reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

goraczka u 5 m.

eMa87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2016
Postów
399
Zacznę po kolei o 18 mój syn miał 39.3. Podałam paracetamol w czopku 120. Po 1,5 g. Temp nie spadła w pieluszek była kupka z białymi drobinkami pomyślałam że czopku się po prostu nie wchłonąl podałam drugi (120 jest do 10 kg mój mały ma coś koło 10 chyba wiec i tak nie wiem czy to nie za malo). Po godzinie temp spadła do 38,6 podałam kolejny. Poszedł spać. Jak szybko wchlania się paracetamol w czopku? Kiedy zaczyna działać? Kiedy jest czas zeby iść do lekarza? Bo jeśli goraczka się utrzyma powinnam iść rano lekarza? Poza goraczka objawów brak pije, sika, śmieje się itd.
 
reklama
Rozwiązanie
G
To chyba nie jest najważniejsze.
Widzę że masz problem z priorytetami.
Święta prawda. U nas w rodzinie jest dziewczyna ktora ma syna 4,5 roku nigdy nie była na zwolnieniu jak dziecko chorowalo, przywiozili go ok 300 km do babci, bo ona musi pracować. Siłą rzeczy zdrowie dziecka jest najważniejsze, a przy głupim przeziębieniu matka zawsze musi byc przy dziecku.
Podaj dziecku Pedicetamol. Jak mój synek był malutki i miał gorączkę to tylko to mu podawałam, bo zaleciła nam to nasza pediatra z resztą do tej pory jak ma wysoką gorączkę to mu to podaję i mu przechodzi. Faktycznie czopki to już ostateczna ostateczność, więc lepiej podać dziecku syropek na zbicie temperatury niż podawać czopki.
 
reklama
Podaj dziecku Pedicetamol. Jak mój synek był malutki i miał gorączkę to tylko to mu podawałam, bo zaleciła nam to nasza pediatra z resztą do tej pory jak ma wysoką gorączkę to mu to podaję i mu przechodzi. Faktycznie czopki to już ostateczna ostateczność, więc lepiej podać dziecku syropek na zbicie temperatury niż podawać czopki.
No w Holandii tego nie ma z tego co widzę. No tu czopki polecają. Eh... widzisz co kraj to obyczaj.
 
No cóż trzymam kciuki. To może sprawdź czy coś podobnego do Pedicetamolu nie ma, bo osobiście uważam, że lepiej dziecku podać coś na zbicie temperatury w syropie niż faszerować go czopkami.
 
A tak swoją drogą piszecie że syrop lepszy a z tego co czytam teraz to czopki są bezpieczniejsze bo mniej obciążają wątrobę działają szybciej i dłużej. Czemu więc piszecie że syropy lepsze?
 
No ja piszę z własnego doświadczenia. Jak mój synek miał gorączkę to dostawał Pedicetamol i temperatura mu spadała natomiast czopek zastosowałam raz, ale później znalazłam go w pieluszce, a zastosowałam go dlatego że Pedicetamol nam się skończył i musieliśmy czymś go zastąpić.
 
No ja piszę z własnego doświadczenia. Jak mój synek miał gorączkę to dostawał Pedicetamol i temperatura mu spadała natomiast czopek zastosowałam raz, ale później znalazłam go w pieluszce, a zastosowałam go dlatego że Pedicetamol nam się skończył i musieliśmy czymś go zastąpić.
Rozumiem. Ale kilka opinii się pojawiło ze syrop jest lepszy a jak zaczęłam na ten temat czytać więcej to jednak więcej korzyści jest na czopki wiec zastanawiam się czemu syrop miałby być bezpieczniejszy skoro to środek do ustny jakby nie patrzeć.
 
Rozumiem. Ale kilka opinii się pojawiło ze syrop jest lepszy a jak zaczęłam na ten temat czytać więcej to jednak więcej korzyści jest na czopki wiec zastanawiam się czemu syrop miałby być bezpieczniejszy skoro to środek do ustny jakby nie patrzeć.
Czopek jest bezpieczniejszy, a syrop szybciej działa i masz pewność że zadziała. W przypadku czopkow sama się przekonalas ze mimo że podajesz dziecko je wypycha.
 
No cóż każde dziecko jest inne. Jednym spada gorączka po syropie a innym po czopku. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Nie nie
Czopek jest bezpieczniejszy, a syrop szybciej działa i masz pewność że zadziała. W przypadku czopkow sama się przekonalas ze mimo że podajesz dziecko je wypycha.
Aha z tego co czytałam to szybciej działają czopki choć fakt nie ma się pewności ze zdąży się wchlonac
 
reklama
Tak czopki działają najszybciej i są bezpieczniejsze.A to że z czopka coś zostaje to normalne bo wchłaniania się sama substancja aktywna.
Jeny dziewczyny nie stosowaliscie nigdy np.globulek dopochwowych i nie wiecie jak to wygląda?
 
Do góry