reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

A ja mam pierwszy kursik gotowania za sobą.Spełniona jako nauczyciel i szczęśliwa że mogłam pomóc dzieciom i ich rodzicom wracam do odpisywania na moich watkach.

Pozdrawiam
 
reklama
prosze Was, 2latka juz 14 marca;/ czy faktycznie kakao teraz odpada? czy moge dodac cynamon-zeby taka warstwa polenty byla.pozdr.
 
nie wiem co masz zrobić Daria, ja swojemu maluchowi dałam kakao jakieś pół roku temu, miał wtedy ponad 2,5 roku, wczesniej nie próbowałam, ale jesli ma to byc tylko jednorazowow, zeby tylko zabarwić warstwe polenty, to ja bym zaryzykowała - najwyzej do jedzenia to odsuniesz tą warstwe z kakao co bedzie i już. Decyzja i tak do ciebie należy.
a żeby od cynamonu sie zabarwiło to musiałabyś go sporo sypnąc co nie? to chyba smak bedzie mocno cynamonowy wtedy.... no nie wiem:sorry2:

ogólnie uważam, że jesli to ma byc tylko eksperyment na urodzinki dziecka to mozna zaryzykować:tak:ja bym zaryzykowała w kazdym bądź razie....
 
Dziekuje Rozmerto:) po prostu nie wiem jak to jest z tym kakao, czy to jest bardzo ''niebezpieczne" dla alergika? po prostu nie wiem. cynamon tez moze zaszkodzic? wiem, ze wszystko w nadmiarze moze szkodzic, ale na razie nie zaobserwowalam jakis zmian po cynamonie. ja robie teraz herbatke tli ewentualnie do owsianki wsypuje cynamon, syn bardzo go lubi...
 
Witam

Już po egzaminach...jestem bioenergoterapeutą z papierami unijnymi:-):-):-):-):-D
Ależ się cieszę.
Zdawałam 3 egzaminy pisemny praktyczny i ustny...poszło jak z płatka ale nie bez stresu...wkońcu to egzamin państwowy...ale się udało.
 
reklama
"Kuchnia Pięciu Przemian dla dzieci zdrowych i alergików" fragment ksiązki

Wychowanie dzieci to niewątpliwie najtrudniejsze zadanie w życiu każdego Rodzica i Opiekuna. Jeśli czytasz tę książkę, z pewnością należysz do ludzi świadomych tego, że to, co damy naszym pociechom dziś, za kilka, kilkanaście lat zaprocentuje. Od nas zależy wynik tego procesu.

Wyrabianie właściwych nawyków, wpajanie uczciwości, poczucia własnej wartości, prawości i rozwijanie dobra w ich sercach, stosowanie mądrego systemu nagród i kar, to oczywiście bardzo ważne elementy wychowania. Jednak niemniej doniosłą sprawą, a nawet - w przypadku dzieci z alergiami, czy innymi dolegliwościami - kardynalną, jest właściwe, zrównoważone odżywianie.

To naprawdę istotne, by w dzisiejszym szalonym, zabieganym świecie, pełnym kolorowych reklam i wszechobecnych fast-foodów, w tym zatrutym toksynami środowisku, zachować zdrowy rozsądek i nie dać się ponieść fali konsumpcjonizmu i materializmu, skutecznie odciągających nas od kontaktu z własnym ciałem, przyrodą i od rozwoju duchowego. Trzeba nam nie lada odwagi i nieugiętej postawy, by w owym kołowrocie przekazywać dzieciom proste prawdy życia, by na wzór naszych przodków zaszczepić w nich zamiłowanie do domowej, zdrowej, zgodnej z rytmami Natury, kuchni.

Jeśli szukasz, drogi Czytelniku, takiego sposobu gotowania, by twoje dziecko nie tylko otrzymywało pełnowartościowe posiłki, ale by wyleczyć je z różnych dolegliwości, w tym z alergii i trafiłeś na kuchnię Pięciu Przemian, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: TO DZIAŁA! Jedyne czego potrzebujesz to nauczyć się kilku zasad, zaufać sobie, uzbroić się w cierpliwość, czytać, uczyć się, testować, doświadczać, wybaczyć sobie wszystkie potknięcia i gotować, gotować, gotować! Efekty przyjdą wcześniej czy pózniej, zapewniamy Cię. Świadczą o tym nasze historie, które za chwilę przeczytasz.

Nauczymy Cię jak klasyfikować, a potem równoważyć smaki i energie yin- yang tak, aby posiłki Twojego dziecka były pełne harmonii.

Z naszego poradnika przyszłe mamy dowiedzą się jak się odżywiać w ciąży i w trakcie karmienia piersią, aby jak najlepiej się czuć i jak najzdrowszy pokarm przekazać dziecku, by prawidłowo się rozwijało.

Dowiesz się też jak poszczególne organy funkcjonują w ciągu doby, kiedy mają swoje minima i maksima oraz jak można dzięki temu ułożyć odpowiedni tryb życia całej rodziny. A także jak wstępnie diagnozować i leczyć objawy chorób.

Wiedz jednak, drogi Rodzicu, że nie będzie to poradnik traktujący wyłącznie o tym, jaki pokarm podawać dziecku, ale też jakimi emocjami winno się je karmić. Wszak pod pojęciem "przemiana" kryje się wiele znaczeń i dziedzin, w tym właśnie określone stany emocjonalne. Jak mawiali starożytni mędrcy "w zdrowym ciele zdrowy duch", więc warto, na równi z troską o prawidłowy rozwój fizyczny, zatroszczyć się też o rozwój duchowy dziecka.

Na końcu mamy dla ciebie pomocne tabelki zawierające klasyfikację smaków oraz natury poszczególnych produktów i dodatek specjalny: jak dbać o atopową skórę dziecka. Podzieliłyśmy się własnymi doświadczeniami, sposobami i radami, majac szczerą nadzieję, że pomożemy zagubionym rodzicom.

I oczywiście są tu też... przepisy! To zbiór ponad 100 propozycji kulinarnych, na które składają się zarówno nasze autorskie, jak i inspirowane tradycyjną staropolską oraz współczesną kuchnią, pomysły na pięciosmakowe dziecięce posiłki.

Zatem serdecznie zapraszamy Cię w emocjonującą, kulinarno-filozoficzną podróż, która dla Ciebie i Twojego dziecka może stać się początkiem wspaniałej, choć początkowo może i niełatwej, przygody Życia!

Niech Harmonia i Miłość zagoszczą w Was już tu i teraz.

Monika i Magda

Książka ukaże się w lipcu.
 
Do góry