reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Goraczka ponad 39C - 6-7tydzien

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
witajcie
We wtorek po poludniu dostalam bolu miesni jak na grype i to uczucie jakby ktos wbijal mi igly w nogi. W nocy dostalam goraczke 38.8C zbijalam okladami bo balam sie brac cokolwiek. W srode rAno znow oklady i o 7 rano wzielam pol tabletki apap-u, o 11 kolejne pol bo bardzo nie pomoglo. Skrecalo mnie z zimna mimo ze bylam goraca. Wzielam 2 razy prysznic chlodny i poszlam spac. Poczulam sie znacznie lepiej jednak o 15 mialam juz39C goraczki czulam sie okropnie plus bol gardla. Poszlam do lekarza (mieszkamw Szkocji) kazali mi brac paracetamol co 4h zapewniajac, ze dziecku nic nie bedzie. O 17:00 wzielam 1 tabletke apapu i po okolo godzine temperatura zaczela spadac. W nocy tez temp byla na poziomie 37.8. Dzis jest sroda i od rana mam w granicAch 37C.
Nie wiem czym goraczka byla spowodowana bo przyszlo nagle.
Czy po 2 tabletkach apapu nic dziecku nie bedzie? I czy sama temperatura nie zaszkodzila? Bardzo sie boje bo oczytalam sie wiele.
 
reklama
Ja kazdą ciążę zaczynałam od chorób, jedną niestety poroniłam w 9 tc, teraz jestem w 3 i jest ok a tez zaczęłam od choroby i brałm aspirynę, 4 tabletki...byłam mega spanikowana jak zrobiłam test i okazało sie ze to juz 7 tc, u mnie teraz juz koniec 31 tc i wszystko super a jeszcze lekarz mi mowil ze np.aspiryna pozwala na lepsze zagniezdzenie sie zarodka, tak mowia ostatnie badania a tez naczytalam sie roznosci. Głowa do góry, będzie dobrze.
 
W Polsce tak samo zalecili by Ci lekarze paracetamol co 4h. Lek jest bezpieczny w ciąży. Wysoka gorączkę należy zbijac lekami (wysoka czyli powyżej 38stopni).
 
witajcie
We wtorek po poludniu dostalam bolu miesni jak na grype i to uczucie jakby ktos wbijal mi igly w nogi. W nocy dostalam goraczke 38.8C zbijalam okladami bo balam sie brac cokolwiek. W srode rAno znow oklady i o 7 rano wzielam pol tabletki apap-u, o 11 kolejne pol bo bardzo nie pomoglo. Skrecalo mnie z zimna mimo ze bylam goraca. Wzielam 2 razy prysznic chlodny i poszlam spac. Poczulam sie znacznie lepiej jednak o 15 mialam juz39C goraczki czulam sie okropnie plus bol gardla. Poszlam do lekarza (mieszkamw Szkocji) kazali mi brac paracetamol co 4h zapewniajac, ze dziecku nic nie bedzie. O 17:00 wzielam 1 tabletke apapu i po okolo godzine temperatura zaczela spadac. W nocy tez temp byla na poziomie 37.8. Dzis jest sroda i od rana mam w granicAch 37C.
Nie wiem czym goraczka byla spowodowana bo przyszlo nagle.
Czy po 2 tabletkach apapu nic dziecku nie bedzie? I czy sama temperatura nie zaszkodzila? Bardzo sie boje bo oczytalam sie wiele.
Apap jest bezpieczny dla dziecka. Osobiście miałam na początku ciąży straszne bóle głowy i ginekolog kazal brać mi Apap bezproblemowo nawet w ciężkich bólach 2 razy dziennie.
 
reklama
Dobrze wiedzieć, bo właśnie zaczyna mnie brać choroba i zastanawiałam się, czy można coś brać. Bo na katar kupię sól fizjologiczną bądź roztwór z wody morskiej. Bo katar mam niezły. Takie upały a ja się teraz rozkładam. Załamać się tylko można
 
Do góry