reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

Jako nowa czerwcóweczka spaceruję sobie po tym naszym forum i trafiłam na kolejny bliski mi watek a mianowicie kuchcenie :-) Od zawsze kuchnia sprawiała mi dużo radości i to zarówno jesli chodzi o tworzenie weń jak i pochłanianie wszelakich dobroci z niej pochądzących ;-)

Magdalena79 w kwestii nalesników ja stosuję dwa sposoby ich wykonania - z mąką pszenną i z razową żytnią. Ale podstawa w obydwu przypadkach jest taka sama:
-jajo
-mleko i woda min. gazowana (pól na pół)
-szczypta soli
-mąka (pszenna lub pszenna z razową (pół na pół))
-i tajemnica wilgotności naleśników czyli olej (i to niemało)
Wszystkie składniki oczywiście dodaję "na oko" ale finalnie ma być tak że konsystencja naleśników pszennych powinna być lejąca (jak smietana 12%) a razowych bardziej zwięzła (jak ciasto na sernik). Zreszta po pierwszych próbach sama zobaczysz co i jak :-)
Aaaa... i pierwszy zawsze się przypala :eek:
 
reklama
dziewczyny czy macie jakies dobre sprawdzone przepisy na serniki bo ja próbowałam kilku i mi nie wychodzą
 
jedyny sernik jaki zawsze mi wychodzi a przy tym jest mokry jak lubie i wyjatkowo smaczny to sernik nowojorski
Sernik nowojorski (New York Style Cheesecake)

po prostu niebo w gebie


PRZEPIS NA PIZZE
- zrobic zaczyn, czyli drozdze (opak.) rozrobic z ciepla (nie goraca) woda dodajac szczypte cukru, pozostawiac do wyrosniecia w cieplym miejscu,
- wyrosniete drozdze dodac do maki (okolo 2 szkl), szypta soli i wyrobic na ciasto
- na koniec wyrabiania dodac 2 lyzki oleju, ciasto ma odchodzic od reki
- zostawic dop wyrosniecia (krotko)
- rozlozyc na blasze, posmarowac sosem pomidorowym (najlepsze pomidory z kartonika) z ziolami, posypac ser i poukladac co kto lubi
- na 25-30 min do piekarnika
SMACZNEGO
 
Ostatnia edycja:
Makaron z sosem serowo, szynkowo, śmietanowym
(czas: 30 min) - przepis prosto od kucharza z restauracjii.

- makaron pene (lub inny) ilość zależy od tego na ile osób musicie same oszacować
- 25-30 dag. szynki jakiej chcecie
- jedna cebulka
- 2 trókątne serki szynkowe topione
- kremówka
- śmietana 12% słodka
- koperek

1. Wstawiamy do gotowania makaron, ja dodaję troszkę oliwy do wody, żwby się nie kleił.

2. Cebulkę kroimy w kostkę, szynkę w cienkie słupeczki - całośc podsmażamy na złoto. (wysoka patelnia)

3. Do zeszklonej cebulki i szynki dodajemy śmietankę 12% i serki topione - całość szybko mieszamy tak aby serki się rozpuściły a śmietana nie wyparowała.

4. na koniec dodajemy kremówkę i koperek, chwileczkę podotowujemy.

Sosem polewamy makaron - pyszota
(jedna porcja we włoskiej knajpie to koszt ok 19 zł)

Pozdrawiam i życzę smacznego
 
ja z lenistwa przepadam za jedzeniem ktore robi sie szybko , tanio i najlepiej jakby sie samo zrobilo :D jablko ze skora, przecinam na pol,wyciagam gniazdo z pestkami, sypie mocno cukrem- cukrem pudrem,mozna dodac orzechy , lub co sie lubi,i na pare minut do mikrofalowki :D pieczone jablko ,jak dla mnie pycha:)
 
dzięki czarna wiedzma, właśnie spałaszowałam ostatniego naleśnika wg twojego przepisu, wyszły pycha, niewiem czy to dzięki wodzie gazowanej czy dzieki olejowi ale przepis mam już sprawdzony;-):-)
 
reklama
moja propozycja na sałatkę z kurczakiem
- pierś z kurczaka
- cebula
- ogórki kiszone
- papryka czerwona
- puszka kukurydzy
- kapusta pekińska
- majonez
- przyprawa gyros, sól, pieprz
pierś pokroić w drobną kosteczkę, wsypać pół przyprawy gyros, wymieszać i przesmażyć; przełożyć do naczynia na sałatkę, jak przestygnie to układać warstwami pokrojoną w drobniutką kosteczkę cebulę, ogórki kiszone, paprykę czerwoną, kukurydzę i pokrojoną drobno kapustę pekińską. Wymieszać całośc z majonezem, dodać sól (ostrożnie) i pieprz (ja go daje dość dużo bo lubie pikantne) Jak się przegryzie w zimnym to gotowe. smacznego
 
Do góry