reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gluten w diecie

E

ewelinka91

Gość
witam :) nie wiem czy był już tu taki temat więc zakładam nowy :) czy wprowadzałyście gluten do diety swoich maluszków ?? czytałam, że to ważne, ale znam osoby, które nie wprowadzały go stopniowo, po prostu zaczęły podawać kaszki glutenowe itp bo jak twierdzą "to nie jest takie ważne..." Jakie są wasze opinie ?? czy, jak i kiedy wprowadzałyście go do diety ?? :)
 
reklama
Ja właśnie myślę już o wprowadzeniu glutenu, chyba najlepszym sposobem jest dodanie kaszy mannej do zupki, papki.
 
no ja wlasnie tez jestem na etapie wprowadzenie glutenu do diety i zastanawialam sie czy moge zwykla kasze manne dodac np do obiadku,oczywiscie kaszy manny troszke (wyznaczone 2-3 g na 100 ml ) co o tym myslicie?
 
no wlasnie jak z tym glutenem.. nie mialam wczesniej o tym pojęcia, i juz po 4-tym miesiącu zaczęlam dodawac bartusiowi biszkopty do deserków, az tu niedawno natknęlam sie na artykuł o glutenie, zeby wprowadzac miedzy 5 a 6 miesiacem stopniowo (np. kaszka manna) zeby dziecko nie mialo choroby - cieliaki. czyli nietolerancji glutenu. w tych biszkoptach tez jest gluten, i tak wczesnie mu dałam i za duzo jak na początek.. ale w sumie nic mu nie wyszlo, zadne uczulenie ani nic.. wiec mysle, ze mozecie w tym wieku juz smialo wprowadzic gluten.
 
ja też Majce dałam biszkpty, najwygodniej i sama sobie je :tak: Ewntualnie dałabym jej tę kaszkę o której wspomniałyście ,ale ze względu ,że te biszkopty sama przeżuwa( nic innego nie chce memłać-grudki w jedzeniu to złoooo) to zostaną biszkopty :-)
 
ale ta kaszke manne zwyczajnie sie gotuje i mala porcje dodaje do poslilku dziecka tak? a biszkopty niezly pomysl,zawsze moge je zmielic i dodac do obiadku
 
Ja dałam biszkopty Majce do gruszki z blendera ,że tak powiem ale średnio jej to smakowało więc daję jej do łapki. Kupiłam też kaszkę manną z glutenem nestle chyba. Dodajesz wodę i po sprawie :tak:
 
agniecha_bebecha dajesz corci biszkopty do raczki,tez tad tym myslalam,ale Nadia nie ma jeszcze zabkow wiec ich nie ugryzie,dlatego myslalam,nad zmiksowaniem ich i dodatniem np do deserku
 
reklama
Do góry