reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza 97 na czczo 10 tydz ciazy

Dołączył(a)
9 Maj 2019
Postów
1
Witam. Zrobilam glukoze na czczo I za kazdym razem wynik 97,wiem ze jest on podwyzszony ale nie wiele,co zaleci mi lekarz? Insulina? Dieta? wizyte u ginekologa mam w poniedzialek. Pozdrawiam 7
 
reklama
Ja wyniki glukozy w tym samym tygodniu ciazy mam 104 lekarka kazala mi zrobic badanie hemoglobiny glikogenu czy jakos tak i wtedy zadecyduje czy musze udac sie do poradni diabetologicznej
 
Albo może Ci kazać szybciej zrobić krzywą cukrową, żeby sprawdzić, czy nie dopadła Cię cukrzyca ciążowa. Dzień wcześniej, późnym wieczorem jadłaś słodkie? Byłaś na czczo co najmniej 12 godzin?
 
Podejrzewam, że będzie szybszy test obciążenia glukozą albo od razu skierowanie do diabetologa. Ja mam cukrzycę ciążową a hemoglobinę glikowaną w normie - trzymam dietę i jestem na insulinie. Hemoglobina glikowana określa ostatnie 120dni... A cukier mógł zacząć skakać dopiero w ciąży i wynik będzie niemiarodajny.
 
Powinnaś zrobić test obciążenia glukozą. Ja miałam zazwyczaj 90 - 93 na czczo od 14tc. Zrobiłam test i niestety wyniki wskazywały na cukrzycę. Do 8 miesiąca wystarczyła sama dieta, potem musiałam przyjmować insulinę a noc.
 
Podejrzewam, że będzie szybszy test obciążenia glukozą albo od razu skierowanie do diabetologa. Ja mam cukrzycę ciążową a hemoglobinę glikowaną w normie - trzymam dietę i jestem na insulinie. Hemoglobina glikowana określa ostatnie 120dni... A cukier mógł zacząć skakać dopiero w ciąży i wynik będzie niemiarodajny.
Ale lekarz spojrzy na ten wynik badania chyba od czasu ciazy... Kurcze czyli i tak do diabetologa.
 
Podejrzewam, że będzie szybszy test obciążenia glukozą albo od razu skierowanie do diabetologa. Ja mam cukrzycę ciążową a hemoglobinę glikowaną w normie - trzymam dietę i jestem na insulinie. Hemoglobina glikowana określa ostatnie 120dni... A cukier mógł zacząć skakać dopiero w ciąży i wynik będzie niemiarodajny.
A jaka Ty mialas glukoze na czczo?
 
A jaka Ty mialas glukoze na czczo?
91 to bylo kolo 12 tygodnia chyba. Jeszcze w normie, bo norma do 92. Ale pare tygodni pozniej zaczęłam się źle czuc po jedzeniu. Pozyczylam od szwagierki glukometr jakos w 17 tygodniu, cukry były masakryczne i w 21 tygodniu robilam obciazenie. Okazało się, że miałam dobre przeczucie. Dodam, że jestem w 3 ciazy a cukrzyce mam pierwszy raz.


I nie, w moczu nie miałam ani razu. Ale ja trzymam dietę bardzo rystrykcyjnie.
 
reklama
Witam. Zrobilam glukoze na czczo I za kazdym razem wynik 97,wiem ze jest on podwyzszony ale nie wiele,co zaleci mi lekarz? Insulina? Dieta? wizyte u ginekologa mam w poniedzialek. Pozdrawiam 7
Wyśle Cię pewnie na krzywą cukrową i do diabetologa. Tam dostaniesz glukometr i zalecenia, co i ile jeść, żeby cukier na czczo się unormował i żeby po posiłkach nie skakał.

Insulina to dopiero jak dietą i ruchem nie da rady zbić cukru ;)
 
Do góry