reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

Goraczka,trzydniówka?

mik41

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Luty 2006
Postów
24
Witam,

Moja córcia dostała dziś rano gorączkę 37,8 ,podałam jej paracetamol w czopkach ale temp sie nadal utrzymuje.Dodam że Amandzia jest wesoła chetnie je ,pije bawi się .Co może być powodem trzydniówka,zeby...można z nią wyjść w takim stanie na spacerek?
 
reklama
z temperaturą moja pediatra odradza wychodzenie na spacer, jak na trzydniówkę to dośc niska temperatura, (przynajmniej moje dzieciaki przechodziły ją w granicach 39-40 stopni)
 
co do temperatury nie za bardzo umiem pomóc :zawstydzona/y: bo Maks jeszcze nigdy nie miał

a skoro już o trzydniówce, to czy każde dziecko musi ją przejść ??? czy jest szansa, że się uchowa???

Maks nie miał jeszcze trzydnówki, ani żadnej innej choroby oprócz kataru kiedyś zimą (odpukać!) ... i tak trochę jestem jak na szpilkach czy ta trzydniówka jeszcze przyjdzie, bo w ogóle nie wiem co robić w razie temperatury i w ogóle choroby:baffled::baffled:
 
Mnie też się wydaje że jak na trzydniówkę to dośc niska temperatura..Jak temperatura się utrzymuje, można jeszcze spróbować eferalgan w czopkach- idze pomagał .albo 1/3 pylarginy w czopku ale tego nigdy nie podawałam
 
Koga- nie każde dziecko musi przejść trzydniówkę, więc jes szansa że Maksiu się "uchowa" ...:tak::-):tak:Tym bardziej, że odporny chłopak :-)
 
Koga - jestem pod wrażeniem ..Maksio jest bardzo odpornym chłopcem :tak::tak::tak: ...mój Antek miał zapalenie gardła, trzydniówke i ospe ..niby nie duzo ..ale za to konkretnie
u nas temp była bardzo wysoka przy trzydniówce 39, 6 a przy ospie 40 stopni...daje wtedy albo Ibufen (zamiennine Ibum ma lepszy smak) ..jest bardzo skuteczny albo ostatnio odkryłam eferalgan w czopkach szybciusieńko obiniżył Małemu temp.
 
Koga mój Piotrek do 2 rż nie chorował na nic poza jedną trzydniówką, z tym że to żadne pocieszenie - wystarczy pójśc do przedszkola, echh
 
reklama
jednak to był trzydniówka.Temp podchodziła pod 39 st a po 3 dniach wysypka.Chociaż jedna lekarka stwierdziła angine no bo gardełko czerwone a na wizycie kontrolnej ( musiałam iść do innej lekarki) stwierdziła że to trzydniówka ehh i komu tu wierzyć??
Co do chorób to moja córcia trochę ich miała.W pierwszym miesiącu życia guzek pod paszką,prądkowanie tego guzka ,wstrzymanie ze szczepieniami 7 miesięcy.Następnie zapalenie płuc ,seria ponad 30 zastrzyków szczęcie w nieszczęściu że córcia była w domku.Pare miesięcy później odwodniła się i trafiłyśmy do szpitala.No i teraz ta trzydniówka.
Dziś przyjechał do mnie mój młodszy brat i okazało się że jest chory temper miał 38 :( maż szybko odwiózł go do domu ale i tak parę godzin posiedział mam nadzieje że moja Amandzia nie zachoruje :no:
 
Do góry