reklama

gluten

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez maskara, 14 Październik 2010.

1. maskara

maskara Początkująca w BB

Prosze mi wyjasnic jak powinnam wprowadzic gluten: dziecko ma skonczone 5 miesiecy, karmie wylacznie piersia, nie podaje mu nic innego. Wiem ze pol lyzeczki kaszy manny trzeba ugotowac w 100 ml wody, ale co dalej? Odmierzyc mam z tego pol lyzeczki? W jakiej ilosci mleka rozrobic? Prosze mi rowniez odpowiedziec czy jezeli podalam dziecku pol lyzeczki kaszy manny (osiagniestej z duzej lyzki kaszy ugotowanej w 100 ml) to czy nie zaszkodzilam dziecku ta duza dawka glutenu?

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam,
    zgodnie z zaleceniami ma to być 3g suchej kaszki czyli ok. pół łyżeczki do herbaty.Taką ilość gotuje Pani a następnie całość podaje dziecku, miesza Pani z dowolną ilością mleka, taką żeby maluch zjadł. Z tego co rozumiem podała Pani pół łyżeczki ugotowanej kaszki to jest mniej niż dawka zalecana.

3. reklama
  4. Aurorka

Aurorka Zaciekawiona BB

Pani Agnieszko, karmię piersią - na jakim mleku mam zrobić tą kaszkę, na swoim, czy modyfikowanym?
    Czy zamiast zwykłej kaszki mannej, może być np. kaszka bobovity, którą można mieszać z wodą?

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Musi to być zwykłą kaszka manna, nie musi być podawana z mlekiem może Pani ja dodać do deserku, obiadku itp.

6. Proszę o podpowiedź, czy moge zapoznawać z glutenem podając kleik jeczmienny i czy będzie to 1/2 lyzeczki?

Ostatnia edycja: 10 Maj 2014
  7. Do niezapominajka: Wprowadzenie glutenu proszę rozpocząć od kaszki manny może być błyskawiczna. W tym czasie proszę obserwować reakcje dziecka: zachowanie, zmiany skórne, kupkę. Jeśli nie zauważy Pani nic niepojącego po 2 tygodniach można zastąpić gluten w kaszy mannie na kleik jęczmienny.

8. ariaaria

ariaaria Zaciekawiona BB

Najlepiej podpytać lekarza jak to zrobić. Ogólnie preferuję żywność bezglutenową. W eko-sklepach można już kupić bezglutenowe kaszki.

Poleć forum