reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowe dania dla maluszków, czyli kontrowersyjne SŁOICZKI

Wydaj mi się, że nie ma co przesadzać .W końcu jedzenie w słoiczkach jest robione specjalnie dla niemowląt. Wydaje mi się więc, że raczej jeśli chodzi o chemię, to powinno jej tam być niewiele, jeśli wogóle. Produkty w słoiczkach są konserwowane termicznie, a więc nie zawierają konserwantów chemicznych. Zresztą na słoikach jest info, że takich rzeczy tam nie ma. Ja podawałam na początku dość sporo jedzonka ze słoików. Potem gotowałam sama, a słoiczki dawałam co jakiś czas, bo uważałam, że w nich zawarte są składniki potrzebne dziecku w odpowiednich proporcjach, czego nie da się zawsze osiągnąc gotując samemu, więc wydaje mi się, że takie słoiczki były dobrym uzupełnieniem diety. Teraz Filip wyrósł ze słoiczków i już ich nie chce.

No i jeszcze jedno - robiąc dziecku na przykład indyka czy kurczaka samej, nie wiesz i tak, ile ten ptak dostał hormonów. Więc to nie jest tak do końca, że jedzenie gotowane jest lepsze od gotowego.
Wydaje mi się, że nie ma co panikować - słoiczki raczej nie są trujące.
Popieram :) Oczywiscie, jezeli masz czas i mozesz sobie pozwolic na ekologiczne skladniki wtedy jak najbardziej domowe jedzenie przewaza nad sloiczkami (ale i te juz mozna kupic w jakosci "bio"). Jesli nie mamy takiej mozliwosci, sloiczki to dobra opcja - i przede wszystkim mozna raz dwa nakarmic malucha :) A tu mam fajna strone z poradami odnosnie zywienia dzieciaczkow (tych malutkich :)): Niemowlę - rozszerzanie diety
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry