reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

Glukophage odstawiałyście wrazz z końcem I trym?

Dołączył(a)
12 Listopad 2022
Postów
10
Hej Dziewczyny!
Mam pytanie do tych z Was, które przyjmowały przed i w ciąży glukophage XR.
Moja dawka to 2000, tj 2 tabl. na noc.
Jestem w 12tc+5. Moja ginekolog prowadząca kazała odstawić od dzisiaj. Cyk, po prostu, nagle już nie przyjmować i tyle. Szczerze mówiąc mam do niej coraz mniejsze zaufanie, z różnych względów.
Moje pytanie do Was: czy robiłyście tak samo? Czy odstawiałyście ten lek nagle? Czy z dawki schodziłyście stopniowo? (o ile w ogóle).
Dziękuję jeśli ktoś się udzieli w temacie i podzieli się swoim doświadczeniem.
 
reklama
Nie odstawiam metforminy w ciąży w ogóle do samego końca.
Ale jeśli już się to robi to należy to robić powoli i stopniowo
 
Nie odstawiam metforminy w ciąży w ogóle do samego końca.
Ale jeśli już się to robi to należy to robić powoli i stopniowo
o wow! tak właśnie czułam... że muszę zmienić lekarza prowadzącego i to na cito...
Pani doktor moja powiedziała, że przyjmuje się tylko w pierwszym trymestrze, a potem należy odstawić, bo może powodować wady wrodzone..
 
W Polsce niestety jeszcze wielu lekarzy ma opory przed prowadzeniem ciąży na metforminie i to co ona mówi jest póki co zgodne z zaleceniami ptgip.
Natomiast na zachodzie od lat z powodzeniem prowadzi się ciąże na metforminie i coraz łatwiej znaleźć lekarza w Polsce, który nie odstawia metforminy, a już na pewno nie na hura
 
Do góry