reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
fajne przepisy ale nie lubię tej str juz nie raz mi z niej nie wyszły przepisy zarówno mi jak i moim koleżankom:)
Ja właściwie TYLKO z tej strony korzystam jeśli chodzi o pieczenie i zawsze wszystko wychodzi super!!!! Sernik nowojorski robiłam juz z 10 razy, sernik z jagodami i migdalami, jabłecznik francuski z jogurtem i wiele innych...
 
a ja dzisiaj wlasnie z tej strony jem sernik niebianski, tak prostego przepisu jeszcze nie znalam i super smakuje
tez pieke z tych przepisow i wychodzi choc mistrzem cukiernictwa nie jestem;)
 
Rogaliki Drożdżowe
mąka, 3,5 szklanki
jajka, 3 sztuki
kwaśna śmietana, 3/4 szklanki
drożdże, 5 dag.
cukier, 4 łyżki
margaryna, pół kostki
szczypta soli
dowolne nadzienie dżem, marmolada....ja robiłam z kostkami mlecznej czekolady

Mąkę posiekać na stolnicy z margaryną,śmietanę(temperatura pokojowa nie z lodówki) rozmieszać z drożdżami i cukrem i dodać do mąki wbić 2 jajka i wszystko wyrobić na gładkie ciasto odstawić w ciepłe miejsce na 30 minut.Po tym czasie podzielić ciasto na 2 części każdą rozwałkować w kółeczko następnie kółko podzielić na 8 trójkątów na każdym położyć porcję dżemu i zwijać w rogaliki od szerokiego końca do wąskiego gotowe układać na blasze wysmarowanej margaryną i odstawić na 20 minut do wyrośnięcia po tym czasie posmarować je rozbełtanym jajkiem i posypać cukrem,piec ok 25 minut w 180 stopniach.
 

Załączniki

  • IMGP1475;.jpg
    IMGP1475;.jpg
    41,8 KB · Wyświetleń: 27
Ostatnia edycja:
Dietetyczne pralinki :)

Składniki:
- półtorej szklanki rodzynek
- garść suszonych śliwek
- małe opakowanie płatków migdałów
- garść słonecznika łuskanego
- garść orzechów posiekanych (ulubionych)
- trzy łyżki siemienia lnianego (niekoniecznie)
- pół szklanki owocowych otrębów
- płatki owsiane
- wiórki kokosowe

Rodzynki i śliwki namoczyć w gorącej wodzie, jak namiękną to odcedzić.
Wszystkie składniki poza wiórkami kokosowymi, migdałami i słonecznikiem zmiksować najlepiej bnlenderem (płatków owsianych tyle aby wyszła konsystencja odpowiednia do lepienia kuleczek). Do zmiksowanych składników dodać migdały i słonecznik, wy mieszać, ulepić kuleczki i obtoczyć w wiórkach kokosowych.

Smacznego!
DSC_8008.jpg

DSC_8009.jpg
DSC_8108.jpg
 
Ostatnia edycja:
Przepis na pyszną sałatkę:)

- makaron mini muszelki
- suszone pomidory w oleju
- ogorek świeży
- koperek
- papryczka chili lub ostra papryka z torebki
- ząbek czosnku

Pomidory i ogorka pokroic w drobną kosteczkę dodac ugotowany makaronik, czosnek przeciśnięty przez wyciskarkę, sól, pieprz, papryka i zalac kilkoma łyżkami oleju z pomidorow:)
 
Ciasto marchwiowe
bez mąki i cukru, bardzo zdrowe:)

Składniki:
2 jaja
2 i pół marchwi
1 i pół banana
150 ml mleka 0,5%
50g wierków kokosowych
50g orzechów włoskich
50 g orzechów ziemnych
garstka rodzynek
200g płatków owsianych
1,5 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody
pół łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

Przygotowanie:

Najpierw ubijaj jaja, tak aby ich objętość zwiększyła się. Do ubitych jaj dodaj zmiksowane banany (konsystencja piany), następnie dolej mleko, dorzuć zmielone lub posiekane orzechy, wiórki kokosowe, startą marchewkę i całe rodzynki. Zmiel płatki owsiane na proszek i dosyp do otrzymanej masy. Na koniec dorzuć cynamon, sodę, sól i proszek do pieczenia. Tak uzyskaną masę przełóż do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz w temp. 180 stopni przez około godzinę. Gdy ciasto zrobi się twarde z wierzchu to dobry znak, sprawdź jeszcze patyczkiem czy nie jest surowe w środku.

* ja dodatkowo dałam kilka kleksów lukru na wierzch ciasta bo wydawało mi się za mało słodkie

Smacznego!

ciasto marchwiowe.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Delikatny deserek mleczny:)

Składniki:
1 l Mleka 0,5 % (w wersji bardziej kalorycznej może być tłustsze)
8 łyżeczek żelatyny
cukier (3 łyżki stołowe, lub więcej jak ktoś lubi słodsze)

dodatki smakowe, w zależności co lubimy: 2 łyżki kakao lub jakiś olejek zapachowy (np. waniliowy, migdałowy itp.)

Sposób przygotowania:

Mleko zagotować z cukremi kakao, dodać żelatynę, dobrze wymieszać i odstawić do wystudzenia. Rozlać do foremek, pucharków, miseczek-jak kto chce:)) Schłodzić w lodówce.

DSC_8270.jpg

DSC_8265.jpg
Smacznego!!
 
Do góry