reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujemy naszym maluchom

anecznik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2009
Postów
2 487
Miasto
Legnica
Dziewczyny chciałabym abyśmy się tu dzieliły naszymi przepisami i sposobami na zupki i kremiki itp. dla naszych szkrabów. W wątku o karmieniu one giną a z pewnością nie jednej mami się przydadzą doświadczenia innych. Ja mimo że w kuchni jakoś sobie radzę to bez przepisu nic nie zrobię, nawet naleśników po raz któryś już.

Więc jak gotujecie zupki co dodajecie, kiedy czym ucieracie itp :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ja gotuje warzywka (ziemniaki, marchewka, pietruszka, brokuł), potem każde osobno miksuje blenderem, do ziemniaka (podstawa zupki) dodaje oliwe i kaszę manną, potem każde "smaczki" osobno zamrażam w kostkach lodu i foremkach do muffinek, każdego dnia rozmrażam "smaki", wlewam do garnuszka troszkę wody, dadaje papki, zagotowuję i mam obiadek da Filipa; wcina aż się uszy trzęsą, chętniej niż owoce
 
ja gotuję wszystkie warzywka razem (ziemniak, marchew, pietruszka, seler, por), jedynie brokuły gotuję osobno dodając ok 1 łyżki oliwy z oliwek w trakcie gotowania i w zależności jaką potrawę chcę zrobić takie warzywka miksuję blenderem i tak np:
- sama marchewka
- wszystkie warzywka razem
- ziemniak + brokuły
- same brokuły

Nadmiar jedzonka wekuję.

ostatnio do brokuł dodalam kaszy mannej i podaje to danie co drugi dzień.
 
Ja gotuje i daje sloiczki, zalezy do jakich warzyw akurat mam dostep. tez wekuje nadmiar albo mroze. Jak uzywam blendera to czasami zostaje kilka grudek i na pczatku mala nimi plula ale juz sie chyba przyzwyczaila bo polyka wszystko:-D
Teraz mamy krem z cukinii(kawalki cukinii lyzeczka oliwy i lyzeczka kleiku)

Anecznik moze poprawisz w tytule watku gotujemy malucha na gotujemy maluchom? bo chyba o to chodzi:tak:
 
dziewczyny dawałyście swoim pociechom rybe?
mam świezego łososia, sprawdzie mialam sama zjesc na obiad, ale pomyslalam, ze mozna ugotowac z wazrzywami albo na parzedla Kubusia, podreczniki pisza, zeby dawac rybe... no nie wiem...
 
dziewczyny czy te słoiczki po daniach bobovity, hippa dla ddzieci nadają się później do wekowania???? Chciałam porobić troszkę słoiczków sama, zeby moja mama dała mi już święty spokój, bo ciagle mi marudzi żebym sama robiła diekcu obiadki, ach
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny czy te słoiczki po daniach bobovity, hippa dla ddzieci nadają się później do wekowania???? Chciałam porobić troszkę słoiczków sama, zeby moja mama dała mi już święty spokój, bo ciagle mi marudzi żebym sama robiła diekcu obiadki, ach
ja uzywam sloiczkow po koncentracie i takich po dzemie babuni malych okraglych. te dzieciece podobno sie nie wekuja bo sa pokryte silikonem czy czyms, chociaz ktos tez pisal ze mu sie udalo, moze wyprobuj na jednym :)
Żebym jeszcze wiedziała jak to zrobić :-)

Dziewczyny a tą kaszkę to jaką dodajecie do potraw?? i ile??
ja dodaje lyzke kleiku ryzowego albo kukurydzianego na porcje obiadku
 
reklama
Do góry