reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gorączka w 1 trymestrze ciąży!

Paulasc

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
42
Witam,
Czy 2 dniowa goraczka w 11 tc (38 - 39,5) moze wpłynąć na rozwój dziecka?
Proszę o kontakt dziewczyny, które sa w ciąży jak również mamy, które chorowały w 1 trymestrze a juz urodziły.
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli zastanawiasz się, czy gorączka w 11 tc mogła spowodować, że teraz przebieg Twojej ciąży jest niezupełnie prawidłowy, to daj sobie spokój z takim gdybaniem. Pewnie już wiesz, że wysoką temp trzeba zbijać paracetamolem oraz szukać jej przyczyn. Tylko bardzo poważne lub specyficzne powikłania ciąży można skojarzyć z konkretną infekcją np. obrzęk płodu po parwowirozie. Fakt przebytej gorączki zgłoś przy przyjęciu do porodu. Jeśli neonatolodzy będą mieli wątpliwości dot. zdrowia dziecka, to będą brali pod uwagę, że chorowałaś. Natomiast realia są takie, że większość ciężarnych łapie jakieś przeziębienie.

W pierwszej ciąży zarodek przestał się rozwijać ok. 6 tc i jeden lekarz powiedział mi, że to przez grypę. Inny lekarz powiedział...
Witam,
Czy 2 dniowa goraczka w 11 tc (38 - 39,5) moze wpłynąć na rozwój dziecka?
Proszę o kontakt dziewczyny, które sa w ciąży jak również mamy, które chorowały w 1 trymestrze a juz urodziły.

Bylam rowniez chora w 1 trymestrze, od razu pobieglam do lekarza, powiedzial ze goraczka jest grozna aczkolwiek jesli trwa dluzej niz 3 dni.. zle wplywa na dziecko.. najlepiej isc do lekarza, moze jakies leki dla kobiet w ciazy dostaniesz.
 
Bylam rowniez chora w 1 trymestrze, od razu pobieglam do lekarza, powiedzial ze goraczka jest grozna aczkolwiek jesli trwa dluzej niz 3 dni.. zle wplywa na dziecko.. najlepiej isc do lekarza, moze jakies leki dla kobiet w ciazy dostaniesz.


Ja juz jestem zdrowa.
Dostalam goraczki 39 stopni okolo 17, pojechalam do lekarza, przyjął mnir dopiero okolo 23, kazal wziac apap i zbilam gorączkę do 37,6.
Na drugi dzien juz nie przekroczyła 38,2.
Na trzeci gorączki juz nie bylo.
Urodzilas juz?
Jaka mialas goraczke?
Lekarz mojej kolezance powiedzial, ze jak sie urodzi to dopiero sie okaze czy dziecko dobrze sie rozwinęło i dlatego zaczelam panikowac. Moj lekarz raczej mnie uspokajal, mala miala 188 tetno ale lekarz mowil, ze to przez moja gorączkę i to normalne. Za tydzien na usg bylo juz tetno dobre
 
Jeśli zastanawiasz się, czy gorączka w 11 tc mogła spowodować, że teraz przebieg Twojej ciąży jest niezupełnie prawidłowy, to daj sobie spokój z takim gdybaniem. Pewnie już wiesz, że wysoką temp trzeba zbijać paracetamolem oraz szukać jej przyczyn. Tylko bardzo poważne lub specyficzne powikłania ciąży można skojarzyć z konkretną infekcją np. obrzęk płodu po parwowirozie. Fakt przebytej gorączki zgłoś przy przyjęciu do porodu. Jeśli neonatolodzy będą mieli wątpliwości dot. zdrowia dziecka, to będą brali pod uwagę, że chorowałaś. Natomiast realia są takie, że większość ciężarnych łapie jakieś przeziębienie.

W pierwszej ciąży zarodek przestał się rozwijać ok. 6 tc i jeden lekarz powiedział mi, że to przez grypę. Inny lekarz powiedział mi, że to przez mikrozakrzep. Jeszcze inny, że pewnie wada genetyczna. Byłam w ciąży pięć razy, każda przebiegała inaczej i naprawdę uważam, że zastanawianie się, czy coś zaszkodziło, czy nie, jest kompletnie bez sensu.
 
Rozwiązanie
Do góry