reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gorączka przy ząbkowaniu

Martyś4

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2018
Postów
967
Cześć. Myślicie, ze od zębów dziecko może mieć 39 stopni gorączki? Syn prawie dwa lata, dostał wczoraj rano temperatury, dochodziło do 39, żadnych innych objawow, zachowywał się normalnie,o 17.30 dostał paracetamol i temperatura już nie urosła powyżej 38. Ząb już prawie mu się przebił. Oczywiście dzisiaj już mamy teleporade, ale pytam z waszego doświadczenia czy wasze dzieci miały takie wysokie temperatury związane z zębami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A mierzyłaś temperaturę termometrem elektronicznym? Ja bym dodatkowo zmierzyła normalnie pod pachą.
Szczerze mówiąc jak przebijały się u moich zęby, to temperatura potrafiła tak skoczyć - ale wówczas dodatkowo dzieci były marudne, pchały wszystko do buzi, nie chciały jeść itp.
Trochę niepokojąca jest nagła temperatura bez innych objawów - może to będzie 3-dniówka?
 
U nas gorączka i wieczne zapalenie gardła.. Ale jak wyszły ząbki wszystko ustało.. Stosowałyśmy na gorączke Kidofen duo, bo tylki to na gorączke działało lub czopki Vibrucol..
 
A mierzyłaś temperaturę termometrem elektronicznym? Ja bym dodatkowo zmierzyła normalnie pod pachą.
Szczerze mówiąc jak przebijały się u moich zęby, to temperatura potrafiła tak skoczyć - ale wówczas dodatkowo dzieci były marudne, pchały wszystko do buzi, nie chciały jeść itp.
Trochę niepokojąca jest nagła temperatura bez innych objawów - może to będzie 3-dniówka?
No właśnie on już miał trzydniówke. Tez od jakiegoś tygodnia gorzej spał, gmerał w buzi, ślinił się. No nie wiem zobaczymy co powie lekarz. A temperaturę mierzyłam bezdotykowym i elektronicznym pod pachą.
 
Ostatnia edycja:
Ja też potwierdzam, że najlepiej działał kidofen duo (tj. paracetamol+ibuprom).
Viburcol nie dawał żadnego efektu...

No i jeszcze pozostaje wykluczenie Covidu - on powoduje różne reakcje u dzieci.
 
O widzisz :) Najważniejsze że zdiagnozowane :) A robiłaś posiew z antybiotykogramem czy dali Wam antybiotyk o szerokim spektrum?
 
reklama
Do góry