reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

głód a odruch ssania

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Dziewczyny,

Mój 2,5 mies. syn nagle sie zmienił. Jak dotąd jadł sobie co trzy godziny, chwilkę się "bawił" po czym spał 1,5 h. i tak cyklicznie. W nocy budził się dwa razy na karmienie. To było piękne, regularne i przewidywalne. I nagle - zmiana.
Od tygodnia Mały po 45 minutach drzemki, jeszcze w półśnie zaczyna pchać łapki do buzi, wiercić się i szuka cyca albo ssać kciuk.
Gdy dam mu smoczek- śpi dalej, ale gdy smoczek wypadnie, znowu jest to samo.
Dzieje się tak gdy jest nie do końca wybudzony, w półśnie, bo bez problemu mogę go dalej uśpić, ale sytuacja zaraz się powtarza, idę więc, podaję smoczek itd. Gdy wybudzi się całkowicie- karmimy się, potem zabawa, znów sen, znowu 45 minut- wiercenie się, ssanie łapek itd.
Gdybym po pierwszym wierceniu podała mu pierś, musiałabym go karmić czasem co 1,5- 2 h, a staram się karmić go co 3- 4 godziny. Zazwyczaj opróżnia jedną pierś, robi to dość szybko, czasem zasypia, ale staram się do tego nie dopuszczać. Czasem też podaję mu drugą pierś, którą z reguły opróżnia tylko częściowo- a la "deser".

Mam problem, bo nie wiem, czy ten odruch ssania wynika z głodu u niego, czy po prostu dla uspokojenia, ssania dla przyjemności itd. Dodam, że Mały pięknie rośnie, ponad normę przybiera na wadze i moczy pieluchy elegancko.

Czy macie podobny problem?
 
reklama
zapotrzebowanie na mleko u maluchów wciąż się zmienia,raz jedzą więcej by za kilka dni znów zmniejszyć dawkę...raz rosną szybciej,raz wolniej i trzeba się do tego dostosować.Jeśli dziecko chce jeść,nie patrz ile czasu minęło od ostatniego karmienia,bo z głodnym brzuszkiem źle się śpi:-)smoczek zadziała tylko na chwilę,a jeśli dziecko jest głodne będzie tak długo się wiercić aż dostanie mleko.Mój miał tak samo,więc dlatego odpisuję.
 
Ja też myślę że to skok rozwojowy i młody odkrywa swoje rączki - to zupełnie normalne na tym etapie, mój synek tak potrafił ssać rączki w nocy lub nad ranem, że nas budził tymi odgłosami mlaskania :)
 
No wlasnie mam to samo- Mały ślini się i ssie zawzięcie. Ciągle ssie. Jak zaczyna się wiercić w półśnie, szukać rączek i podam mu smoczka- wtedy się uspokaja...
 
Do góry