reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

Dziewczynki, czy któraś z Was ma jakiś dobry i sprawdzony przepis na makowiec? Bardzo chciałabym w tym roku upiec, a nigdy nie robiłam... Pomóżcie czerwcowe kuchareczki :-)
 
reklama
Przepis na przepyszna sałatke nadajacą sie na wigilie :tak:
Sałatka krabowa
- 6 pałek selera naciowego
- 15 paluszkow krabowych
- 2 torebki ryzu (najlepiej ryz Sonko pomaranczowy)
- koperek (moze byc suszony)
- 2 ząbki czosnku
- majonez napoleoński
- 2 łyżki keczupu
- sol, pieprz

Sałatka jest wspaniala. Mnie przepis nie przekonal, jakos to polaczenie skladnikow mi sie nie podobalo, ale jak sprobowalam to mniammmmmm :tak::tak:
 
2 opakowania paluszków krabowych surimi
1 puszka ananasa
1 duży zielony ogórek
1 mała cebula
kilka łyżek majonezu

To zestaw do sałatki krabowej która zrobiła wielką furorę na dwóch ostatnich rodzinnych imprezach, wszystko poszło w odstawkę, bo wszyscy dosłownie zażerali się tą sałatką :-D Polecam! pycha :-)
agast22- tą Twoją też muszę kiedyś zrobić, ale zawsze mam problem z kupnem selera naciowego...

Nikt się nie chce ze mną podzielić przepisem na makowca :-:)no::-:)no:
 
wiecie ze w wiekszosci te paluszki krAbowe nie maja nic wspolnego z krabem?? pracuje w sushi barze, urzywamy tam tego,nie tylko my. .
 
Kajdusia ja drozdzowych nigdy nie robilam (tych zawijanych) wiec jedyny makowiec ktorego robie to taki "dla leniwych", ale za to wilgotny i pysznyyyy
tu masz linka, a noz sie komus przyda
Makowiec z bakaliami

Makowiec nie musi być skomplikowanym ciastem, zawijanym w cieście drożdżowym. Nade wszystko kochamy go przecież za najeżoną bakaliami masę, a ciasta najczęściej nie mamy czasu przygotować lub brakuje najzwyczajniej chęci... Przy tym makowcu nie można się dużo napracować, a smak nas nie rozczaruje. Polecam!




Składniki:


  • 500 g suchego maku
  • pół szklanki miodu
  • 5 jajek, oddzielnie białka i żółtka
  • 3 jabłka, obrane i starte na tarce o dużych oczkach
  • 120 g miękkiego masła
  • 3/4 - 1 szklanki drobnego cukru królewskiego
  • 3 łyżki likieru Amaretto
  • 10 łyżek zmielonych migdałów
  • ekstrakt
    migdałowy - do smaku
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • po pół szklanki z każdego rodzaju bakalii: skórka pomarańczowa, rodzynki, śliwka suszona (posiekana), orzechy (posiekane)
Mak 12 godzin wcześniej sparzyć gorącą wodą i zostawić do namoczenia. Odsączyć z nadmiaru wody i zmielić dwukrotnie. Masło zmiksować z cukrem na gładką masę, dodawać stopniowo po jednym żółtku, nadal miksując. Masę maślaną wymieszać z makiem, dodać miód, jabłka, amaretto, ekstrakt migdałowy, zmielone migdały, proszek do pieczenia, bakalie. Wymieszać. Pianę z białek ubić na sztywno, wmieszać do masy.
Piec w formie 20 x 30 cm przez 50 minut w temperaturze
175ºC. Dowolnie udekorować.

Smacznego :)
 
reklama
agast22- tą Twoją też muszę kiedyś zrobić, ale zawsze mam problem z kupnem selera naciowego...

Nikt się nie chce ze mną podzielić przepisem na makowca :-:)no::-:)no:
Selera naciowego kupuje zawsze w Auchan, Carfourze lub Piotrze i Pawle :tak:
Makowca nigdy nie robilam...:no:
A te paluszki krabowe to takie prosto z opakowania dajesz czy najpierw do wrzątku na krótko wrzucasz??
Jak mam nie mrozone to prosto z paczki a jak mrozone to czekam chwile az sie rozmrozi, ale lepsze sa te nie mrozone:tak:
 
Do góry