reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glowka

Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
4
Mam pytanie, nie wiem czy to istotne ale moja 12tygodniowa coreczka lezac na brzuszku badz pleckach przekreca glowe tylko w jedna strone. Kladac ja na brzuszku glowe ustawia sobie zawsze na ta sama strone. To samo na plecach. Ze spaniem nie ma problemu, bok jest jej obojetny, zauwazylam to tylko podczas dnia kiedy sie bawi. Czym to moze byc spowodowane?
 
reklama
to może byc asymetria lub wzmożone napięcie.Nic groźnego,ale lepiej ,jakby malutką obejrzał neurolog i byc może dał skierowanie na rehabilitacje lub tobie pokazał odpowiednie ćwiczenia.
 
Rzeczywiście może to być wynikiem wzmożonego napięcia mięśniowego. Często takie dzieci kierowane są na krótką rehabilitację dla maluszków. Dla rozwoju ruchowego takie napięcie może mieć poważniejsze konsekwencje, więc lepiej je skonsultować (pediatra, neurolog). Pozdrawiam
 
Mojej siostry synek też tak robił, lekarz skierowal go na rehabilitacje i szybciutko sobie z tym poradzili. Rehabilitant wspominał że moze być to spowodowane faktem że zawsze tym samym bokiem leżał do telewizora. W każdym razie to nie był duży problem pare zabiegów i po wszystkim.
 
Mój synek ma 3 miesiące, mieliśmy ten sam problem, główka tylko w prawą stronę, tylko na brzuszku w obie strony. Po wizycie u neurologa okazało się, że to lekka asymetria i neurolog zaleciła rehabilitację metodą Bobath. Dziś właśnie mieliśmy pierwsze spotkanie. Myślę, że warto, aby zapewnić maluszkowi prawidłowy rozwój, a przy okazji to niezła zabawa dla maluszka (no może nie wszystkie ćwiczenia) a i rodzic się ciekawych rzeczy dowie:)
 
córeczka też od urodzenia jak spała to główkę dawała na jedna strunę,upatrzyła sobie ten jeden boczek i tyle,pediatra ok 3 miesiąca wysłał nas do neurologa i ten stwierdził lekka asymetrie i wzmożone napięcie mięśniowe,robiliśmy USG główki,i jedna komora przez to była spłaszczona i mniejsza,chodzimy na rehabilitację,po asymetrii nie ma sladu,ćwiczenia to bardziej forma zabawy i sposób noszenia i pielęgnacji prawidłowej:)zawsze lepiej skonsultować się z neurologiem ,niż coś przeoczyć....
 
Ostatnio na wizycie kontrolnej pediatra zauważyła u naszej Mai nabyte zniekształcenie szyi. Tez układa głowke w jedna stronę. Dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Termin dopiero na 31 marca ale do tej pory robimy jej blokady zeby też odwracała na drugą strone główkę. I już jest poprawa. Kręci głowką w każdą stronę.
 
Nasz też trzymał główkę w prawą stronę aż mu się zniekształciła główka. przekręcałam mu główkę na lewą stronę. Teraz tylko trzyma w lewą stronę i bawi się lewą ręką.
 
reklama
Mój synek ma 2 tygodnie i również przekręca główkę tylko na lewą stronę. po nakarmieniu staram sie odwracać mu główkę na prawą stronę ale nie za bardzo mu sie to podoba i zaraz sprytnie przekręca się na lewą stronę. Razem z M odkładamy mu poduszeczkę/ blokujemy mu lewą stronę żeby układał sie i na drugą.

Sądzicie że to coś pomoże???
 
reklama
Do góry