reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

goraczka u 5 m.

eMa87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2016
Postów
399
Zacznę po kolei o 18 mój syn miał 39.3. Podałam paracetamol w czopku 120. Po 1,5 g. Temp nie spadła w pieluszek była kupka z białymi drobinkami pomyślałam że czopku się po prostu nie wchłonąl podałam drugi (120 jest do 10 kg mój mały ma coś koło 10 chyba wiec i tak nie wiem czy to nie za malo). Po godzinie temp spadła do 38,6 podałam kolejny. Poszedł spać. Jak szybko wchlania się paracetamol w czopku? Kiedy zaczyna działać? Kiedy jest czas zeby iść do lekarza? Bo jeśli goraczka się utrzyma powinnam iść rano lekarza? Poza goraczka objawów brak pije, sika, śmieje się itd.
 
reklama
Rozwiązanie
G
To chyba nie jest najważniejsze.
Widzę że masz problem z priorytetami.
Święta prawda. U nas w rodzinie jest dziewczyna ktora ma syna 4,5 roku nigdy nie była na zwolnieniu jak dziecko chorowalo, przywiozili go ok 300 km do babci, bo ona musi pracować. Siłą rzeczy zdrowie dziecka jest najważniejsze, a przy głupim przeziębieniu matka zawsze musi byc przy dziecku.
Może to 3dniówka? Gorączka utrzymująca się właśnie przez 3 dni, a nastepnie pojawia się wysypka (nie zawsze) .U nas była. Ja bym zrezygnowała z czopków tylko paracetamol na zmiane z ibuprofene w plynie. Np Apap - dla dzieci + Nurofen , wtedy co 4/6/8 godz ,zależy od dziecka
 
Może to 3dniówka? Gorączka utrzymująca się właśnie przez 3 dni, a nastepnie pojawia się wysypka (nie zawsze) .U nas była. Ja bym zrezygnowała z czopków tylko paracetamol na zmiane z ibuprofene w plynie. Np Apap - dla dzieci + Nurofen , wtedy co 4/6/8 godz ,zależy od dziecka
Możliwe musze jutro skoczyć do apteki. Mieszkam w Holandii nie wiem jakie tu są opcje poza paracetamolem. Nie wiem tylko czy jutro iść do lekarza czy poczekać te dwa dni i obserwowac
 
Jeśli pije, nie ma innych objawów oprócz gorączki to bym chyba poczekała. U nas też niedawno była 3 dniówka. Nie poszłam do lekarza tylko poczekałam. U nas w poniedziałek wieczorem zaczęła się gorączka a w piątek rano pojawiła się wysypka.
Może zapytaj w aptece co mają na gorączkę plus działanie przeciwzapalne? ( tak jak w Polsce Nurofen ).
 
Autorko postu serio w przeciągu niespełna 4godzin podalas 3 czopki 120mg??? Radzilabym najpierw przeczytać ulotkę stosowanego leku a później stosować. Czopki podaje się max 4razy na dobe i nie częściej niż co 4godziny!
Poza tym podawanie czopkow to raczej ostatecznosc, zazwyczaj podaje się odpowiednio dobrana dawkę syropu przeciwgoraczkowego z ibuprofenem lub paracetamolem...
 
Autorko postu serio w przeciągu niespełna 4godzin podalas 3 czopki 120mg??? Radzilabym najpierw przeczytać ulotkę stosowanego leku a później stosować. Czopki podaje się max 4razy na dobe i nie częściej niż co 4godziny!
Poza tym podawanie czopkow to raczej ostatecznosc, zazwyczaj podaje się odpowiednio dobrana dawkę syropu przeciwgoraczkowego z ibuprofenem lub paracetamolem...
Faktycznie,za duża dawka i za szybko. Dobrze, że to zauważyłaś!
 
Autorko postu serio w przeciągu niespełna 4godzin podalas 3 czopki 120mg??? Radzilabym najpierw przeczytać ulotkę stosowanego leku a później stosować. Czopki podaje się max 4razy na dobe i nie częściej niż co 4godziny!
Poza tym podawanie czopkow to raczej ostatecznosc, zazwyczaj podaje się odpowiednio dobrana dawkę syropu przeciwgoraczkowego z ibuprofenem lub paracetamolem...
Pierwszy jak zaznaczyłam nie zdążył się wchłonąć. Kolejny podałam bo uznałam ze dziecko może ważyć więcej niż 10 kg (był ważony ponad miesiąc temu) oczywiście ze czytałam ulotkę. A czopki zalecił pediatra ze to najlepsza opcja dla dziecka.
 
Moja przy trzydniowce mąka gorączkę 41-42 stopnie po lekach podawanych co dwie godziny na zmianę syrop i paracetamol czopki nie spadała mniej 38 i pół wszystko zależy od dziecka... następnego dnia była cała zsypana... nigdy nie widziałam tak dużej ilości krostki na tak małym ciele... lekarz od razu wezwany do domu nie wytrzymała bym inaczej...
 
reklama
Pierwszy jak zaznaczyłam nie zdążył się wchłonąć. Kolejny podałam bo uznałam ze dziecko może ważyć więcej niż 10 kg (był ważony ponad miesiąc temu) oczywiście ze czytałam ulotkę. A czopki zalecił pediatra ze to najlepsza opcja dla dziecka.
Ale nie możesz podawać dziecku tyle czopkow nie rób wg wlasnego uznania, bo tobie tak się wydaje. Paracetamol podaje się naprzemiennie z ibuprofenem. Jeżeli dziecku gorączka nie spada rób mu oklady z letniej wody przecieraj główkę, kark, szyje raczki i nóżki. W taki sposób zbijalam swojemu dziecku. Ty sie modl zeby taka ilość paracetamol w krótkim odstępie czasowym dziecku nie zaszkodziło.
 
reklama
Ale nie możesz podawać dziecku tyle czopkow nie rób wg wlasnego uznania, bo tobie tak się wydaje. Paracetamol podaje się naprzemiennie z ibuprofenem. Jeżeli dziecku gorączka nie spada rób mu oklady z letniej wody przecieraj główkę, kark, szyje raczki i nóżki. W taki sposób zbijalam swojemu dziecku. Ty sie modl zeby taka ilość paracetamol w krótkim odstępie czasowym dziecku nie zaszkodziło.
Z tym podawaniem na przemian to akurat różne opinie czytalam od lekarzy. No o godzinie 21 to innej opcji niż "robić jak mi się wydaje" nie widzę. A jak dziecko waży 10 kg. to 120 może nie wystarczyc. To uważasz ze powinnam nic nie robić i czekać jak dziecku nie spadała temperatura? Bo w ulotce taj jest napisane Jutro pójdę po nurofen i zobaczymy.
 
Do góry