reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gorączka

reklama
Ja kupilam na allegro za ok 60 zl elektryczny i jestem zadowolona.
Mierze na czole czasem w uchu bo ma dwie koncowki.
 
Ja co prawda tez widzialam w szitalu jak mierzyly maluchom w pachwinach,ale jak mojemu malemu mierzylam, to dziwne temp wychodziły. Mam zwykly termometr elektroniczny i tak jak rubi, odejmuje 0,5. To chyba najbardziej sprawdzona metoda.
 
ja nigdy nie mierzylam temperatury moim dzieciom w pupie dla mnie to bllllle, kiedys mialam elektroniczny i mierzylam pod paszka, przy drugim dziecku zaopatrzylam sie w termometr do uszka Brauna jestem bardzo zadowolona jest szybki i dokladny, mam tez taka tasiemke do przykladania do czola moze nie jest dokladna bo pokazuje tylko pelne temp ale zawsze mozna sprawdzic potem elektronicznym:)
 
kurka wodna moze pasuje kupic jakis taki termometr... Ja osobiscie mierze Bąblowi elektronicznym pod pacha. W sumie to tylko raz wykryl mi goraczke u dziecka, kiedy mial ponad 38st C. Takto zawsze ma w okolicy 36,6. I nie do konca wiem czy dobrze mierzy, bo przeciez jak tu przytrzymac dziecko zeby ten termometr dobrze siedzial pod ta pacha..... Nastepnym razem zmierze w pupci.
 
ja mierzę braunem do ucha który właśnie oddałam do reklamacji, nie jestem z niego zadowolona bo cały czas sie psuł jak był potrzebny, mam też paskowy na czoło i jest ok
 
Początkowo stosowałam termometr elektroniczny z miękką końcówką Baby Ono Termometr Elektroniczny z Miękką Końcówką BabyOno cena 13.90 PLN , ale po kilku pomiarach coraz dłużej trzeba było czekać na wynik, a wkrótce pokazywał cały czas temp 34st co było oczywiscie kłamstwem. po wymianie baterii ponownie po kilku pomiarach zaczął błędnie mierzyć temp także szybko z niego zrezygnowałam i zaczęłam mierzyć zwykłym rtęciowym pod pachą. Wyniki były zadowalające, ale niestey ciężko było córkę utzymać na miejscu. Przerzuciliśmy się na skroniowy bezdotykowy termometr na podczerwień. Uczyłam się na uczelni o tej technice i jest po prostu genialna. Podziwiam twórce za pomysł. Wystarczy w pobliżu skroni go uruchomić, nie trzeba przykładać do skóry i po 3 sek jest pomiar. Taki model mam Pro Check FR 1DB1 skroniowy bezdotykowy termometr na podczerwień cena 85.00 PLN
 
reklama
Widzę, że opinie na temat termometrów bezdotykowych są różne:) Powiem wam, że ja też chciałam zaopatrzyć się w taki termometr, bo wydaję się być bardzo wygodny w użyciu. Jednak kiedy mały miał 4 tyg. trafiliśmy do szpitala z biegunką, i przez taki właśnie termometr, zatrzymali nas na kolejny, piąty dzień.. masakra, bo nic mu w sumie nie było. Po zmierzeniu tym termometrem wyszła temp. 38, w pokoju było gorąco bo to zima i nagrzane, więc poprosiłam o zmierzenie rtęciowym. Ten wykazał 36,2. Szkoda, że było po obchodzie i już nikt nas nie słuchał. Po tym na oddziale wprowadzili zakaz używania tego termometru u dzieci do 1 r.ż., więc przeprowadziliśmy mała rewolucję. To tylko taka nasza przygoda, ale pomyślałam, że się podzielę. Może jeszcze zaryzykuję z tym termometrem jak mały będzie starszy, bo widzę po opiniach, że niektóre są dobre. Na razie mamy elektroniczny Sanity z miękką końcówką i daje radę, mierzymy pod paszką tak jak w szpitalu. Niestety rtęciowego chyba nie można już kupić..
 
Do góry