reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza wyniki

Byłaś już u diabetologa czy tylko gin widział te wyniki? Kurcze nie wiem po co powtarzać jak tu ewidentnie wysokie przekroczenia i cukrzyca...
Jak narazie tylko ginekolog po drugim badaniu dojdzie pewnie diabetolog i regularne mierzenie cukru ...dieta mnie nie stresuje bo wsumie i tak zdrowo się odżywiam i teraz jak mierze cukier to jest dobrze
Np. na czczo 87 po posiłkach 111 po obiedzie 97 kolacja jak słodkie nawet zjadłam placek czekolady kawałek to najwyższy był 135 ... krzywa wyszła dziwna ale ja mam też niedoczynnosc tarczycy a jak ktoś ma świadomość to niedoczynnosc to problem z metabolizmem a mówiąc zrozumiałe szybciej przytyje jak zgubienia kilka kg ... ja wiem ze cukrzyca ciazowa to hormony i to też problem z produkcją insuliny przez trzustke a niestety jedno z drugim jest powiązane wbrew pozorom bo ta są sprawy metaboliczne ...może dlatego ta krzywa wyszła dziwna bo mi ewidentnie z glukozy nie schodzilo. ..a teraz jak sprawdzam co jakiś czas cukier to jest idealny
 
reklama
W życiu nie zgodziłabym się na kolejne obciążenie po 4tyg od poprzedniego.
Dlaczego niby .... ????dla mnie to żaden problem pomimo tego że miała bardzo duży problem z wypiciem glukozy ... dla mnie świadomość i sprawdzenie czy potwierdzenie wynik jest ważniejsze jak chore zawzięcie "nie bo nie" ... nie widzę żadnych przeciwwskazań do tego żeby tego badania nie robić. .. to tak samo jak by wyszły dziwne badanie krwi czy moczu i trzeba by było powtórzyć to jaki byłby problem ???dla mnie zdrowie mojego dziecka jest ważniejsze jak mój dyskomfort z owego badania ...przeżyje bo wkoncu wypicie glukozy nie zabija
 
Dlaczego niby .... ????dla mnie to żaden problem pomimo tego że miała bardzo duży problem z wypiciem glukozy ... dla mnie świadomość i sprawdzenie czy potwierdzenie wynik jest ważniejsze jak chore zawzięcie "nie bo nie" ... nie widzę żadnych przeciwwskazań do tego żeby tego badania nie robić. .. to tak samo jak by wyszły dziwne badanie krwi czy moczu i trzeba by było powtórzyć to jaki byłby problem ???dla mnie zdrowie mojego dziecka jest ważniejsze jak mój dyskomfort z owego badania ...przeżyje bo wkoncu wypicie glukozy nie zabija
Nie no oczywiście że zdrowie twoje i dziecka najważniejsze i nie mówię tu o jakimś zapieraniu się że nie bo nie.. Po prostu twoje wyniki wskazują na cukrzycę ciążowa i na twoim miejscu skonsultowałabym to od razu z diabetologiem i to on ewentualnie powinien skierować cię na powtórne badanie (choć wątpię by to zrobił).

PS. Miałam problem z tarczyca i cukrzyca w ciąży [emoji6] krzywa w 13tc przekroczona o 1jednostke w pierwszym wyniku(reszta w porządku) i potwierdzona cukrzyca u diabetologa od razu. Nikt mi nie proponował powtarzania badania później.
 
Nie no oczywiście że zdrowie twoje i dziecka najważniejsze i nie mówię tu o jakimś zapieraniu się że nie bo nie.. Po prostu twoje wyniki wskazują na cukrzycę ciążowa i na twoim miejscu skonsultowałabym to od razu z diabetologiem i to on ewentualnie powinien skierować cię na powtórne badanie (choć wątpię by to zrobił).

PS. Miałam problem z tarczyca i cukrzyca w ciąży [emoji6] krzywa w 13tc przekroczona o 1jednostke w pierwszym wyniku(reszta w porządku) i potwierdzona cukrzyca u diabetologa od razu. Nikt mi nie proponował powtarzania badania później.
Teraz chyba się też trochę pozmieniało procedury..zresztą wszystko się tak często i tak się szybko zmienia ze niekiedy można się zdziwić w sensie wytycznych .... skoro dwóch lekarzy chciało mnie skierować na powtórne badanie i to na oddział to widocznie coś jest na rzeczy a ja wspominałam o diabetologu to po potwierdzeniu badania ... mam naprawdę fajnego i ogarniętego ginekologa wiec jakoś się tym kolejnym powtorkowym badaniem nie spinam 😊😊 i tak myślę że dam radę tylko dieta wyregulować moje cukry ...chyba ze w późniejszych tygodniach zaczną szalec a ja dostane jakiegos wilczygo apetytu nie do opanowania hehe jak narazie żadnych zachcianek od początku ciąży ani żadnego lakomstwo wręcz odwrotnie
 
Ja i tak jak mierzylam cukier glukometrem w domu to mam dobre wyniki. .. poprostu dziwi mnie ta moja krzywa ze wyszła taka dziwna ewidentnie widać ze mi nie schodzi glukoza tzn.schodzi ale bardzo powoli i zastanawia mnie dlaczego czy to tylko przez hormony ciążowe czy tu ma też jakiś większy wpływ moja chora tarczyca
 
Ja i tak jak mierzylam cukier glukometrem w domu to mam dobre wyniki. .. poprostu dziwi mnie ta moja krzywa ze wyszła taka dziwna ewidentnie widać ze mi nie schodzi glukoza tzn.schodzi ale bardzo powoli i zastanawia mnie dlaczego czy to tylko przez hormony ciążowe czy tu ma też jakiś większy wpływ moja chora tarczyca
tez mam niedoczynność tarczycy i nieprawidłowa krzywa cukrowa nie ma tu nic do rzeczy…
Cukry na czczo 72-84, godzinę po posiłkach 90-115 i nie zmienia to faktu ze na krzywej mam przekroczenie o 3 jednostki wyniku po 1h i przez to stwierdzoną cukrzyce ciążową..
Tak jak pisałam, chociażby jeden wynik 92-180-153 i więcej są nieprawidłowe i to jest cukrzyca ciążowa i nie ma czego powtarzać
 
Hej ja w 8tc miałam 89-101-98 czy to prawidłowo? Wiem, że w normach się mieszczę, ale wolę Was dopytać.
 
Teraz chyba się też trochę pozmieniało procedury..zresztą wszystko się tak często i tak się szybko zmienia ze niekiedy można się zdziwić w sensie wytycznych .... skoro dwóch lekarzy chciało mnie skierować na powtórne badanie i to na oddział to widocznie coś jest na rzeczy a ja wspominałam o diabetologu to po potwierdzeniu badania ... mam naprawdę fajnego i ogarniętego ginekologa wiec jakoś się tym kolejnym powtorkowym badaniem nie spinam [emoji4][emoji4] i tak myślę że dam radę tylko dieta wyregulować moje cukry ...chyba ze w późniejszych tygodniach zaczną szalec a ja dostane jakiegos wilczygo apetytu nie do opanowania hehe jak narazie żadnych zachcianek od początku ciąży ani żadnego lakomstwo wręcz odwrotnie
Nie no spoko, zrobisz jak uważasz. Ja tylko nie rozumiem po co powtarzać skoro tu są ewidentnie złe wyniki, lepiej raczej nie będzie więc tak czy siak potwierdzi ci się cukrzyca a po co dodatkowo obiciążac organizm w tak krótkim czasie kolejnym badaniem.
Raczej od 2018/2019 wiele w tej kwestii się nie zmieniło, normy po coś są wyznaczone właśnie takie, i jeśli są przekroczone nie ma co kombinować i jest to cc
Hej ja w 8tc miałam 89-101-98 czy to prawidłowo? Wiem, że w normach się mieszczę, ale wolę Was dopytać.
Tak są ok ale najlepiej niech Ci lekarz potwierdzi [emoji846]
 
reklama
Do góry