekamy, jedno badanie tylko na tego jednego pasorzyta prywatnie, bez skierowania koszt 54zl.
 
reklama
wiki151208 - cieszę się, że wszystko dobrze się zakończyło, niemniej jednak rączki myjemy porządnie. Grunt to nauczyć od małego. Po prostu 'dobre nawyki'
 
Do góry