reklama

Górne dwójki przed jedynkami

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez moniał, 26 Sierpień 2010.

1. moniał

moniał Zaciekawiona BB

Witam,
    Mam pytanko moja córeczka ma juz 2 dolne jedyneczki i teraz zamiast górnych jedynek wyrzyna jej sie gorna dwojka.Czy to normalne?Pozno zaczela zabkowac bo po roku teraz ma 1,3 i dopiero 3 zabek wychodzi.Pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz:)

2. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

a jest jakaś kolejność w wyżynaniu się ząbków???ja się z czymś takim nie spotkałam:)mojej siostrzenicy wyszły najpierw górne jedynki a piszą wszędzie że najpierw dolne i o:))

3. reklama
  4. Bura

Bura Gość

Moniał u moich dziewczynek była identyczna kolejność - najpierw dolne jedynki, potem górne dwójki.
    A córcia mojej kuzynki ma trójkę i jakieś 2 ząbki trzonowe. Nie każde dziecko jest książkowe, nie ma się czym martwić :)

Marczelitto
    zwykle ząbki pojawiają się w takiej kolejności:

Jako pierwsze pojawiają się zwykle dolne jedynki (6–11. miesiąc), jako drugie górne jedynki (6–12. miesiąc). Po nich wyrzynają się dwójki górne (6–16. miesiąc) i dolne (7–16. miesiąc). Pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki, wyrosną między 10. a 19. miesiącem, kły, czyli trójki, w 15–24. miesiącu, ostatnie piątki w 21–31. miesiącu. Jeśli Twój malec ząbkuje później niż rówieśnicy, nie martw się. Jego ząbki będą lepiej zmineralizowane, a więc mocniejsze i zdrowsze.

źródło:http://babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_niemowlaka_zabkowanie_artykul,3755.html

Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 Sierpień 2010
  5. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

o łał:)dziękuję:)nam idą wszystkie 3(juz prawie na wierzchu), 4 już mamy ooo czyli tylko jeszcze 5 nas czekają:)super:)pozdrawiam

6. umi2

umi2 Fanka BB :)

u nas 4 miesiac 2 dolne jedynki, 5 miesiac 2 górne jedynki, 6 miesiac 2 górne dwójki, 7 miesiac 2 dolne dwójki, 11 miesiecy 4 piątki ( wszystkie na raz), 15 miesiecy wszystkie trójki a teraz czekamy na czwórki....

edit:
    to mój z piątkami sie wybił

Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2010
  7. Jolit@84

Jolit@84 Sierpniowa mamusia 09

A u mnie to juz calkiem pomieszane...pierwsze wyszly dolne jedynki,potem szla gorna dwojka,wtedy dolna dwojka a teraz ida za jednym zamachem:prawa gorna 3,prawa i lewa dolna 3,i gorne jedynki :-)

8. anulinka84

anulinka84 Początkująca w BB

Ja mam wrazezenie ze mojej coreczce wlasnie wychodzi dwojka na gorze, pomimo tego ze nie ma jeszcze gornych jedynek. Na razie ma tylko dolne jedynki :p Uspokoilam sie czytajac Wasze posty- na dzieci nie ma reguly!!! :D

9. miska11

miska11 Aktywna w BB

Nie ma żadnej reguły...

U mojej córki tylko te pierwsze były w miarę standardowo - dolne jedynki, ale dopiero w 8 miesiącu. Dwa miesiące przerwy, w 10 miesiącu - wyszły górne dwójki, wyglądała jak mały wampir. :-) W 11 miesiącu pokazały się górne jedynki. Od tego czasu minęło już półtora miesiąca i cisza, nic nowego się nie dzieje. :-)

10. reklama

Poleć forum