reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

Delikatny deserek mleczny:)

Składniki:
1 l Mleka 0,5 % (w wersji bardziej kalorycznej może być tłustsze)
8 łyżeczek żelatyny
cukier (3 łyżki stołowe, lub więcej jak ktoś lubi słodsze)

dodatki smakowe, w zależności co lubimy: 2 łyżki kakao lub jakiś olejek zapachowy (np. waniliowy, migdałowy itp.)

Sposób przygotowania:

Mleko zagotować z cukremi kakao, dodać żelatynę, dobrze wymieszać i odstawić do wystudzenia. Rozlać do foremek, pucharków, miseczek-jak kto chce:)) Schłodzić w lodówce.

Zobacz załącznik 320427

Zobacz załącznik 320426
Smacznego!!
zyraffka swietny przepis z banalnie prostych skladnikow, a jak sie slicznie prezentuje :)) Rozumiem ze to dukanowskie?
 
reklama
ja wlewałam do małych literatek było ich 6 plus do dwóch filizanek:) czyli osiem porcji. Można zrobić z pół litra mleka ale bardzo szybko to się zjada :) hehe więc ja wolałam więcej
 
Bardzo szybkie i proste ciacho :) Wyszło mi, więc nie może być trudne, z reguły wychodzą mi zakalce :)

CIASTO FRANCUSKIE Z NADZIENIEM MIGDAŁOWYM

- 2 arkusze ciasta francuskiego
- 150 g sproszkowanych migdałów
- 100 g cukru
- jajko
- 250 ml mleka
- pół łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu

Mleko zagotować, zdjąć kożuch. Dodać zmielony pieprz, zamieszać i zdjąć z ognia. Ubijamy jajko z cukrem i migdałami i dodajemy do mleka. Podgrzewamy na małym ogniu prawie do wrzenia i studzimy do temperatury pokojowej. Wykładamy ciastem natłuszczoną formę (może być taka jak do tarty) tak, aby zwisało za jej brzeg. Rozsmarowujemy na nim krem migdałowy. Drugi arkusz ciasta kładziemy na górę i zawijamy na nim brzegi dolnego, tak aby oba się zlepiły. Wierzch smarujemy cienko resztką kremu migdałowego i pieczemy w piekarniku w 200 stopniach przez 20 minut.
 
Bardzo szybkie i proste ciacho :) Wyszło mi, więc nie może być trudne, z reguły wychodzą mi zakalce :)

CIASTO FRANCUSKIE Z NADZIENIEM MIGDAŁOWYM

- 2 arkusze ciasta francuskiego
- 150 g sproszkowanych migdałów
- 100 g cukru
- jajko
- 250 ml mleka
- pół łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu

Mleko zagotować, zdjąć kożuch. Dodać zmielony pieprz, zamieszać i zdjąć z ognia. Ubijamy jajko z cukrem i migdałami i dodajemy do mleka. Podgrzewamy na małym ogniu prawie do wrzenia i studzimy do temperatury pokojowej. Wykładamy ciastem natłuszczoną formę (może być taka jak do tarty) tak, aby zwisało za jej brzeg. Rozsmarowujemy na nim krem migdałowy. Drugi arkusz ciasta kładziemy na górę i zawijamy na nim brzegi dolnego, tak aby oba się zlepiły. Wierzch smarujemy cienko resztką kremu migdałowego i pieczemy w piekarniku w 200 stopniach przez 20 minut.

Fajne to tylko co to są te sproszkowane migdały??
 
reklama
GALARETKA

Składniki:
-ulubiona herbata owocowa
- 2,5 łyżeczki żelatyny
- wrzątek
- słodzik lub cukier


Herbatę zalewamy szklanka wrzątku i dobrze zaparzamy, słodzimy, w gorącej herbacie rozpuszczamy 2,5 łyżeczki żelatyny i mieszamy bardzo dokładnie, żeby nie było żadnych grudek, bo żelatyna osiądzie na dnie. Wlewamy do jakiegoś pojemniczka i czekamy aż ostygnie, a potem wsadzamy do lodówki na jakieś 2 godzinki, żeby sie dobrze stężała.

Kolor wyszedł mi herbaciany:-D, ale to pewnie zależy od rodzaju herbaty, ale za to zapach i smak pyszny:-)
Smacznego
DSC_0213.jpg
 
Do góry