reklama

Gluten ile

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Majax2, 21 Czerwiec 2011.

1. Majax2

Majax2 Początkująca w BB

Wiem, że było już masę wątków odnośnie ekspozycji na gluten, ale ja w dalszym ciągu nie rozumiem do końca jaka ilość kaszy mannej powinna zostać dodana do przecieru.

Wszędzie mówi się: pół łyżeczki kaszy na 100 ml przecieru--- tylko czy to ma być pół łyżeczki suchej kaszy przed ugotowaniem? tzn. powinnam najpierw ugotować w 50 ml wody pół łyżeczki kaszy manny i następnie dodać całość do zupki,przecieru?Czy ugotować kasze i z tej ugotowanej podać pol łyżeczki.To jest różnica.
    Jeszcze jedna kwestia mieszam te pół łyżeczki z całą zawartością słoiczka? Czy tylko z taką ilością, jaką dziecko zje?Moja mala 3 tyg temu skończyła 4 miesiące. Za tydzień zaczynamy podawać przeciery z kaszką. Na razie jest tylko na piersi.Proszę o odpowiedz.

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

witam 2,5 g suchej masy czyli pól łyżeczki do herbaty zagotować w 100 ml wody a następnie dodać do zupki lub mleczka. Nie musi Pani podać naraz jeśli dziecko nie zje całej porcji. Jest to ilość dobowa, może Pani rozłożyć na kilka posiłków.

3. reklama
  4. Majax2

Majax2 Początkująca w BB

Dziękuję za odpowiedź.

Poleć forum