reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowe dania dla maluszków, czyli kontrowersyjne SŁOICZKI

Witam.
Ja również karmię małego gotowymi obiadkami w słoiczkach.
Kubuś je uwielbia i bardzo chętnie wcina.
Nasza lekarka również rekomenduje gotowe jedzenie.
Kilka razy próbowałam coś sama upichcić, ale mały niechętnie jadł  :( moje specjały.
Jestem pewna, że jedzenie w słoiczkach jest przygotowywane z najlepszych, najzdrowszych produktów specjalnie wyselekcjonowanych dla niemowlaków.
16016vm.jpg

Pozdrawiamy
 
reklama
Do Tuśka!!!
Jak Twoja mała jest alergikiem to również nie podawaj jej zupek z pomidorkiem (coś pisałaś, że masz taki zamiar).
Pomidor silnie uczula, lekarka nam odradziła.
Aha żółtka również nie podajemy dopóki mały nie wyrośnie z alergii.
Pozdrawiam
hpim22894gk.jpg
 
ja żlótko moge ewie podac gdzies za miesiac - czyli jak bedzie miedzy 8 -9 miesiacem

pomidorowke jadal - domowej roboty z ryzem - i nic jej nie bylo - moja Ewa jest zupelnie innym dzieckiem - ja uczula to co niby nie powinno - hehehhe
ale wiecie co - mam ostatnio dylemat co do jedzenia ewy - nie chce mi juz jesc tak jak kiedys chetnie ani dyni ani banana ani marchwi - ani pic soku

te obiadki co podawalam jej ze sloikow tez juz nie chce - ogolnie zrobila sie znowu niejadkiem i wybredna jest :(

nie wiem co sie dzieje ??? juz nie wiem jak mam jej ta diete i rozszezac i urozmaicac ... ???


podpowiedzcie cos ???
 
Kuba też ma takie dni kiedy nic nie chce jeść ani pić.
Z reguły szybko to mija i znowu zajada jak należy.
Być może z Twoją małą jest tak, że musisz jej coś zmienić, może zbyt długo jadła te same odiadki i jej zbrzydły :(
Pozdrawiam
 
Tuśka, może być tak, że Twojej dzidzi się coś przejadło i ma ochotę na odmianę. Ale może ma tak, jak mój Filip - naogól je chętnie, ale ma takie okresy, że przez tydzień - dwa je byle co i w byle jakich ilościach. Byliśmy z tym u lekarza, ale nie stwierdził żadnych problemów z niczym. Więc chyba taka jego uroda. Dzidzia koleżanki ma to samo - okresy lepszego i gorszego jedzenia. Nie wpadaj więc w panikę, ale obserwuj no i może spróbuj coś urozmaicić.
No i czasem, niestety, brak apetytu to pierwszy symptom nadchodzącego choróbska, ale mam nadzieję, że nie o to chodzi w Waszym przypadku.
No i może zęby - jak dziąsła bolą, to nie ma się ochoty jeść.

pozdrawiam
nikita
 
jesli moge byc szczera, to tak naprawdę na poczatku próbowałam codziennie gotwać swieżą zupkę. ale - rozmawiałam w rodzinie z lekarzami i odradzili mi ten pomysł. kilka razy tylko jeszcze ugotowałam, bo miałam warzywa z ogrodu od znajomej - znajomej. Hubus juz zaczyna jeśc nasze posiłki, więc teraz będzie troche inaczej - ale jest fanem Spaghetti z kurczakiem Gerbera :)
 
a ja nie wiem co dzis dam ewie jesc - nie zauwazylam i sie skonczyly mi sloiki z jej jarzynkami z krolikiem - samych warzywnych nie chce jesc ... a do sklepu nie mam jak - z ewa przeciez nie pojde - u nas mroz -20

nie mam z kim jej zostawic - maz w szokole do 15-16 a mama chora wiec lepiej zeby sie do mnie nie wybierala - siostra mieszkajaca kolo mnie tez w pracy do 17 - kurde i nawet nie mam wloszczyzny zeby jej cos upichcic malego ... a zup to my z mezem nie jemy ... wiec nawet naszej zupy nie ma zeby jej dac - kurrr czaki no .... ale ja gapa jestem .... fuck
 
reklama
ufff znalazlam - w zapasach - 80gram gruszki gerbera i jablko z bananem od 9 miesiaca - ale ja uwazm ze Ewuni nic nie bedzie jak zjadla - wtrabila 80= 130 gram = 210 bylam w szoku - a teraz sobie poszla spac - jak wstanie moze dam jej rizott jak bedzie chciala - nie bardzo sie w tym lubuje

a jablka ewa samego wogole nie je - i nie mozna jej bo ma refluks zoladkowo przelykowy - ehhh
 
Do góry