reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie na ekranie- przepisy :)

reklama
Fel - z cukinią dopiero się zaprzyjaźniam w wersji na parze. Wcześniej praktycznie jej nie jadłam, bo mi obrzydła po studiach kiedy to dostawałam od mamy głównie leczo w słoikach:-D
 
fel ja robie podobną zapiekanke, tez pyszna
2 woreczki ryzu ugotowane w łyzce vegety
3 zupki cebulowe knorr
smietana kremówka
1 podwójna piers z kuczaka pokrojona w koscte


wszytko dzielimy na 3 czesci , i układamy w wysmarowanem masłem naczyniu
ryz, mieso, zupka smietana

do piekarnika na 180 stopni na poł godz,
 
pscolka no ja wiem ze te torebkowe przyprawy to nic dobrego ale czesto nie uzywam, a te zapiekanke to robie bardzo rzadko bo u mnie nie lubią, niestety u na piers to zazwyczaj kotlety, i poznieej ni narudza, a ja chce zrobic mleko kokosowe tylko znowu nie kupiłam wiórek, i wydaje mi sie ze na tym mleku tez by mozna zrobic , ale nie wiem jak smakowo,czy tu czuc ten kokos:confused:
 
he he ostatnio za dużo nam się ugotowało Olkowi na zupkę i wyszły dwa słoiki takie dżemowe, a ponieważ nie daję mu nic co stoi dłużej niż 48 h w lodówce to zupka była na zmarnowanie. (marchew i ziemniak ) żal mi było i wrzuciłam ją do gulaszu który się pyrgolił dla nas na obiad...wiecie jak to pięknie zagęściło mi sos...? byłam w szoku. nigdy wcześniej o tym nie pomyślałam a dobra alternatywa dla wywalanych przez nas warzyw z zup. ( jakoś nikt nie lubi takich w całości)
Pscółko ja łyżeczką drążę cukinie ( nie wywalam tego co wydrąże) mięso mielone, troszkę cebuli, jajko, i trochę bułki tartej i tym razem dodałam nie cała paprykę czerwoną pokrojoną w dość drobną kostkę. doprawiłam do smaku nałożyłam do posolonych wczesniej cukiniowych łudeczek i w piec na ok 40 min. sprawdzałam patyczkiem wyszło super pochłonełam cała połówkę :-) takiej dłużeszej cukini

Leczo z cukinii też mi średnio podchodzi. ja muszę mieć w leczo DUZO papryki, i nie lubię jak mi sie ona już od skórki oddziela.

i jak robiłyśmy przetwory z jabłek to nas naszło na kaszę mannę na wodzie z jabłkiem. Dużo jabłka pyszota
 
reklama
Do góry