reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gorące lato - upały

reklama
Ja swoja córeczkę też dopajam soczkami ( najczęściej jabłko z miętą) trudno żeby jej się nie chciało pić skoro ja w takie upały non stop moge pić.
 
Jak najbardziej woda! Zawsze sporo, własciwie tyle ile dziecko chce. To nie tylko kwestia odwodnienia, ale przede wszystkim zaparć. Dużo o nie łatwiej w upały.
 
WITAJCIE DZIEWCZYNY


mam pytanko poniewaz niedlugo zostane mamą i w zwiazkuz tym nie wiem czy takiemu malenstwu mozna podawac herbatke mietową?
czy noworodka takiego kilkutygodniowego można dopajać jesli tak to czym najlepiej i od którego tygodnia?


z góry dziekuje za odpowiedzi
 
gosia_k23 ja też tak myślalam ale moja teściowa ciągle marudzi mi zeby małej podawac miete co wydało mi sie troszke dziwne :no: bo ona dawała 23 lata temu to ja tez musze:sorry::sorry: ale dzieki za potwiedzenie teraz to juz nie bede jej słuchac
 
PINKA25 - mięta :no: ... co też te teściowe nie wymyślą :-D;-):-D:rofl2:, choć ja nie mogę narzekać bo moja jest bardzo ok :-).

Z Hippa są herbatki dozwolone po 1 miesiącu życia np. wspomagająca trawienie, uspakajająca i jeszcze chyba jakieś, a wcześniej możesz dopajać dzidzię np. wodą z glukozą, tak nam przynajmniej położna i pediatra zaleciły :tak: na 100 ml wody płaska łyżeczka glukozy.
 
mieta absolutnie nie! rumianek na poczatku tez nie za bardzo... jak mala miala 3 dni dawalam jej wode z glukoza (pediatra to zalecila) a jak skonczyla tydzien to kupilismy jej herbatke po 1-wszym tygodniu zycia marki hipp i byla to herbatka z kopru wloskiego. Nie sluchaj tesciowej-dzialaj instynktownie.
 
Witam mamusie, jak Wasze maleństwa znoszą upały? Kiedy na zewnątrz jest ponad 30 stopni, to my nie wychodzimy na spacer, siedzimy w domu ale tu też jest okropnie, jakby pootwierać wszystkie okna to zrobi się przeciąg i też niedobrze. Moja mała jest ubrana w body z krótkim, i tak się poci (główka i plecki jak leży). Czy można w taką pogodę zostawić dziecko w samym pampersie? Jak Wy robicie? No i staram się dawać pić po każdym jedzeniu, żeby się nie odwodniła.
 
Maks chodzi w samym pampersie i na pewno można :) bo niby czemu nie (przynajmniej mi nie przychodzi do głowy) A na dwór wychodzimy bo w cieniu jest jednak dużo przyjemniej niż w domu. Siedzimy w baseniku w ogródku no i wtedy jest już całkiem golutki. Teraz co prawda zastanawiam się czy wyjść na plac zabaw i chyba pójdę i zobaczę jak są dzieci to zostaniemy:) w piątek były.;-)
A z takim malutkim to chyba nad jakąś wodę do cienia bym poszła jak się da. Nad wodą zawsze troszkę chlodniej.
 
reklama
Moja Pola chodzi w pampersie i koszulce bez rękawków takiej bardzo luźnej a i tak leżąc podciąga ją sobie po samą szyję :-) a na dwór wychodzimy, siadamy na tarasie w cieniu jak malutka śpi, natomiast jak się budzi to jesteśmy przy basenie i moczymy malutkie nóżki a tam to już golutka :-) Moja Pola przez te upały gorzej śpi, w dzień strasznie nerwowo a w nocy budzi się na picie.
 
Do góry