reklama

Gluten w diecie naszych maleństw

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez karafunia, 19 Listopad 2010.

1. karafunia

karafunia Zaciekawiona BB

Co myślicie o wprowadzaniu do diet naszych maleństw produktów zawierających gluten ? Chodzi tutaj przede wszystkim o produkty na bazie różnego rodzaju zbóż: przenica żyto itd?

Ostatnia edycja: 19 Listopad 2010
  2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Zgodnie z nowym schematem żywieniowym i aktualnymi badaniom nie ma co rozmyślać trzeba podawać:))

3. reklama
  4. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Ja wprowadziłam w 11 miesiącu życia i jestem z tej decyzji zadowolona.

5. Joaszka

Joaszka Fanka BB :)

Ja podaję wg nowego schematu:

Karmię piersią, więc od 5 m-ca podaję jej 1/2 łyżeczki ugotowanej kaszy manny na pół słoiczka jakiegoś obiadku/warzywek/deserku. Można też same 1/2 łyżeczki manny podać. To się nazywa ekspozycja na gluten. I tak przez 2 m-ce a potem może już jeść pełno glutenowe posiłki, jeśli nic się nie dzieje.

U dzieci karmionych mm jest inny schemat.

6. Aurorka

Aurorka Zaciekawiona BB

Joaszka, a jak robisz tą kaszkę? na własnym mleku?
    Robicie zwykłą kaszkę manną, czy korzystacie z kaszek np. bobovity?

7. Joaszka

zwykłą mannę.na wodzie
    bobovita ma z mlekiem mm

8. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

Ja również karmiłam piersią i jak mała miała ok 5,5 miesiąca wprowadziłam gluten w postaci kaszki mannej, zwykłej ze spożywczaka, ugotowanej w małej ilości wody i dodawałam do mojego ściągniętego mleka - mała jeszcze nie jadła innych rzeczy. Dopiero po skończeniu 6 miesiąca wprowadzałam warzywka i tą kaszkę dodawałam do nich w trakcie gotowania - nie korzystałam ze słoiczków. Jak wprowadziłam kaszkę to mieszałam jej - robiłam jaglaną (gotową, bez mleczną z Holle) na wodze, kupiłam też jakąś glutenową - z serii zdrowy brzuszek z nestle i dodawałam ok łyzeczki tej kaszki do tej jaglanej. Tak przez dwa miesiące potem przez kolejne dwa zwiększyłam porcję tej glutenowej, a potem już nie zwracałam uwagi na ilości ;) Córka też dostawała piętkę chleba to mamlania ;)

9. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

10. reklama
  11. Joaszka

u nas jeszcze tylko 2 tygodnie ekspozycji-10 lutego będzie już 2 m-ce, więc później będzie mogła jeść pełnoglutenowe dania;)

12. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

ja mam zapalenia jelit - CU i martwię się że mój syn też będzie to miał, co mu podawać-uwielbia prawie wszystko a sama nie wiem czym mu mogę zaszkodzić??

Poleć forum