reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gorączka po antybiotyku

G

guest-1681834848

Gość
Witam moje dziecko ma pół roku dwa tygodnie temu w piątek miał lekką temperaturę później okazało się że ma zapalenie ucha brał antybiotyk 5 dni i wczoraj ostatni raz go dostał i teraz na wieczór z poczułam że jest gorący zmierzyłam mu temperaturę w pupie i miał 39 stopni czyli 38,5 i to już jest gorączka dałam mu Ibuprom proszę mi doradzić co robić bo to bardzo dziwne moim zdaniem że po wybraniu antybiotyku nagle jest gorączka
 
reklama
Ja bym się umówiła na poniedziałek do lekarza. Tak na wszelki wypadek.

U nas bywało, że jedynym objawem zapalania płuc była gorączka.
 
Co pani mówi o matko... Aż się boje już... My byliśmy wczoraj u lekarza i go badała i nic nie wyszło, poza tym dziecko nic innego nie ma ... Widać po nim tylko że jest zmęczony trochę bardziej , częściej ziewa i jest marudny . Poza tym nic nie ma kompletnie nic, w brzuszku mu troszkę jeździ i ma lekką biegunkę.wczoraj też niestety już po wizycie miałam dwie takie sytuacje że mały jadł i oderwał się i zaczynał płakać bardzo jakby go coś nagle zabolalo ... Umówiłam go na wtorek na USG brzuszka... Boje się jak diabli nie wiem co się dzieje ☹️
 
Biegunka/ból brzucha może być po antybiotyku. Myślę, że USG brzucha robione teraz nic nie wniesie. Ale skoro już się umówiliście, to proszę zrobić dla własnego spokoju.
Jeśli wczoraj był osłuchiwany i lekarz nic nie słyszał, to zapalenie płuc możecie wykluczyć.

A temperatura spada po ibuprofenie? Może proszę spróbować dawać na zmianę z paracetamolem?

To jest trudny wiek, by cokolwiek diagnozować. Ale czy przypadkiem nie wychodzi jakiś ząb?
 
reklama
Biegunka/ból brzucha może być po antybiotyku. Myślę, że USG brzucha robione teraz nic nie wniesie. Ale skoro już się umówiliście, to proszę zrobić dla własnego spokoju.
Jeśli wczoraj był osłuchiwany i lekarz nic nie słyszał, to zapalenie płuc możecie wykluczyć.

A temperatura spada po ibuprofenie? Może proszę spróbować dawać na zmianę z paracetamolem?

To jest trudny wiek, by cokolwiek diagnozować. Ale czy przypadkiem nie wychodzi jakiś ząb?
Spada mu ale dopiero po godzinie , półtora tak że już nie czuć po nim że jest gorący. Tak myślałam żeby tak dawać ale boje się że paracetamol mu nie pomoże a ibufen też jest przeciwzapalny. Właśnie pediatra mówiła że chyba ząb dwójka na górze wychodzi ale ja nie wiem nie widzę żeby tak było, mogę zamieścić Pani zdjęcie bo nie mam pojęcia... W czwartek wieczorem miał 39 stopni mierzone w pupie czyli 38,5 i potem jak rosło do 38 to zbijalam bo nawet dziś sprawdzałam miał już po odjęciu 37,3 za pół godziny miał 37,7 i za kolejne pół godziny 38,1 czyli gorączka rośnie cały czas mimo wszystko.... Więc nie jestem pewna czy to od zęba, tym bardziej że wcześniejsze ząbki wychodziły bez gorączki. Pomogłaby mi pani też zinterpretować wyniki badań ? Pani doktor sama powiedziała że może być trzydniówka a może być ząb a może jakiś wirus a organizmie , sami nie wiedzą .... Crp mu wyszło ujemne bo 1,5 a jest do max 5 i badanie moczu jest wzorowe. Patrzyła pediatra i niby ten ząb jest po prawej stronie co wychodzi, wstawię zdjęcie
 

Załączniki

  • received_394906278687854.jpeg
    received_394906278687854.jpeg
    32 KB · Wyświetleń: 137
  • IMG_20210925_224855.jpg
    IMG_20210925_224855.jpg
    694,1 KB · Wyświetleń: 81
Do góry