reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotuj z wrześniowymi mamusiami czyli kulinaria:)

Ja w sobotę planowałam zrobić coś z tuńczyka, ale jak go otworzyłam, to zapach niestety mnie zabił..i tuńczyk schowany w misce, stoi w lodówce..
 
reklama
haha. Ja też mam dzis ogórkową, tyle ze Ł ugotował bo chodziła za nim cały tydzień:-D czasem zastanawiam się kto tu w ciąży jest-ja czy on:-D
 
A ja wczoraj zrobiłam żurek, był przepyszny, z czosnkiem, białą kiełbaską i wędzoną kiełbaską, no i jajeczko. Mój mąż wcinał ją dodatkowo ze świeżą grahamką- mmmm pyszności. Rozgrzewająca i pożywna.
 
ja wczoraj robiłam gulasz z mielonego i warzyw, a że młody zażyczył sobie do tego makaron, wyszła mieszanka wybuchowa:-D
dzisiaj nie gotuję... chociaż raz ;-) jak kiedyś mogłam w garach grzebać, teraz jakiś catering by się przydał:dry:
 
Zrobiłam dzis tą zapiekanke z makaronu i wyszła super.Dziekuje za przepis.
Jak któras ma tak prosty i smaczny przepis to poproszę.

Jeszcze mam takie pytanie czy macie może jakies sprawdzone przepisy na zupy i nie chodzi tu o pomidorową czy ogórkową tylko może jakąs orginalną cos innego.
 
Ostatnia edycja:
Motyl

Ja kiedyś robiłam rosół indyjski, taki z curry pycha, poszukam przepisu to wstawię.

prostą i smaczną tez kiedyś robiłam zupke z cukini ( można tez z dyni) na 2 łyżkach masła ( koniecznie masła) podsmarzamy cukinie pokrojoną w kosteczkę, potem dolewamy wody tak żeby była przykryta cała i gotujemy do miękości, na koniec miksujemy wszystko na krem i dodajemy odrobine śmietany.
 
A ja polecam salatke z tunczyka. Jest idealnym posilkiem dla kobiet w ciazy i moj M tez ja uwielbia wiec wszyscy sa happy.
Robi sie w miare szybko tylko trzeba troche skladnikow.
Dla 2-3 glodomorow potrzeba:
-2 puszeczki tunczyka w sosie wlasnym. Lepiej wziac jakiegos lepszego tzn z cena ze sredniej polki, bo jak tunczyk zle smakuje to cala salatke diabli wzieli. W tych najtanszych to sa jedynie odpadki od tunczyka wiec nie polecam
-puszka kukurydzy
- puszka czerwonej fasoli/ zielonego groszku - dodaje naprzemiennie jak mi sie w danym dniu podoba, czasami nie dodaje w ogole
- 3-4 jajka ugotowane na twardo posiekane w kosteczke
-1-2 nieduze cebule drobno posiekane
-3-4 srednie ogorki konserwowe posiekane w drobna kosteczke
- maly majonez salatkowy

Tunczyk odcedzamy z sosu, bo od niego salatka robi sie potem wodnista i w misce rozbijamy go na drobne kawaleczki najlepiej widelcem. Dodajemy reszte skladnikow, sporo solimy i pieprzymy. Ja dodaje jeszcze drobno posiekany koperek, bo nadaje swiezosci i calosc mieszamy. Na koniec dodajemy kilka lyzek majonezu, ilosc zalezy od gustu wiec musicie po 3-4 lyzka sprawdzic czy taka konsystencja wam odpowiada. No i salatka gotowa, mniaaam juz mam na nia ochote. Chyba zrobie niedlugo sama :-)
SMACZNEGO :-D

Polecam rowniez ksiazke Heidi Murkoff i Sharon Mazel pt." Dieta przyszlej matki". Co prawda napisane przez amerykanki ale jest tam wiele dobrych rad jak sobie radzic zywieniowo w czasie ciazy i do tego bardzo duzo ciekawych przepisow :tak:
 
Ostatnia edycja:
Bluetooth - my robimy podobną sałatkę, różnica polega na tym, że dodajemy jeszcze makaron kokardki, jest wiec bardziej syta i można jeść ja samą
 
reklama
ja dziś gotuje rosołek na wołowym,a na drugie kurczaka w miodku i do tego ryż,
a jutro z wołowego będe lepić pierogi a z rosołku zrobie inną zupkę,chyba buraczkową
 
Do góry