reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza 97 na czczo 10 tydz ciazy

Nie wiem czy coś się zmieniło, ale wszędzie piszą, że norma jest do 99. I tak też było za moich czasów.
Jak masz możliwość, to pożycz/kup sobie glukometr i zobacz jakie wyniki masz na co dzień (zarówno na czczo jak i godzinę po głównych posiłkach). Moim zdaniem ten wynik nie kwalifikuje Cię jeszcze na wizytę u diabetologa, ani na wcześniejszą krzywą cukrową.
Jesteś w stanie powiedzieć o której miałaś pobranie krwi, a o której (i co?) jadłaś wieczorem przed badaniem na kolację?
 
reklama
Nie wiem czy coś się zmieniło, ale wszędzie piszą, że norma jest do 99. I tak też było za moich czasów.
Jak masz możliwość, to pożycz/kup sobie glukometr i zobacz jakie wyniki masz na co dzień (zarówno na czczo jak i godzinę po głównych posiłkach). Moim zdaniem ten wynik nie kwalifikuje Cię jeszcze na wizytę u diabetologa, ani na wcześniejszą krzywą cukrową.
Jesteś w stanie powiedzieć o której miałaś pobranie krwi, a o której (i co?) jadłaś wieczorem przed badaniem na kolację?
Glukoza na czczo dla kobiet w ciąży do 92 :) Tak samo na obciążeniu pozmieniały się wyniki. Na czczo 92, po 1h 180, po 2h 153. Teraz wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Wizyta u diabetologa skończy się glukometrem i dietą od razu. Obciążenie - jeżeli wynik na czczo chociażby się powtórzy to też diabetolog i dieta.
 
91 to bylo kolo 12 tygodnia chyba. Jeszcze w normie, bo norma do 92. Ale pare tygodni pozniej zaczęłam się źle czuc po jedzeniu. Pozyczylam od szwagierki glukometr jakos w 17 tygodniu, cukry były masakryczne i w 21 tygodniu robilam obciazenie. Okazało się, że miałam dobre przeczucie. Dodam, że jestem w 3 ciazy a cukrzyce mam pierwszy raz.


I nie, w moczu nie miałam ani razu. Ale ja trzymam dietę bardzo rystrykcyjnie.
Mozesz opisac jak sie czulas po zjedzeniu?
 
Jakoś 30 minut po jedzeniu jakby zaczynało mi brakować powietrza, musiałam się położyć i piłam hektolitry wody a ciagle bylam spragniona. Zaczynało mijać jakos po godzinie jak cukier zaczynał spadać.
Ja mam tak ze jak cos zjem to tak wlasnie okolo pol godziny po slabo mi sie robi spiaca jestem ja myslalam ze to poprostu ciaza tak na mnie wplywa ale dodalam dwa do dwoch teraz. No i mialam taka sytuacje 2 razy ze normalnie plamy przed oczyma mialam rozmawiałam przez tel i mowie kolezance ze nie widze nic na oko tylko plame i mowilam to lekarce i po tym zlecila dokladne badania. To moja 6 ciaza mam nadzieję ze 3 porod i nigdy tak nie mialam
 
Ja mam tak ze jak cos zjem to tak wlasnie okolo pol godziny po slabo mi sie robi spiaca jestem ja myslalam ze to poprostu ciaza tak na mnie wplywa ale dodalam dwa do dwoch teraz. No i mialam taka sytuacje 2 razy ze normalnie plamy przed oczyma mialam rozmawiałam przez tel i mowie kolezance ze nie widze nic na oko tylko plame i mowilam to lekarce i po tym zlecila dokladne badania. To moja 6 ciaza mam nadzieję ze 3 porod i nigdy tak nie mialam
A masz teraz stwierdzoną cukrzycę? Który masz tydzień?
 
10 tc 4 dzien no właśnie jeszcze nie ale jestem przerażona
Nie ma się czym stresować :) Nie jest tak źle a im szybciej zdiagnozuje się cukrzyce tym lepiej :) Ja jestem w 32 tygodniu i już jadę na diecie koło 15 tygodni. Do przeżycia ale na poczatku też byłam przerażona.
Doczytałam u góry, że u Ciebie bardzo duzo na czczo. Myślę, że ona chce sprawdzic tą hemoglobiną czy Ty masz cukrzycę ciążową, czy miałaś niezdiagnozowaną cukrzycę przed ciążą. Powiedz koniecznie o tym samopoczuciu po jedzeniu.
 
Nie ma się czym stresować :) Nie jest tak źle a im szybciej zdiagnozuje się cukrzyce tym lepiej :) Ja jestem w 32 tygodniu i już jadę na diecie koło 15 tygodni. Do przeżycia ale na poczatku też byłam przerażona.
Doczytałam u góry, że u Ciebie bardzo duzo na czczo. Myślę, że ona chce sprawdzic tą hemoglobiną czy Ty masz cukrzycę ciążową, czy miałaś niezdiagnozowaną cukrzycę przed ciążą. Powiedz koniecznie o tym samopoczuciu po jedzeniu.
Tak zrobie... A duzo przytylas w czasie tej ciazy?
 
reklama
Do góry